کاشی طرح ساده

فیلترها

انتخاب کارخانه
فیلتر کارخانه
انتخاب نوع لعاب
فیلتر لعاب
انتخاب طرح
فیلتر طرح
انتخاب جنس
فیلتر جنس کاشی
انتخاب رنگ
فیلتر رنگ
انتخاب سایز
فیلتر سایز

ثبت درخواست مشاوره محصول

جهت ثبت نام درخواست خرید کاشی طرح ساده شماره خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

کاشی طرح ساده

در میان انبوه طرح و نقش هایی که در بازار کاشی و سرامیک مشاهده می شود، کاشی طرح ساده (simple design tiles) متریالی است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. انتخاب کاشی مناسب برای ساختمان دارای معیارهای متعددی می باشد. یکی از این معیارها در نظر گرفتن طرح و نقش مناسب برای کاشی است. با توجه به ویژگی های خاص و منحصر به فردی که طرح های ساده کاشی کاری دارند، می توان به خوبی از آن ها در سبک های متفاوت دکوراسیون داخلی استفاده نمود. به همین جهت تا کنون استقبال مردم از انواع کاشی طرح ساده برای پوشش سطوح کف و دیوار در ساختمان سازی بسیار بالا بوده است.

امروزه یکی دیگر از کاربرد های کاشی طرح ساده، استفاده از آن برای نقاشی و پیاده سازی انواع طرح های هنری روی کاشی می باشد. به همین جهت طرح کاشی ساده برای نقاشی یکی از پرطرفدار ترین انواع کاشی می باشد که برای هنرمندان فعال در زمینه ی نقاشی روی کاشی بسیار کاربردی و جذاب می باشد.

کاشی طرح ساده برای نمای ساختمان

یکی از قدیمی ترین کاربرد های کاشی طرح ساده در ساختمان سازی و معماری، استفاده از کاشی برای پوشش نمای ساختمان می باشد. اصولا کاشی کردن نمای ساختمان به منظور حفاظت از بنا صورت می گیرد. اما این تنها دلیل استفاده از کاشی نما نیست. بلکه یکی دیگر از اهداف به کار بردن کاشی در نمای ساختمان، تزیین و زیبا سازی بخش خارجی بنا می باشد.

طرح کاشی سنتی ساده از سال های دور در معماری ایرانی به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح ساختمانی برای تزئینات بنا های مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است. این مدل از کاشی ها با زیبایی خارق العاده و رنگ های گوناگونی که دارند جلوه بسیار دل نشینی در فضا ایجاد می کنند. به طور کلی انواع طرح های کاشی سنتی ساده در تمام قسمت های ساختمان قابل استفاده است. تنوع رنگ و به کارگیری الگوهای مختلف مربوط به طرح کاشی کاری ساده می تواند فضای جذاب و لوکسی را در محیط ایجاد نماید.

استفاده از کاشی طرح ساده در حمام و سرویس بهداشتی

همان طور که عنوان شد در تمامی قسمت های یک ساختمان می توان از انواع بسیار زیبای کاشی طرح ساده استفاده نمود. یکی از این محیط ها سرویس بهداشتی و حمام می باشد. رنگ بندی های متنوع و بسیار زیبایی که در کاشی های طرح ساده وجود دارد، می تواند جلوه بسیار زیبایی را در محیط ایجاد نماید. استفاده از دو رنگ مکمل در کنار یکدیگر و بهره گیری از الگوهای چیدمان کاشی نیز می تواند زیبایی بسیار خیره کننده ای در محیط ایجاد نماید.

استفاده از انواع طرح کاشی کاری ساده و زیبا به عنوان کاشی حمام و سرویس بهداشتی فضای متفاوتی را در محیط ایجاد می کند. از انواع مختلف طرح کاشی کاری ساده می توان به موارد زیر اشاره داشت.

اولین طرحی که به معرفی آن خواهیم پرداخت، طرح تیغ ماهی است. این طرح یکی از انواع الگوهای محبوب و شیک برای چیدمان طرح کاشی ساده می باشد. استفاده از این طرح کاشی کاری برای فضای محدود و کوچک مناسب بوده و به نوعی حس پویایی و تحرک به محیط می بخشد. شکل قرار گرفتن کاشی ها در این طرح به صورت شکل حرف انگلیسی V می باشد.

طرح آجری یکی دیگر از الگوهای چیدمان کاشی های طرح ساده است که با استفاده از کاشی طرح ساده جلوه شیک و مدرنی در فضا ایجاد می شود.

طرح کاشی کاری خطی نیز از رایج ترین طرح های چیدمان کاشی است. در کاشی کاری خطی مانند موارد قبل از طرح کاشی ساده استفاده می شود. در این روش برای روح بخشیدن به فضا معمولا از چند رنگ کاشی طرح ساده در کنار یکدیگر استفاده می شود.

استفاده از کاشی طرح ساده در آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت های منزل می باشد. اهمیت زیبایی و جذابیت دکوراسیون داخلی آشپزخانه بر کسی پوشیده نیست. استفاده از کاشی های مختلف در آشپزخانه می تواند جلوه ی آشپزخانه را به میزان زیادی تحت تاثیر قرار دهد. در آشپزخانه می توان از چندین طرح کاشی در کنار هم استفاده نمود. استفاده از کاشی طرح ساده و یا انواع طرح کاشی سنتی ساده می تواند در بخش های مختلفی از آشپزخانه زیبایی چشمگیری ایجاد کند. در قسمت پشت اجاق گاز و یا پایین کابینت ها می توان از طرح های ساده ی کاشی کاری به خوبی بهره برد.
در آشپزخانه برای دیوار و کف معمولا از کاشی طرح ساده و بدون نقش استفاده می شود. ولی در قسمت پشت سینک و بخش های خاصی از آشپزخانه از طرح های ساده معرق کاشی نیز می توان استفاده نمود.

نکات کلی در مورد انتخاب کاشی مناسب

در انتخاب کاشی تنها ذوق و علاقه شخصی نمی تواند انتخاب ایده آلی برای شما رقم بزند. بلکه در انتخاب کاشی مناسب بایستی چندین فاکتور را در نظر بگیرید تا بتوانید فضای دل انگیز و زیبایی را در محیط خود ایجاد نمایید.

اولین نکته در انتخاب طرح کاشی از میان صد ها طرح و نقش، این است که دکوراسیون و نوع معماری بنا را در نظر داشته باشید. در صورتی که دکوراسیون داخلی منزل به سبک مدرن طراحی و اجرا شده است، استفاده از انواع طرح کاشی ساده با رنگ های متنوع می تواند به محیط جلوه شیک و مدرن تری ببخشد. این موضوع را بایستی در تمام قسمت های منزل مد نظر قرار دهید.

انتخاب رنگ کاشی نیز باید با توجه به رنگ دیگر عناصر موجود در دکوراسیون داخلی و نوع متریال به کار رفته در محیط انتخاب شود. به عنوان مثال رنگ نقره ای و خاکستری بیشتر در فضا هایی به کار گرفته می شوند که متریال استفاده شده در محیط غالبا از جنس فلز باشد. در مورد متریال های دیگر مانند چوب و… نیز می توان به همین شکل عمل کرد.

با توجه به شرایط محیط و سلیقه شخصی خود می توانید ترکیبی از کاشی طرح ساده را در کنار انواع کاشی های گلدار، در فضا مورد استفاده قرار دهید. جذابیت و زیبایی خاصی که انواع کاشی ها در کنار هم ایجاد می کنند به شما کمک می کنند که به ایده آل های خود در دکوراسیون داخلی آشپزخانه نزدیک تر شوید.

استفاده از انواع کاشی با طرح ساده در مدارس

مدارس یکی از اماکن عمومی هستند که به دلیل حضور جمعی از دانش آموزان حفظ نظافت و رعایت بهداشت در این محیط ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل به منظور سهولت نظافت و تمیز کردن آسان تر فضای مدرسه، در اغلب بخش های مدرسه برای پوشش سطوح کف و دیوارها از کاشی استفاده می شود.

برای پوشش کف مدرسه در کلاس های درس، راهروها و… به طور معمول از سرامیک طرح ساده استفاده می شود. برای نما و بخش های خاصی از دیوار های مدرسه نیز می توان به اقتضای شرایط از انواع طرح های ساده معرق کاشی و همچنین طرح های ساده کاشی شکسته استفاده نمود. استفاده از این طرح های خاص، زیبایی و شادابی خاصی در فضا به وجود می آورد.

در آزمایشگاه برای کاشی کف و دیواره ها به طور معمول از طرح سرامیک ساده استفاده می شود. اما در راهروها و کلاس های درس می توان الگوهای های زیبایی با استفاده از انواع کاشی طرح ساده ایجاد نمود. استفاده از رنگ های مکمل در کنار یکدیگر و اجرای انواع طرح کاشی کاری سنتی ساده در مدارس، به زیباتر شدن محیط مدارس بیشتر کمک می کند. یکی از مزایای استفاده از کاشی طرح ساده در مدارس این است که می توان به راحتی از این کاشی ها برای انتقال مفاهیم و پیام های آموزشی نیز استفاده نمود.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.