آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک - مانامستر
بهترین کاشی و سرامیک (The best ceramic tiles) چه ویژگی هایی دارند؟ بدون شک، این سوال یکی از مهم ترین سوالات افرادی است که قصد خرید این دو محصول را دارند. همان طور که می دانید کاشی و سرامیک از پرکاربردترین محصولات برای پوشش دیوار و کف ساختمان ها می باشند. با اینکه در حال حاضر، محصولات مختلفی به عنوان دیوارپوش و کفپوش معرفی شده است اما باز هم هیچ متریالی نتوانست محبوبیت کاشی و سرامیک را در بین مردم خصوصا در بازار داخلی بگیرد. به همین دلیل، در حال حاضر،کاشی و سرامیک به عنوان بهترین و مهمترین پوشش دهنده های سطوح داخلی و خارجی ساختمان شناخته می شوند. این مصالح به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند می توانند تاثیر بسزایی بر روی مقاوم سازی این سطوح، خصوصا کف ساختمان بگذارند.

فهرست مطالب

امروزه افراد زیادی بنا به دلایل مختلف، برخی برای بازسازی منزل خود و برخی دیگر در زمان ساخت یک ساختمان جدید به دنبال بهترین مارک کاشی و سرامیک هستند. حال اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید و می خواهید با ویژگی های بهترین کاشی و سرامیک در ایران آشنا شوید می توانید با ما در تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر همراه باشید.

ویژگی های بهترین کاشی و سرامیک - مانامستر

اهمیت بهترین نوع کاشی و سرامیک

همان طور که اشاره نمودیم کاشی و سرامیک، از مهم ترین متریال های ساختمانی هستند که مقاوم سازی سطوح به آنها بستگی دارد. به همین دلیل، افراد در زمان خرید این متریال به دنبال بهترین نوع کاشی و سرامیک هستند. در این راستا باید متذکر شویم که تولید چنین محصولات با ارزشی که مقاومت ساختمان های ما در گرو آنهاست؛ نیازمند منابع معدنی غنی خواهد بود. 

نتیجتا باید بدانید که خوشبختانه کشور ما در این زمینه با کمبود منابع مواجه نیست. در واقع وجود انبوهی از منابع معدنی غنی سبب شد که کشور ما به عنوان یکی از تولیدکنندگان برتر کاشی و سرامیک  و انواع متریال ساختمانی در منطقه شناخته شود. همچنین برندهای معتبر زیادی در داخل کشور وجود دارند که مشغول تولید این محصولات می باشند.

کافی است یک نگاه گذرا به تاریخ کاشی و سرامیک در جهان بیندازید تا مشاهده کنید در تمام ادوار، کشور ما یک تولید کننده برتر و مطرح در این حوزه بوده است. چه در زمانی که تولید کاشی های سنتی رونق داشت و چه امروزه که تولید انواع کاشی و سرامیک های به روز، محبوبیت دارد.

وجود چنین منابع معدنی غنی در کنار تولید کنندگان مطرح سبب شد کشور ما به عنوان پنجمین کشور تولید کننده کاشی و سرامیک در جهان شناخته شود. به طوری که ایران، جایگاه هفتم را در بین کشورهای صادرکننده این متریال از آن خود کرده است.

حال اگر به دنبال بهترین کاشی و سرامیک در ایران هستید باید متذکر شویم که در حال حاضر حدود 150 کارخانه تولید کاشی و سرامیک در سطح کشور مشغول به فعالیت هستند. مجموعه این تولیدکنندگان موفق شدند سالانه چیزی بالغ بر 450 میلیون متر مکعب کاشی و سرامیک را تولید و به بازار عرضه نمایند. البته حدود نیمی از کاشی و سرامیک های تولیدی، صادر می شوند. به همین دلیل، هر کدام از این کارخانه ها یک برند معتبر در کشور و جهان، می باشند.

بهترین سرامیک ایران

بدون شک، اغلب ما دوست داریم بهترین کاشی و سرامیک ایران را برای خانه های مان خریداری کنیم. به همین دلیل در فروشگاه ها و یا در اینترنت واژه هایی همچون، بهترین سرامیک کف، خرید بهترین کاشی و سرامیک در ایران، بهترین مارک کاشی و سرامیک، بهترین کاشی برای آشپزخانه و … را مطرح می کنیم.

در حال حاضر، افراد زیادی بنا به هر دلیلی مثل مشغله های کاری زیاد، دور بودن فروشگاه های مد نظر، ترافیک و سایر دلایل این چنین نمی توانند به تک تک فروشگاه های کاشی و سرامیک سر بزنند تا بهترین مارک کاشی و سرامیک را پیدا و انتخاب کنند. خوشبختانه، در عصر کنونی، تکنولوژی در قالب اینترنت به کمک این افراد آمد تا با جستجو در این بستر بتوانند با بهترین فروشگاه های کاشی و سرامیک ایران آشنا شده و بهترین کاشی و سرامیک را انتخاب کنند.

لذا کافی است در اینترنت، نام بهترین برندهای کاشی و سرامیک ایران را جستجو کنید تا با انبوهی از بهترین برندها آشنا شوید. البته قبل از اینکه تصمیم به خرید کاشی و سرامیک از این فروشگاه ها کنید بهتر است کمی اطلاعات خود را در مورد ویژگی های بهترین کاشی و سرامیک افزایش دهید تا یک خرید آگاهانه داشته باشید و از خرید خود پشیمان نشوید.

بهترین کاشی و سرامیک ایران - مانامستر

بهترین کاشی و سرامیک چه ویژگی هایی دارد؟

عموما اغلب افرادی که قصد خرید کاشی و سرامیک را دارند اولویت شان، زیبایی این محصولات است. به همین دلیل بیشتر بر روی طراحی و ترکیب آن ها تمرکز می کنند. درست است که زیبایی تاثیر زیادی بر زیباتر شدن فضای مد نظرتان دارد اما تنها فاکتور لازم برای تعیین کاشی و سرامیک خوب نیست.

بنابراین برای اینکه بهترین کاشی و سرامیک را انتخاب کنید بهتر است علاوه بر زیبایی به برخی فاکتورهای دیگر نیز توجه کنید. به عنوان مثال شما باید با کارکرد هر نوع سرامیک و کاشی آشنا باشید. این آشنایی به شما کمک میکند تا بتوانید بهترین نوع کاشی و سرامیک را برای فضای مد نظرتان انتخاب کنید.

حال برای اینکه بیشتر با این ویژگی ها و مشخصات آشنا شوید می توانید به اطلاعات درج شده روی بسته بندی این محصولات توجه کنید. در اغلب موارد بر روی بسته بندی این محصولات اطلاعاتی همچون درجه ی کیفیت، درجه ی ساییدگی PEI، میزان جذب آب WA، ضریب اصطکاک COF، مقاومت در برابر سرما و چند رنگی شده است که از مهم ترین ویژگی های یک کاشی می باشد. هر کدام از این ویژگی ها نشان دهنده ی یک خصلت کاشی و سرامیک است که در ادامه به تشریح آن ها می پردازیم.

درجه کیفیت کاشی و سرامیک یعنی چه؟

درجه ی کیفیت یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که تعیین کننده ی بهترین کاشی و سرامیک می باشد. به این صورت که کاشی و سرامیک از این نظر به 4 دسته ی درجه ی 1، درجه 2، درجه ی 3 و درجه ی 4 تقسیم می شوند. هر چه درجه ی کیفیت کاشی، پایین تر باشد یعنی کاشی مرغوب تر و از کیفیت بالاتری برخوردار است.

 بنابراین با این اطلاعات شما می توانید بهترین کاشی و سرامیک را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. البته باید متذکر شویم بهترین نوع سرامیک کف، سرامیک های درجه ی 1 نهایت درجه ی 2 هستند. اما برای پوشش دیوار می توان از کاشی و سرامیک های درجه ی 3 نیز استفاده نمود.

درجه کیفیت کاشی و سرامیک - مانامستر

درجه ساییدگی PEI کاشی و سرامیک به چه معنا است؟

درجه ی ساییدگی کاشی و سرامیک را با PEI نشان می دهند که مخفف عبارت Porcelain and Enamel Institute می باشد. این علامت، درجه ی ساییدگی انواع کاشی و سرامیک خصوصا سرامیک کف را نشان می دهد. بنابراین اگر به دنبال بهترین سرامیک کف هستید باید با این درجه، آشنا باشید. 

علاوه بر این، این درجه را فقط بر روی بسته بندی کاشی و سرامیک های براق درج می کنند و کاشی های مات این درجه را ندارند. همان طور که می دانید کاشی و سرامیک به دو نوع مات و براق تقسیم می شوند. به طور کلی پیشنهاد می شود که از کاشی های براق، برای کف ساختمان خصوصا کف سرویس بهداشتی استفاده نکنید.

درجه ی ساییدگی یا PEI به این صورت است که هر چه این درجه، بالاتر باشد یعنی کاشی و سرامیک از مقاومت بالایی در برابر ساییدگی برخوردار است. حال اگر می خواهید بهترین نوع سرامیک کف را برای ساختمان تهیه کنید، بهتر است به این نکته توجه کنید که درجه ی ساییدگی III و IV برای ساختمان های مسکونی و درجه ی ساییدگی V مناسب ساختمان ها و فضاهای تجاری می باشد.

بنابراین اگر دوست دارید از سرامیک های براق برای کف ساختمان خود استفاده کنید بهتر است سرامیک های با درجه ساییدگی یا PEI بالاتر را انتخاب کنید. این نوع سرامیک ها بهترین سرامیک برای کف می باشند.

درجه جذب آب کاشی و سرامیک WA چیست؟

از دیگر اطلاعاتی که بر روی بسته بندی انواع کاشی و سرامیک درج شده و به شما در انتخاب بهترین کاشی و سرامیک کمک می کند درجه جذب آب کاشی و سرامیک WA است. حال، این درجه به چه معنا است؟

به طور کلی، میزان جذب آب کاشی را با علامت اختصاری WA نشان می دهند که مخفف عبارت Water absorption می باشد. با این نشان اختصاری شما می توانید تشخیص دهید کدام کاشی ها مناسب فضاهای مرطوب و نمکش و کدام یک مناسب فضاهای خشک است. آشنایی با این فاکتور، در زمان خرید کاشی و سرامیک خصوصا بهترین سرامیک برای کف، الزامی است. به طور کلی، درجه بندی کاشی و سرامیک از نظر جذب آب به 4 دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

 • دسته اول کاشی و سرامیک هایی هستند که می توانند به اندازه 7 درصد از وزن خود، آب جذب کنند. کاشی های غیر شیشه ای جزء این دسته می باشند.
 • دسته دوم، کاشی و سرامیک هایی هستند که می توانند به اندازه 3 تا 7 درصد از وزن خود، آب جذب کنند. کاشی های نیمه شیشه ای در این دسته، جای دارند.
 • دسته سوم، سرامیک هایی می باشند که درصد جذب آب در آنها به اندازه 5/0 تا 7 درصد از وزن آن ها است مانند کاشی های شیشه ای.
 • دسته چهار، کاشی و سرامیک هایی هستند که درصد نفوذ آب در آنها بین 0 تا 5/0 درصد است. به این کاشی ها کاشی های نفوذناپذیر می گویند. کاشی و سرامیک های چینی، جزء این دسته می باشند. 

آشنایی با این فاکتور خصوصا برای انتخاب بهترین کاشی کف سرویس بهداشتی و بهترین کاشی برای آشپزخانه ضروری است. چرا که کف این فضاها همواره با آب و رطوبت در ارتباط است. لذا بهتر است کاشی و سرامیکی که کمترین میزان جذب آب را دارد انتخاب کنید.

ضریب اصطکاک کاشی یعنی چه؟

ضریب اصطکاک کاشی و سرامیک همان میزان لیز بودن این متریال است که آن را با علامت اختصاری COF نشان می دهند. این علامت اختصاری مخفف اصطلاح Coefficient of friction می باشد که نشان دهنده ی مقاومت کاشی و سرامیک در برابر لیز خوردن است. به این صورت که هر چه میزان ضریب اصطکاک کاشی و سرامیک بیشتر باشد یعنی این محصولات، مقاومت بیشتری در برابر لیز خوردن دارند.

 برعکس، هر چه این میزان کمتر یعنی مقاومت کاشی در برابر لیز خوردن کمتر است یعنی کف سطوح شما لیزتر و احتمال لیز خوردن افراد بیشتر می شود. بنابراین اگر به دنبال بهترین کاشی برای آشپزخانه یا پذیرایی هستید باید به این نکته توجه داشته باشید.

به طور کلی، ضریب اصطکاک بالاتر از 50 مناسب فضاهای مسکونی و ضریب COF بالاتر از 6 مناسب فضاهای تجاری می باشد.

مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی

این فاکتور برای کاشی و سرامیک هایی که می خواهید از آن ها در فضای بیرونی ساختمان استفاده کنید بسیار مهم است. چرا که میزان مقاومت کاشی و سرامیک در برابر سرما و یخ زدگی را نشان می دهد.

چند رنگی یعنی چه؟

چند رنگی کاشی و سرامیک یعنی تنوع رنگی این محصولات، بسیاری از افراد تمایل دارند از کاشی و سرامیک های با رنگ های متفاوت در سطوح استفاده کنند. این نوع کاشی ها مناسب این دسته از افراد می باشد. در بسته بندی این نوع کاشی ها، کاشی و سرامیک های با چند رنگ قرار دارد که هر کدام از آن ها دارای رنگی منحصر به فرد می باشند.

چند رنگی کاشی و سرامیک - مانامستر

راهنمای خرید کاشی کف

بدون شک، هر چه اطلاعات شما در مورد کاشی کف بیشتر باشد بهتر می توانید بهترین کاشی و سرامیک کف را انتخاب کنید. یکی از مهم ترین اطلاعات در این زمینه، آشنایی با انواع کاشی کف است. کاشی و سرامیک دنیای وسیعی دارند که هر کسی وارد آن شود بدون شک دچار سردرگمی می شود.

در واقع فرد نمی داند کاشی و سرامیک مات را انتخاب کند یا براق را، از کاشی های کف ساده استفاده کند یا طرح دار، به دنبال بهترین کاشی و سرامیک برای کف پذیرایی باشد یا بهترین کاشی آشپزخانه را خریداری کند.

علاوه بر این موارد، رنگ کاشی و سرامیک یک دنیای جداگانه دارد که هر کسی با ورود به آن، غرق می شود. کاشی و سرامیک از منعطف ترین پوشش های سطوح هستند. به همین دلیل قابل استفاده در جای جای ساختمان می باشند. در حال حاضر انواع کاشی دیوار، کاشی آشپزخانه و کاشی کف موجود است که از آن ها می توان هم در فضای داخلی و هم بیرونی ساختمان، استفاده کرد.

حال اگر دنیای پر رنگ و لعاب کاشی و سرامیک شما را گیج کرده و نمی دانید که چگونه بهترین کاشی و سرامیک را انتخاب کنید بهتر است به ادامه ی مطلب توجه کنید. چرا که می خواهیم شما را با محبوب ترین مدل ها، انواع و رنگ کاشی و سرامیک های کف و دیوار آشنا کنیم.

بعد از آشنایی با این موارد، متوجه میشوید که انتخاب کاشی دیوار، کاشی آشپزخانه، بهترین سرامیک برای کف سرویس بهداشتی ، آنقدرها هم دشوار نیست و به راحتی می توانید کاشی و سرامیک رویایی تان را انتخاب کنید.

چگونه بهترین کاشی و سرامیک را انتخاب کنیم؟

همانطور که اشاره نمودیم کاشی و سرامیک، به دلیل تنوع بالا، قیمت مناسب، مقاومت خوب در برابر رطوبت و نم، استحکام بالا در برابر سایش، قابلیت شستشو و… محبوب‌ترین متریال در بین خریداران برای پوشش دیوار و کف ساختمان هستند. اما تنوع بالای کاشی و سرامیک سبب می شود افراد در زمان انتخاب بهترین کاشی و سرامیک، دچار تردید شوند. از این رو بهتر است که در زمان خرید این کفپوش ها به یکسری موضوعات توجه کنید که عبارتند از:

 • اینکه آیا انتخاب کاشی مدرن مناسب فضای مد نظر است یا خیر؟
 • می دانید رنگ مناسب برای کفپوش پذیرایی تان چیست و آیا این رنگ فضا را کوچک می کند یا بزرگ؟
 • آیا سرامیک کف و کاشی دیوار شما با هم همخوانی دارند؟
 • و…

از این رو در زمان انتخاب بهترین کاشی و سرامیک بهتر است با انواع سرامیک آشنا باشید. در حال حاضر، انواع سرامیک را با توجه به فاکتورهای مختلف، تقسیم بندی می کنند که عبارتند از:

 • از لحاظ درجه بندی: درجه 1 و 2 و 3
 • از لحاظ محل نصب: کف و دیوار
 • از لحاظ پوشش: لعاب دار و بدون لعاب
خرید کاشی و سرامیک

انواع سرامیک کف

انواع سرامیک هایی که برای کف استفاده می شوند دارای انواع مختلفی هستند که عبارتند از:

 • سرامیک گرانیتی: این سرامیک را با خاک رس، تولید می کنند و جزء سرامیک های بدون لعاب می باشند. از آنجایی که با سنگ ساب، سطح آن را پولیش میکنند براق است. این نوع سرامیک کف دارای انواع مختلفی میباشد که از جمله آن می توان به سرامیک گرانیتی فلفل نمکی، رگه ای و رستیک اشاره کرد.
 • سرامیک کف پرسلانی: سرامیک پرسلانی یک نوع سرامیک مدرن است که هم به صورت لعابدار و هم بدون لعاب، موجود است. میزان جذب آب کم و ضخامت بالای آن سبب شده، به عنوان بهترین کاشی و سرامیک مصرفی ساختمان ها شناخته شود. چرا که این ویژگی ها برای هر کاشی کفی، بی نظیر و نشان دهنده دوام بالای کاشی است.
 • سرامیک موزاییکی: افرادی که به دنبال دکورهای خاص هستند می توانند از این نوع سرامیک کف استفاده کنند. این سرامیک نیز در دو نوع لعابدار و بدون لعاب موجود است که تنوع رنگی و طرحی آن بسیار جالب می باشد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این سرامیک ها اشکال متنوع آن ها است که به صورت های مستطیل، شش‌ گوش، هشت ‌گوش و … موجود هستند.

انواع کاشی آشپزخانه

بدون شک یکی از مهم ترین فضاهای هر خانه ای، آشپزخانه می باشند. چرا که هم اغلب وقت خانم ها در این فضا سپری می شود و هم زیبایی آن تاثیر زیادی بر زیباتر شدن دکوراسیون داخلی خانه می گذارد.

به همین دلیل انتخاب کاشی و سرامیک برای این فضا بسیار مهم است. در این راستا باید بگوییم بهترین کاشی و سرامیک برای کف آشپزخانه، متریالی است که در برابر ضربه و سایش مقاوم باشد و کمترین میزان آب و رطوبت را جذب کند.

از آنجایی که آشپزخانه، قلب خانه است و کاشی و سرامیک های آن مهم است در حال حاضر، انواع کاشی آشپزخانه در طرح، رنگ، ضخامت و ابعاد مختلف در بازار موجود است که هر شخصی با توجه به سلیقه و دکوراسیون منزلش می تواند آنها را انتخاب کند. با این حال در زمان انتخاب بهترین کاشی و سرامیک برای آشپزخانه می توانید از راهنمایی زیر استفاده کنید:

 • برای آشپزخانه بزرگ، سرامیک های سنگ طبیعی مناسب هستند.
 • برای آشپزخانه های کلاسیک، سرامیک های مستطیلی بزرگ با رنگ های طبیعی انتخاب کنید.
 • اگر می خواهید کف آشپزخانه شما لوکس و مدرن شود سرامیک مرمر انتخاب کنید.
کاشی آشپزخانه

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاشی آشپزخانه در مانامستر

بهترین کاشی و سرامیک با شرکت بازرگانی کاشی و سرامیک ماناتایل

 بازرگانی کاشی و سرامیک ماناتایل، زیرمجموعه مانامستر از معتبرترین شرکت های پخش و صادرات کاشی و سرامیک است که هم به صورت حضوری و هم اینترنتی، انواع کاشی و سرامیک را به صورت عمده و جزئی در بازار داخلی عرضه می کند. در صورت نیاز به بهترین کاشی و سرامیک می توانید با کارشناسان این مجموعه، تماس بگیرید.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهدی

ممنون از مطالب خوبتون. نکته خیلی خوبی در مورد درجه سرامیک کف و دیوار گفته شد.

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  شاهدی

در صورتی که این مقاله از مجله مانامستر برای شما مفید بود باری دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

شاهدی

سرامیک های موزائیکی که در اشکال مختلفی هستند خیلی جذابیت بکار میده.

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  شاهدی

ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله مانامستر

بهبودی

امکانش هست باتوجه به خصوصیاتی بهترین کاشی و سرامیک که گفته شد اسم چند برند خوب رو هم معرفی کنید.

نسترن امیدی
پاسخ به  بهبودی

دوست عزیز در صورتی که قصد خرید کاشی و سرامیک را دارید تقریبا همه برند ها دارای کیفیت خوبی هستند و می تونید با خرید کاشی درجه1 کاشی و سرامیک با کیفیت و بهتری را خرید کنید. جهت مشاوره بیشتر می تونید با کارشناسان ما در واحد فروش در ارتباط باشید

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.
گروه کارشناسان مجله ساختمانی مانامستر در این مقاله با ارائه‌ی مطالب مفید و کاربردی با عنوان راهنمای خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی شما را با معیارهای مهم و اساسی در هنگام خرید لوله و اتصالات آشنا می‌سازد.
با توجه به کاربرد و اهمیت لعاب در ساخت و پخت کاشی و سرامیک در ادامه این مطلب از مجله تولید و پخش مصالح ساختمانی به بررسی صفر تا صد ویژگی، مزایا، موارد استفاده و طرز تهیه لعاب کاشی می‌پردازیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.