آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

کاشی طرح سنگ

فیلترها

انتخاب کارخانه
فیلتر کارخانه
انتخاب نوع لعاب
فیلتر لعاب
انتخاب طرح
فیلتر طرح
انتخاب جنس
فیلتر جنس کاشی
انتخاب رنگ
فیلتر رنگ
انتخاب سایز
فیلتر سایز

ثبت درخواست مشاوره محصول

جهت ثبت درخواست خرید کاشی طرح سنگ شماره خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

کاشی طرح سنگ

کاشی طرح سنگ متریالی است که برای پوشاندن کف، دیوار و همچنین نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کاشی نقش بسیار مؤثری در دکوراسیون داخلی و زیبا سازی محیط ایفا می کند. امروزه استفاده از کاشی طرح سنگ به عنوان یکی از پرطرفدارترین کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد. به طوری که می توان گفت این متریال به نوعی توانسته است جایگزین سنگ های طبیعی در ساختمان سازی شود.

شباهت کاشی طرح سنگ، به سنگ طبیعی تنها منحصر به ظاهر آن نیست. بلکه این متریال از نقطه نظر های زیادی می تواند با طبیعی برابری کند. استحکام بسیار خوب این کاشی در کنار سهولت در نظافت و تمیزکاری آن، از مزایای کاشی طرح سنگ به شمار می رود.

این کاشی ها به صورت لعاب دار و بدون لعاب بوده و از نظر ظاهری کاشی لعاب دار دارای سطحی براق و درخشان است و کاشی بدون لعاب ظاهری مات دارد. ماده ای که به عنوان لعاب روی کاشی قرار می گیرد از شیشه مایع و یا مینا می باشد. این لعاب به محافظت از طرح و نقش کاشی کمک زیادی می کند و همچنین مقاومت کاشی را در برابر نفوذ آب افزایش می دهد. همچنین وجود لعاب بر روی کاشی باعث می شود که تمیز کردن هر گونه لکه از روی آن به راحتی انجام شود. البته این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که کاشی های لعاب دار عموما سطح صیقلی و لغزنده ای دارند و امکان سر خوردن روی آن نسبت به کاشی مات بیشتر است.

کاشی و سرامیک هایی که در کشور به تولید می رسند، کاربرد های فراوانی دارند یکی از این کاربرد ها استفاده از کاشی طرح سنگ برای پوشش دیوار می باشد. انواع کاشی طرح سنگ از نظر طراحی دارای تنوع بسیار زیادی می باشد که از آن جمله می توان به کاشی طرح سنگ برجسته و کاشی طرح سنگ اسلب اشاره داشت. کاشی های اسلب دارای ابعاد نسبتا بزرگی می باشند که پس از نصب جلوه یک دست و زیبایی را در محیط به نمایش می گذارند. این کاشی را می توان در محیط های مختلف و برای سرامیک کف و کاشی دیوار مورد استفاده قرارداد. در حال حاضر یکی از پر طرفدار ترین کاشی های دیوار، در پذیرایی و سالن های بزرگ سرامیک طرح سنگ می باشد.

کاربرد کاشی طرح سنگ در آشپزخانه

آشپزخانه محیطی است که سطوح آن لزوما باید با متریالی مانند کاشی پوشانده شود. زیرا این محیط مدام با آب و رطوبت در ارتباط می باشد. از جمله کاشی های بسیار محبوب در فضای آشپزخانه می توان به کاشی طرح سنگ اشاره داشت. زیرا این کاشی دارای ابعاد و طراحی های متنوعی است که در بخش های مختلف آشپزخانه به خوبی می توان از آن ها استفاده نمود.

همان طور که می دانید محیط آشپزخانه در تماس مداوم با آب و مواد شوینده می باشد. همچنین انواع چربی ها و مواد غذایی که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند ممکن است باعث ایجاد لکه و آسیب در کاشی گردند. بنابراین لازم است که سطوح آشپزخانه با متریال مرغوب و با کیفیتی پوشش داده شود.

نکته دیگر در مورد انتخاب کاشی آشپزخانه این است که در آشپزخانه می توان از چندین طیف متفاوت کاشی استفاده نموده و دکوراسیون زیبایی خلق کرد. با وجود تنوع بسیار زیاد در بازار سرامیک، کاشی طرح سنگ برای آشپزخانه از پر فروش ترین و محبوب ترین انواع کاشی به شمار می رود. از جمله طرح هایی که بر روی سرامیک های طرح سنگ ایجاد می شود می توان به طرح هایی مشابه مرمر و انواع گرانیت های طبیعی زیبا و خاص اشاره داشت.

همان طور که قبل تر اشاره نمودیم کاشی آشپزخانه در نواحی مختلف می تواند دارای طرح متفاوتی باشد. به عنوان مثال کاشی طرح سنگ به عنوان کاشی بین کابینتی و حد فاصل کابینت های بالا و پایین جلوه بسیار زیبایی خلق می کند. علاوه بر کاشی هایی که در بین کابینت ها نصب می شوند، از سرامیک با طرح سنگ، در کف آشپزخانه نیز استفاده می شود. این سرامیک ها اغلب از نوع ضد لک بوده و در صورتی که مواد غذایی مانند رب و روغن روی آن بریزد لکه آن به راحتی پاک می شود.

می توان گفت بهترین نوع سرامیک که در برابر رطوبت، ضربه و لکه بسیار مقاوم می باشد، سرامیک طرح سنگ پرسلان می باشد. سرامیک طرح سنگ پرسلان، متریالی است که از مواد اولیه ای مانند خاک رس، فلدسپات و یا گرانیت های فرآوری شده تولید می شود. این مواد تحت شرایطی که حرارت و فشار بالایی وجود دارد به تولید می رسد. به همین سبب مقاومت و خاصیت تراکم پذیری این کاشی بسیار بالا می باشد. به دلیل خواص ویژه ای که این سرامیک دارد میزان نفوذ پذیری آن نسبت به آب بسیار کم است.

استفاده از کاشی طرح سنگ در پذیرایی

کاشی طرح سنگ در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار عرضه می شود. این کاشی عموما با شکل های هندسی مربع و مستطیل دیده می شوند استفاده از انواع ابعاد بزرگ تر و وسیع تر این کاشی ها سطح همگون و یکپارچه ای در محیط ایجاد می کند.

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی با استفاده از سرامیک طرح سنگ جلوه های خاصی در فضا ایجاد می کنند. بخصوص در مورد سرامیک طرح سنگ برای پذیرایی، از طرح ها و نقش های بسیار متنوع به عنوان سرامیک کف و دیواره ها استفاده می شود. استفاده از سرامیک طرح سنگ پشت تلویزیون جلوه ای بسیار لوکس و زیبایی به پذیرایی می بخشد. یکی از قسمت های پذیرایی که به طور اختصاصی و متفاوت از سایر قسمت های پذیرایی سرامیک می شود، فضای پشت تلویزیون است. اخیرا استفاده از سرامیک طرح سنگ برای پشت تلویزیون به شدت رایج شده است. طراحان دکوراسیون داخلی نیز متدهای خلاقانه و زیبایی از طرح ها و نقوش مختلف کاشی را در این قسمت استفاده می کنند.

کاربرد های دیگر انواع کاشی های طرح سنگ در ساختمان

جدا از کاربرد های بسیار زیاد سرامیک طرح سنگ برای پذیرایی، در بخش های دیگر ساختمان نیز مانندکاشی راهرو، تراس،کاشی پذیرایی و پارکینگ و راه پله نیز از سرامیک طرح سنگ استفاده های فراوانی می شود .

استحکام بسیار بالا و خواصی مانند ضد خراشیدگی و ضد ضربه بودن که در سرامیک های طرح سنگ مشاهده می شود آن را به متریالی بسیار مناسب در مکان های پر تردد تبدیل کرده است. استفاده از این سرامیک ها برای پله ها بسیار مناسب بوده و در برابر سنگ های طبیعی مقرون به صرفه تر می باشد.

در حال حاضر می توان انواع بسیار زیادی از سرامیک طرح سنگ پله و همچنین سرامیک طرح سنگ برای پارکینگ را در بازار مشاهده نمود. علت استقبال فوق العاده از سرامیک برای پوشش کف پارکینگ این است که سرامیک های تولید شده در کشور تحمل فشار بسیار بالایی داشته و به راحتی دچار ترک و آسیب نمی شوند.

از دیگر کاربرد های سرامیک طرح سنگ استفاده از این متریال در نمای ساختمان می باشد. در حال حاضر به کار بردن سرامیک طرح سنگ برای نما بسیار رایج می باشد. علت این که پوشش نما با سرامیک با این وسعت رواج پیدا کرده است، مقاومت بسیار بالای این محصولات در برابر تغییرات جوی می باشد. در واقع رطوبت، باران و برف و یا نور مستقیم خورشید تأثیری روی کیفیت این سرامیک ها ندارد. به همین سبب می توان به راحتی از این متریال در فضای باز مانند نمای ساختمان و دیوار های حیاط استفاده نمود. در مانامستر می توانید قیمت سرامیک طرح سنگ برای نما را بررسی کرده و با بهترین قیمت و از بهترین برند ها سرامیک طرح سنگ برای نمای خود را انتخاب و خریداری نمایید.

در کل می توان گفت که از سرامیک های طرح سنگ برای دیوار حیاط، نما، کف، راه پله و پارکینگ، سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمود که استفاده از انواع سرامیک طرح سنگ در ساختمان تاثیر و جلوه خاص خود را دارد.

سرامیک ها در طرح های مختلفی تولید و در بازار وجود دارند. شما میتوانید کاشی های طرح ساده، کاشی طرح پارکت و کاشی طرح موزائیک مد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمت عمده از تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر خریداری نمایید.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.