نحوه نصب کاشی کف

نحوه نصب کاشی کف - مانامستر
نحوه نصب کاشی کف و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک از تغییر دکوراسیون است. امروزه یکی از راه‌های خوب و محبوب برای پوشاندن کف منزل، نصب کاشی کف است.

فهرست مطالب

نحوه نصب کاشی کف و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک از تغییر دکوراسیون است. امروزه یکی از راه‌های خوب و محبوب برای پوشاندن کف منزل، نصب کاشی کف است.

در حالی که در ابتدا نصب کاشی کف (Install floor tiles) کمی دلهره آور و طاقت فرسا به نظر می رسد، اما یکی از نصب های آسان کاشی است. بتن یک سطح ایده آل برای نصب کاشی کف است و بیشتر کف های بتنی به آماده سازی بسیار کمی نیاز دارند. نصب کاشی روی کف های بتنی موجود، صرفه جویی زیادی در هزینه برای شما خواهد داشت، زیرا استخدام پیمانکار برای انجام کار می تواند گران باشد.

نصب کاشی کف روی سطح بتنی

نازک ترین ملات برای نصب کاشی کف

متداول ترین چسب هایی که در کاشی کاری مورد استفاده قرار می گیرد ملات های نازک است.

دوغاب :

دوغاب برای پر کردن اتصالات بین کاشی یا سنگ استفاده میشود و همچنین باعث تقویت کل سطح، افزایش انعطاف پذیری، جلوگیری از آسیب آب به سطح زیرین و کمک به طراحی نصب کاشی کف می شود.

نکته1: از آنجایی که تعداد سرامیک کف زیاد است، هنگام خرید کاشی و سرامیک مطمئن شوید که شماره ی دسته یکسان باشد، حتی اگر تفاوت اندازه و رنگ بسیار کم است.

نکته2 : موادی که برای اطمینان از کاشی کاری موفق باید با دقت انتخاب شوند، چسب ها، دوغاب ها و درزگیر ها هستند.

چک لیست نصب کاشی کف

مواد:

صلیب های کاشی، علامت گذار دوغاب، اندازه گیر نقشه، علامت گذار چینی، پخش کننده ی چسب/دوغاب، اسفنج، دستکش لاتکس، ماله دوغاب

ابزار:

ماله دندانه دار کاشی، پتک لاستیکی، برش دهنده کاشی، انبر کاشی، اره کاشی

1. کف را بررسی کنید تا ترک هایی را که باید قبل از شروع رفع شوند شناسایی و متناسب با آن کف را ترمیم کنید.

2. کف را برای مناطق ناهموار بررسی و از محصول وصله کننده یا تسطیح کننده مطابق با دستورالعمل های سازنده استفاده کنید تا یک سطح یکنواخت ایجاد شود. قبل از ادامه ی کار اجازه دهید این محصول کاملا خشک شود.

شناسایی ترک های کف برای نصب کاشی کف - مانامستر

3. سطح بتن خود را ارزیابی کنید. این سطح باید تمیز، خشک و عاری از نقص باشد. اگر بتن خیلی صاف باشد ملات نمی چسبد، بنابراین از سنباده بتن یا خورنده اسیدی استفاده کنید تا سطح آن کمی زبر شود.

4. طرح بندی کاشی خود را با شروع از مرکز اتاق برنامه ریزی کنید. انجام این کار مهم است زیرا به احتمال زیاد مجبور به برش تعدادی از کاشی ها هستید و میخواهید کاشی های برش خورده در غیر قابل مشاهده ترین نقاط باشند.

5. ملات نازک کاشی را طبق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. در یک زمان مقدار زیادی را مخلوط نکنید، زیرا خیلی زود شروع به سخت شدن می کند. همچنین میتوان از چسب پیش ساخته استفاده کرد.

6. برای پهن کردن ملات در یک منطقه ی کوچک از ماله استفاده کنید. سپس آن را با ماله دندانه دار شانه کنید. کاشی ها را به داخل ملات فشار دهید و برای تنظیم شدن کمی تکان بدهید. برای اطمینان از یکنواخت بودن فاصله بین کاشی ها از فاصله دهنده استفاده کنید.

7. وقتی همه کاشی ها در جای خود قرار گرفتند اجازه دهید ملات خشک شود. حتما مدت زمان لازم برای خشک شدن که توسط سازنده توصیه شده را در نظر بگیرید و مدت زیادی را برای خشک شدن ملات اختصاص دهید.

8. دوغاب را مطابق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. برای پخش آزادانه دوغاب از شناور دوغاب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ناهمواری در سطح دوغاب وجود ندارد و از یک پارچه تمیز و مرطوب برای پاک کردن ملات اضافی از سطح کاشی استفاده کنید.

9. اجازه دهید زمان دوغاب تنظیم شود و مرحله 8 را تکرار کنید. این بار بگذارید دوغاب کاملا خشک شود.

10. پس از خشک شدن کامل کف، برای شستشو از پارچه های مرطوب استفاده کنید. بگذارید خشک شود و سپس با یک پارچه خشک کاشی ها را بمالید تا هرگونه ماتی ناشی از دوغاب از بین برود. ممکن است برای جلوگیری از ایجاد لکه بخواهید از درزگیر دوغاب استفاده کنید.

چند نکته مهم در نصب کاشی کف

  • اگر دوغاب پودری که خریداری کرده اید حاوی پلیمر خشک نیست، توصیه میشود دوغاب را بجای آب با افزودنی لاتکس مخلوط کنید. این کار باعث افزایش انعطاف پذیری، قدرت، رنگ، بقا و جلوگیری از لکه میشود.
  • به دلیل دورریز های برش خورده، تعمیرات یا سایر شرایطی که ممکن است نیاز به افزودن یا تعویض کاشی دیوار یا کاشی کف داشته باشید، همیشه 51% بیشتر از تعداد مورد نیاز کاشی خریداری کنید.
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

سرد شدن و یخ زدن سرامیک یک مشکل جدی است که در مرور زمان باعث ایجاد مشکلات متفاوتی را ایجاد خواهد کرد. در این مطلب به بررسی ویژگی های سرامیک ضد سرما می پردازیم
سرامیک کونیک دار چیست و چه کاربردی دارد؟ مزایا و ویژگی های سرامیک کونیک دار در این مطلب به صورت کامل به بررسی آن پرداختیم.
در این مطلب از مجله مانامستر توضیح می‌دهیم که سنگ اسلب چیست و سپس کاربردها و انواع مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.