آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

کاشی براق

فیلترها

انتخاب کارخانه
فیلتر کارخانه
انتخاب نوع لعاب
فیلتر لعاب
انتخاب طرح
فیلتر طرح
انتخاب جنس
فیلتر جنس کاشی
انتخاب رنگ
فیلتر رنگ
انتخاب سایز
فیلتر سایز

ثبت درخواست مشاوره محصول

جهت ثبت درخواست خرید کاشی براق شماره خود را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم

کاشی براق

امروزه کاشی ها انواع متفاوتی دارند که از آن ها برای پوشش سطوح مختلفی مانند دیوار یا کف استفاده می شود. تنوع زیادی که در طرح، نوع و جنس کاشی ها وجود دارد باعث شده تا کاشی ها طیف وسیعی از سلایق را در بر بگیرد. اما در انتخاب و خرید کاشی و سرامیک برای نقاط مختلف منزل علاوه بر رنگ، طرح و جنس باید به نکته دیگری نیز توجه کنیم که آن لعاب کاشی است. لعاب هر کاشی با یکدیگر تفاوت دارد. این یعنی برخی از کاشی ها دارای لعاب مات هستند و برخی دیگر دارای لعاب براق.

لعاب کاشی و سرامیک

لعاب در واقع پوششی است شیشه ای مانند که بر روی بدنه  قرار می گیرد. این لعاب با روش های مختلفی بر روی بدنه کاشی قرار می گیرد و سپس داخل کوره حرارت می گیرد. همین لعاب معمولا باعث زیبایی، جلوه و همچنین استحکام آن می شود.

لعاب کاشی براق بعد از قرار گرفتن بر روی کاشی باعث براق شدن سطح کاشی می شود که زیبایی خاصی را به کاشی می دهد. کاشی براق (glossy tile) علاوه بر زیبایی و استحکامی که دارد لعاب آن باعث می شود تا تمیز کردن این کاشی ها نیز آسان تر شود.

خرید کاشی با لعاب براق

کاشی های براق ویژگی های خاصی دارند اما از لحاظ جنس و استحکام تفاوت خاصی با کاشی مات ندارند. این کاشی بسیار مناسب فضا های کوچک است زیرا با بازتاب نوری که دارد باعث می شود فضا بزرگ تر دیده شود. علاوه بر آن از کاشی براق بیشتر در سرویس های بهداشتی استفاده می شود زیرا لعاب آن علاوه بر درخشندگی باعث می شود تا کثیف شدن آن سریع تر به چشم بیاید و تمیز کردن آن آسان تر باشد. علاوه بر این مسائل کاشی های براق از ویژگی ها و مزایای دیگری نیز برخوردارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

درخشش زیاد با کاشی براق

استفاده از کاشی براق باعث می شود تا فضای مورد استفاده درخشش زیبا و چشم نوازی را به خود بگیرد. این کاشی به علت بازتاب نور خوبی که دارد بسیار مناسب فضا های کم نور است تا فضا پر نور تر و درخشان تر نشان داده شود.

بزرگ تر نشان دادن فضا با استفاده از کاشی براق

همانطور که گفته شد استفاده از کاشی براق به دلیل بازتاب نور بالایی که دارد باعث ایجاد خطای دید شده و فضای کوچک را بزرگ تر از آنچه که هست نشان می دهد. کاشی براق به شدت مناسب سرویس بهداشتی، آشپزخانه و فضا های کوچک است زیرا با استفاده از این کاشی می توان فضا را بسیار وسیع و دلباز تر نشان داد.

نظافت آسان

کاشی براق به علت داشتن سطحی صاف و صیقلی باعث شده اند تا نظافت آن ها بسیار راحت تر شود. علاوه بر آن درخشان بودن آن باعث می شود تا هرگونه کثیفی بسیار راحت دیده شود و بتوان آن را با ساده ترین مواد شوینده تمیز کرد. این کاشی کمک میکند تا در دفعات زیاد بدون خستگی بتوان آن را تمیز کرد.

ویژگی کاشی های براق

معایب خرید کاشی براق

کاشی های براق علاوه مزایا و ویژگی های خوبی که دارند از معایبی نیز برخوردارند که دانستن آن می تواند با داشتن خریدی مناسب کمک کند.

نمایان شدن آلودگی

این موضوع را می توان هم یک ویژگی مثبت در نظر گرفت هم یک ویژگی ای مثبت. مزیت این موضوع این است که کثیفی به راحتی مشخص می شود و می توان آن را به راحتی تمیز کرد. اما نکته ای که در مورد این کاشی و این ویژگی وجود دارد این است که کاشی براق به راحتی آلودگی و لک را نشان می دهد و به همین علت دفعات زیاد تری نسبت به کاشی مات نیاز دارد تا تمیز شود.

جای لک

در این نوع کاشی نظافت نادرست و استفاده از مواد شوینده نامرغوب می تواند باعث شود تا لک آب و مواد شوینده بر روی آن باقی بماند به همین علت نیاز است تا این کاشی را پس از شستشو با دستمال های جذب کننده آب خشک نمایید تا رد آب، مواد شوینده و دیگر لکه ها بر روی آن باقی نماند.

لغزنده بودن کاشی براق

کاشی های براق به دلیل لعابی که دارند بسیار لغزنده نیز می باشد به همین دلیل استفاده از آن ها در فضای های پر رطوبت مانند سرویس بهداشتی و حمام باید به دقت استفاده شود. این کاشی ها می توانند به خاطر خیس شدن بسیار لغزنده باشند به همین علت اگر از آن در سرویس بهداشتی یا حمام استفاده کردید باید بسیار احتیاط کنید.

معایب کاشی براق

خرید کاشی براق برای دکوراسیون

همانطور که گفته شد این کاشی ها با داشتن بازتاب نور بالایی که دارند بسیار جذاب و زیبا هستند به همین خرید کاشی براق برای هر فضایی می تواند باعث شود تا آن فضا بسیار بزرگتر و دلبازتر احساس شود. اگر شما به دنبال گزینه ای هستید تا فضای شما را پر زرق و برق و لوکس نشان دهد کاشی براق یک انتخاب مناسب برای شما به شمار می رود. استفاده از این کاشی ها می تواند بسیار مناسب وقتی باشد که شما قصد دارید تا با استفاده از یک فرش تمرکز بیننده را به نقطه ای خاص جلب کنید. به همین علت استفاده از این کاشی میتواند نورپردازی بسیار زیبایی به فضای شما اضافه کند.

قیمت کاشی براق

کاشی های براق متشکل از انواع مختلفی هستند که هر کدام از آن ها دارای طرح و رنگ های متنوع و همچنین از سبک های متفاوتی برخوردارند. قیمت کاشی براق متناسب با سایز، نوع و طرح و رنگی که دارد متفاوت است. شما می توانید با استفاده از فروش عمده کاشی و سرامیک مانامستر انواع کاشی مختلف را مشاهده کرده، مقایسه کنید و در نهایت کاشی و سرامیک مورد نظر خود را به قیمت عمده تهیه کنید.

تاثیر استفاده از کاشی براق برای سرویس بهداشتی

همانطور که گفته شد استفاده از کاشی براق می تواند فضا های کوچک را بزرگ تر نشان دهد و فضاهای کم نور را درخشان تر نشان دهد. اما استفاده از این کاشی ها در سرویس بهداشتی باعث می شود تا ریسک لغزندگی و لیز خوردن بالا رود. لایه شیشه ای مانند کاشی های براق باعث می شوند تا آن ها لغزنده شوند. اما چرا با این ریسک همچنان از این کاشی در سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود؟

اولین مورد عادت مردم است. کاشی براق تمیز به انسان حس تمیزی را منتقل می کند به همین دلیل افراد ترجیح می دهند تا از این کاشی برای حمام و سرویس بهداشتی خود استفاده کنند.

دومین دلیل این است که استفاده از این کاشی حس تهویه ی مناسبی به ما منتقل می کند. با توجه به نکات گفته شده استفاده این نوع کاشی برای سرویس بهداشتی و حمام بیشتر بستگی به سلیقه ی افراد دارد.

قیمت کاشی براق

نتیجه گیری

همیشه مزایا و معایب زیادی برای کاشی های براق عنوان می شود اما انتخاب آن بستگی به فضای مورد استفاده، ابعاد، نورپردازی و کاربرد فضا دارد. مهم ترین موضوع تعیین کننده برای انتخاب کاشی براق سلیقه ی افراد است. سلیقه ی شما تعیین می کند که ایا این کاشی مناسب شما می باشد یا نه. اما اگر بین انتخاب کاشی براق و مات گیر کرده اید می توانید از یک ترکیب هوشمندانه و ظریف از هر دوی این دو نوع کاشی استفاده کنید تا بتوانید یک فضای زیبا و خیره کننده را ایجاد کنید.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.