آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

چطور بدانیم سرامیک کف چه رنگی خوبه؟

چطور بدانیم سرامیک کف چه رنگی خوبه؟
در این مطلب از مجله مانامستر بررسی می‌کنیم که سرامیک کف چه رنگی خوبه و چه عواملی در انتخاب رنگ سرامیک دخیل هستند.

فهرست مطالب

کفپوش فضا نقش مهمی در دکوراسیون داخلی دارد و سرامیک یکی از گزینه‌های محبوب برای کف‌پوش سبک‌های متفاوت دکوراسیون است. سرامیک‌ها دارای تنوع رنگ و طرح زیادی هستند و با کیفیت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند. رنگ سرامیک یک مولفه مهم در انتخاب سرامیک مناسب محسوب می‌شود.

این مورد باید با توجه به موارد مختلفی مثل میزان نور منزل، متراژ، سبک و پالت رنگی دکوراسیون و… بررسی شود. در این مطلب از مجله مانامستر بررسی می‌کنیم که سرامیک کف چه رنگی خوبه و چه عواملی در انتخاب رنگ سرامیک دخیل هستند.

سرامیک کف چه رنگی خوبه

نکاتی در مورد انتخاب رنگ سرامیک کف

جهت این که مشخص شود چه رنگی برای سرامیک کف مناسب است، باید مولفه‌های مختلف فضا در نظر گرفته شوند. ویژگی‌های فضا تعیین می‌کنند که سرامیک کف خانه چه رنگی خوبه و باید در کدام دسته‌بندی به دنبال گزینه مناسب باشیم. در انتخاب سرامیک علاوه‌بر متراژ فضا و میزان نور باید به مواردی مثل موقعیت نصب، شرایط نگهداری، سبک و طراحی دکوراسیون هم دقت شود.

تاثیر متراژ فضا در انتخاب سرامیک مناسب

متراژ فضا یک مولفه بسیار مهم در انتخاب رنگ سرامیک محسوب می‌شود. هرچه فضای استفاده از سرامیک محدودتر باشد، انتخابات ما نیز کمتر خواهد بود. استفاده از سرامیک‌های طرح‌دار، انواع تیره و یا ترکیب چند نوع از سرامیک معمولا در فضاهای بزرگ و سرامیک‌های روشن و ساده در فضاهای کوچک کاربرد دارند.

تاثیر متراژ فضا در انتخاب سرامیک مناسب

انتخاب رنگ سرامیک با توجه به میزان نور

در پاسخ به این سوال که سرامیک کف چه رنگی خوبه باید گفت که با توجه به این که اکثر سرامیک‌ها نور را بازتاب می‌کنند، انتخاب رنگ سرامیک با توجه به میزان نورگیر بودن فضا بسیار هوشمندانه است. در محیط‌هایی که متراژ مناسب دارند و از نور کافی برخوردار هستند، می‌توان از هر رنگ سرامیکی استفاده کرد.

از طرف دیگر در محیط‌هایی که تاریک هستند، باید رنگ‌های طیف روشن را به کار گرفت؛ زیرا رنگ‌های تیره باعث ایجاد حس خفگی در اتاق شده و انرژی خوبی را منتقل نمی‌کنند.

انتخاب رنگ سرامیک با توجه به میزان نور

موقعیت نصب سرامیک

در نظر گرفتن محل نصب سرامیک تاثیر زیادی بر روی انتخاب رنگ مناسب دارد؛ مسلما بین سرامیک کف پذیرایی و سرامیک سرویس بهداشتی تفاوت زیادی وجود دارد. پیشنهاد می‌شود در انتخاب سرامیک مناسب سرویس حمام و دستشویی، رنگ‌های تیره را از لیست گزینه‌ها خط بزنید؛ زیرا رطوبت بالای این فضاها باعث لک شدن سرامیک‌ها می‌شود.

در فضاهای غیر مسکونی نیز باید از سرامیک‌هایی متناسب با شرایط و موقعیت استفاده شود؛ برای مثال انتخاب سرامیک مناسب کف آرایشگاه‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید یا اداره‌ها باید متناسب با سبک دکوراسیون آن فضا صورت بگیرد. هر چه نمای سرامیک درخشنده‌تر باشد، فضای لوکس‌تری را در دید مخاطب به وجود می‌آورد.

موقعیت نصب سرامیک

شرایط نگهداری از سرامیک

به طور کلی سرامیک‌های طیف روشن نیازمند توجه و نگهداری بیشتری نسبت به انواع تیره هستند. افرادی که دائما نگران کثیف شدن سرامیک‌های سفید یا کرم منزل هستند، می‌توانند رنگ‌هایی با طیف تیره‌تر را انتخاب کنند تا نگهداری و نظافت آسان‌تری را تجربه کنند.

انتخاب سرامیک متناسب با سبک دکوراسیون

در بررسی این که سرامیک کف چه رنگی خوبه، حتما باید سبک دکوراسیون منزل را در نظر گرفت. به طور کلی پیشنهاد می‌شود در دکوراسیون‌های مدرن از انواع سرامیک‌های ساده استفاده شود.

از سوی دیگر در انتخاب سرامیک برای دکوراسیون‌های کلاسیک می‌توان سرامیک‌هایی با طیف رنگی مختلف و دارای طرح‌های متفاوت را انتخاب کرد؛ برای مثال ترکیب رنگ کرم و قهوه‌ای یک انتخاب خوب برای کف‌پوش دکوراسیون‌های کلاسیک به شمار می‌رود.

انتخاب سرامیک متناسب با سبک دکوراسیون

سرامیک کف چه رنگی خوبه؟

جهت انتخاب بهترین رنگ برای سرامیک کف و تعیین این که سرامیک کف پذیرایی چه رنگی خوبه باید طیف رنگ‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرند و در نهایت رنگ مناسب فضای منزل انتخاب شود. مشاهده و تحقیق در مورد رنگ‌های محبوب سرامیک کف می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب رنگ کف‌پوش باشد. در حال حاضر پرطرفدارترین رنگ‌های سرامیک در دو طیف تیره و روشن دسته‌بندی می‌شوند.

کف‌پوش‌های سرامیکی در طیف روشن

برای این که بدانیم سرامیک کف چه رنگی خوبه، باید با انواع رنگ‌های محبوب آشنا شویم. سرامیک‌های طیف روشن از دیرباز در دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این سرامیک‌ها در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند و بهترین انتخاب برای ایجاد یک فضای دلباز و لوکس هستند.

کف‌پوش‌های سرامیکی در طیف روشن

می‌توان تنها ایراد سرامیک‌هایی با رنگ روشن را احتیاج به نگهداری و تمیزکاری دائمی دانست؛ چرا که اثر لکه و کثیفی بر روی آن‌ها کاملا مشخص است. محبوب‌ترین سرامیک‌ها در طیف روشن شامل سرامیک‌های سفید و کرم می‌شوند.

سرامیک کف سفید

سفید یکی از محبوب‌ترین رنگ‌های سرامیک کف است که می‌توان در هر سبک دکوراسیونی از آن استفاده کرد. رنگ سفید با هر پالت رنگی ست می‌شود و به همین دلیل در اکثر خانه‌ها یا فضاهای دیگر، این رنگ سرامیک به کار می‌رود. سرامیک‌های سفید با طرح مرمر که دارای خطوط نامنظم و پراکنده هستند، در دکوراسیون‌های سبک مدرن کاربرد زیادی دارند.

سرامیک کف سفید

فارغ از قسمت پذیرایی می‌توان در سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه و اتاق‌خواب‌ها نیز از سرامیک‌های سفید ساده یا طرح‌دار استفاده کرد. این رنگ سرامیک هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و در صورتی که از متریال با کیفیت ساخته شده باشد، تا سال‌های طولانی دوام می‌اورد. پس در پاسخ به این که برای پذیرایی سرامیک کف چه رنگی خوبه؟ یکی از جواب‌های اصلی و قاطع رنگ سفید است.

سرامیک کف کرم رنگ

کرم یک رنگ خنثی و هماهنگ با محیط است که با پالت‌های رنگی متفاوت هم‌خوانی دارد. می‌توان از طیف‌های مختلف این رنگ در تمام سبک‌های دکوراسیون‌ استفاده کرد. نگهداری از سرامیک کرم، خصوصا در طیف‌های تیره‌تر آسان‌تر بوده و لکه‌ها و کثیفی‌ها روی آن خیلی مشخص نمی‌شوند. یک گزینه ایده‌آل برای دکوراسیون‌های کلاسیک، ترکیب سرامیک کرم رنگ با رنگ‌های مثل قهوه‌ای و نسکافه‌ای است.

سرامیک کف کرم رنگ

استفاده از رنگ‌های تیره برای سرامیک کف‌پوش

استفاده از سرامیک‌هایی با رنگ تیره در طی چند سال اخیر محبوبیت زیادی به دست آورده. رنگ‌های تیره ظاهری بسیار لوکس به فضا می‌بخشند و زیبایی چشم‌گیری دارند. پیشنهاد می‌شود از سرامیک‌های تیره تنها در فضاهایی با متراژ بزرگ یا به شکل مکمل استفاده شود، چرا که این رنگ‌ها باعث می‌شوند فضا کوچک‌تر از حالت طبیعی به نظر برسد.

مزیت بزرگ رنگ‌های تیره نسبت به انواع سرامیک‌های روشن، نگهداری آسان‌تر آن‌ها است؛ این سرامیک‌ها نیاز به تمیزکاری هر روزه ندارند و لکه‌ها بر روی آن‌ها واضح نیستند.

استفاده از رنگ‌های تیره برای سرامیک کف‌پوش

رنگ مشکی برای سرامیک کف

سرامیک‌های مشکی بسیار شیک هستند و بیشتر در دکوراسیون‌های لوکس از آن‌ها استفاده می‌‌شود؛ همچنین ترکیب سرامیک مشکی با سفید بسیار دلنشین بوده و مناسب دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک است. خرید سرامیک کف مشکی رنگ باید با دقت زیادی صورت بگیرد؛ زیرا انتخاب لوازم و فرش متناسب با این رنگ-بندی کار آسانی نخواهد بود.

رنگ مشکی برای سرامیک کف

سرامیک کف به رنگ طوسی

امروزه استفاده از رنگ طوسی در دکوراسیون‌های مدرن بسیار رایج شده و طرفداران زیادی دارد. سرامیک‌های طوسی در طیف‌های گوناگون مناسب سبک‌های مدرن و مینیمال هستند. رنگ خاکستری که در زیرمجموعه طوسی قرار دارد، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرامیک کف دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک است. در کنار سرامیک‌هایی با رنگ طوسی می‌توان متناسب با فضا از انواع سنگ‌های کرم، طلایی و سفید استفاده کرد.

کف‌پوش سرامیکی قهوه‌ای

استفاده از کف‌پوش‌های قهوه‌ای باعث ایجاد فضایی شیک و دلنشین می‌شود که با الهام از طبیعت طراحی شده است. در انواع دکوراسیون‌های کلاسیک یا مدرن، امکان بکارگیری سرامیک‌های قهوه‌ای وجود دارد. همچنین سرامیک‌هایی با طرح پارکت چوبی، در طیف‌های مختلف رنگ قهوه‌ای یافت می‌شوند و نگهداری آسان‌تری نسبت به پارکت‌ها دارند.

نکات مهم در هنگام خرید سرامیک

برای خرید انواع کاشی و سرامیک باید با ویژگی های بهترین سرامیک برای کف آشنا باشید. علاوه بر این که بدانیم سرامیک کف چه رنگی خوبه، باید از کیفیت، مقاومت و سایر ویژگی‌های سرامیک اطمینان حاصل شود. به طور خلاصه می‌توان این ویژگی‌ها را شامل موارد زیر دانست:

  • سرامیک‌ها دائم در معرض تحمل وزن افراد و لوازم مختلف قرار می‌گیرند؛ بنابراین باید از ضخامت و مقاومت خوبی برخوردار بوده و آسیب نبینند.
  • سرامیک‌ها باید اصطکاک خوبی داشته باشند؛ لیز بودن سرامیک‌ها یک مسئله دردسرساز است و می‌تواند خسارت‌های زیادی به وجود بیاورد.
  • مقاومت سرامیک در برابر انواع شوینده‌ها و رطوبت باید به حد مطلوبی باشد؛ توجه به این نکته باعث تسهیل نگهداری و تمیزکاری می‌شود.
  • ممکن است انتخاب طرح‌های شلوغ در طی زمان باعث خستگی چشم و ایجاد حالت کسلی بشود؛ بنابراین انتخاب کفپوش‌هایی با طرح‌های ساده اطمینان بیشتری را به همراه دارد.
نکات مهم در هنگام خرید سرامیک

اگر قصد خرید انواع سرامیک را دارید، امکان بهره‌مند شدن از مشاوره رایگان توسط تیم مانامستر وجود دارد. شرکت تخصصی تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر، مرغوب‌ترین اقلام را با مناسب‌ترین قیمت در استان یزد ارائه می‌دهد.

متخصصان مانامستر می‌توانند بهترین سرامیک‌های کف متناسب با دکوراسیون و فضا را در اختیار شما قرار داده و در این مسیر با شما همراهی کنند. ویژگی های بهترین رنگ سرامیک برای کف با کمک مشاوران ما برای شما تعیین خواهد شد.

کلام آخر

انتخاب کف‌پوش مناسب یکی از اصول مهم در طراحی دکوراسیون داخلی محسوب می‌شود و باید با دقت بالایی انجام گیرد. یکی از محبوب‌ترین متریال‌ها برای کف منازل و مکان‌های مختلف، انواع سرامیک‌ها هستند که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به فروش می‌رسند.

انتخاب کف‌پوش مناسب

خرید سرامیک کف مناسب باید با توجه به اصول و قواعد صورت بگیرد و پیشنهاد می‌شود در هنگام خرید از متخصصان مانامستر کمک بگیرید تا بدانید برای شما سرامیک کف چه رنگی خوبه و انتخاب خوبی داشته باشید. در این مطلب به بررسی رنگ‌های محبوب سرامیک کف پرداختیم و گام‌های مهم برای انتخاب سرامیک را ذکر کردیم.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.
گروه کارشناسان مجله ساختمانی مانامستر در این مقاله با ارائه‌ی مطالب مفید و کاربردی با عنوان راهنمای خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی شما را با معیارهای مهم و اساسی در هنگام خرید لوله و اتصالات آشنا می‌سازد.
با توجه به کاربرد و اهمیت لعاب در ساخت و پخت کاشی و سرامیک در ادامه این مطلب از مجله تولید و پخش مصالح ساختمانی به بررسی صفر تا صد ویژگی، مزایا، موارد استفاده و طرز تهیه لعاب کاشی می‌پردازیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.