آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر
شغل کاشی فروشی یکی از مشاغل با بازار تقریبا همیشه پرتقاضا است، زیرا تقاضای دائمی برای خرید کاشی و سرامیک وجود دارد. کاشی و سرامیک در صنعت ساختمان سازی به شکل های مختلفی مانند کاشی کف، کاشی دیوار، رومیزی، کانتر و غیره به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و مطمئناً به زیبایی و ارزش هر خانه یا ساختمانی می افزاید.

فهرست مطالب

شغل کاشی فروشی یکی از مشاغل با بازار تقریباً همیشه پرتقاضا است، زیرا تقاضای دائمی برای خرید کاشی و سرامیک وجود دارد. کاشی و سرامیک در صنعت ساختمان سازی به شکل های مختلفی مانند کاشی کف، کاشی دیوار، رومیزی، کانتر و غیره به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و مطمئناً به زیبایی و ارزش هر خانه یا ساختمانی می‌افزاید.

برای موفقیت در راه‌اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک و فروش کاشی، باید دانش و مهارت مرتبط داشته باشید و در ارائه خدمات عالی ثابت قدم باشید.

عوامل دیگری که موفقیت شما را تعیین می‌کند شامل داشتن نیروی کار ماهر و نزدیک بودن به بازارهای اصلی است. اگر قصد ورود به این حوزه و راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک را دارید، این راهنما از بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر از خیلی جهات به شما کمک خواهد کرد.

راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر

دریافت جواز کسب برای راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

به منظور راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک باید برای جواز کسب اقدام نمود تا بتوان اعطای نمایندگی کاشی و سرامیک را دریافت کرد. برای اخذ جواز کسب باید در سامانه ایرانیان اصناف درخواست خود را ثبت نمایید. سپس از طریق مراجعه به اتحادیه این صنف و ارائه مدارک لازم جواز خود را دریافت کنید. شرایط مورد نیاز برای اخذ مجوز کسب فروشگاه کاشی و سرامیک به شرح زیر است:

 • فروشگاه مورد نظر باید حداقل ۱۲ متر مربع مساحت داشته باشد.
 • فروشگاه مورد نظر باید در طبقه همکف قرار بگیرد.
 • رعایت نکات بهداشتی در آن الزامی است.
 • اسباب و اثاثیه فروشگاه مورد نظر باید طبق تعرفه اتحادیه کاشی و سرامیک باشد.
سامانه ایرانیان اصناف - مانامستر

مدارک لازم برای اخذ مجوز کسب فروشگاه کاشی و سرامیک

به منظور راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک و اخذ مجوز کسب باید مدارکی را به صنف مورد نظر ارائه داد. این مدارک عبارتند از:

 • تصویر شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر اجاره نامه یا سند مالکیت واحد صنفی
 • یک قطعه عکس 4*3
 • تصویر از آخرین مدرک تحصیلی
 • کارت پایان خدمت یا گواهی معافیت دائم و یا دفترچه اعزام به خدمت برای آقایان
 • فیش واریز حق عضویت در اتحادیه صنف کاشی و سرامیک
 • گواهی گذراندن ده ساعت آموزش فروش کاشی و سرامیک برای یادگیری کار
 • گواهی موافقت اداره اماکن نیروی انتظامی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی عدم اعتیاد
 • گواهی صلاحیت فنی
 • کارت سلامت از وزارت بهداشت

 متقاضی برای راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک باید در مدت سه ماه مدارک لازم را به اتحادیه ارائه کند تا جواز کسب برایش صادر گردد  .

مزایا و معایب راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

هر کسب و کاری مزایا و معایب خود را دارد. اما نکته اصلی که باید در نظر گرفت این است که آیا سود کاشی و سرامیک مناسب خواهد بود. از این رو در زیر به تفکیک مزایا و معایب این حرفه بیان شده است:

مزایای شغل کاشی فروشی

مزایای شغل کاشی فروشی

مزیت اصلی راه اندازی این کسب و کار، تقاضای مداوم برای کاشی و سرامیک است. این به معنای بازاری آماده برای محصولات کاشی شماست.

کسب و کار فروش کاشی به سرمایه نسبتاً کمی نیاز دارد. هزینه‌های اصلی خرید کاشی، نیروی انسانی برای کار در کاشی فروشی، وسایل و یراق آلات، صندوق فروش، واحدهای ذخیره‌سازی و تجهیزات حمل و نقل خواهد بود.

معایب شغل کاشی فروشی

نمایشگاه و انبار کاشی به فضای زیادی نیاز دارد. با توجه به بالا بودن اجاره بها در بازار امروز، بهتر است مالک زمینی باشید که در آن کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنید.

همچنین در بازار امروز رقبا این شغل زیاد هستند و برخی از فروشگاه‌های کوچک قادر به رقابت با فروشگاه‌های بزرگ نیستند.

هزینه راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

بسیاری در راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک به دلیل کمبود سرمایه با شکست مواجه می شوند. حتماً باید منابع سرمایه خود را شناسایی کنید تا بتوانید کسب و کار خود را در طولانی مدت حفظ کنید. بزرگترین هزینه برای راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک اجاره فضای مورد نظر خواهد بود.

برای انتخاب مکانی که به راحتی در دسترس باشد و پارکینگ کافی ارائه دهد، وقت بگذارید. هزینه ‌های اجاره و ودیعه از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است.

وقتی مکانی را پیدا کردید، وقت آن است که طراحی دکوراسیون مغازه کاشی و سرامیک خود را شروع کنید. موارد زیر باید در بودجه شما لحاظ شود:

 • هزینه انبار
 • هزینه خرید محصولات
 • هزینه دکوراسیون داخلی
 • هزینه تبلیغات و بازاریابی
 • هزینه تجهیزات و نرم افزار حسابداری
هزینه راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر

افزایش فروش در مغازه کاشی فروشی

برای افزایش فروش در مغازه کاشی فروشی ممکن است نیاز به مجوز اضافی داشته باشید، اضافه کردن نصب کاشی به لیست خدمات شما سریع‌ترین راه برای افزایش سود است.

برای برتر بودن در بین رقبا، اکثر مشاغل کاشی، موجودی و گزینه های نصب کفپوش اضافی مانند پارکت و کف چوبی را ارائه می‌دهند. بنابراین با شناسایی نیازهای مشتریان، می‌توانید فروش لوازم مورد نیاز برای این خدمات اضافی را نیز در نظر بگیرید.

افزایش فروش در مغازه کاشی فروشی - مانامستر

نکات عالی برای افزایش فروش نمایشگاه کاشی و سرامیک

بازاریابی کسب و کار کاشی نیاز به برنامه‌ریزی بازاریابی عمیقی دارد و زمانی که به درستی برنامه‌ریزی نشده باشد، مطمئناً به منافع تجاری شما آسیب زیادی وارد می‌کند.

به عنوان یک خرده فروش کاشی یا صاحب نمایشگاه کاشی، می‌خواهید برنامه‌هایتان محقق شود تا کسب‌وکارتان شکوفا شود. در زیر مواردی برای افزایش درآمد مغازه کاشی و سرامیک بیان شده است.

ارائه بروشور برای محصولات

بخش مهمی از فروشگاه کاشی اهمیت بروشورهایی با طراحی خوب توسط تولیدکنندگان و بازاریابی کاشی و سرامیک است. طراحی بروشور، محتوا و پیام اصلی آن باید برای مخاطب هدف شما مناسب باشد.

به همین دلیل است که تولید کنندگان این بروشورها را در اختیار شما قرار می‌دهند تا به شما در تلاش‌های بازاریابی خود کمک کنند. در مجله تخصصی کاشی و سرامیک مانامستر نیز می‌تواید نمونه ای از این موارد را مشاهده کنید.

بروشور محصولات کاشی و سرامیک - مانامستر

ارجاعات و توصیه ها

ممکن است ندانید که ارجاعات و توصیه‌ها می‌توانند کسب‌وکار شما را به مسیر طولانی برسانند. به‌عنوان یک تامین‌کننده کاشی، نباید از درخواست ارجاع دریغ کنید زیرا رضایت مشتریان از خدمات شما باعث افزایش بیشتر مشتریان خواهد شد. پس از انجام این کار، شاهد افزایش قابل توجهی در تجارت کاشی خود خواهید بود.

از آخرین تاکتیک‌های بازاریابی آگاه باشید

استراتژی بازاریابی و فروش شما باید هر از چند گاهی ارتقا یابد. به همین دلیل باید از آخرین تاکتیک‌های بازاریابی آگاه باشید تا بتوان آن‌ها را در استراتژی موجود خود گنجاند یا در مواقعی ممکن است لازم باشد استراتژی بازاریابی و فروش خود را به طور کلی تغییر دهید. از رقبای خود بیاموزید و از منابع موجود نهایت استفاده را ببرید تا استراتژی بازاریابی و فروش خود را به سطح دیگری ببرید.

ارائه ضمانت

این یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی است. ضمانت محصول را ارائه دهید زیرا به مشتری در مورد کیفیت محصول اطمینان می‌دهد. فروشندگان کاشی به خوبی با مزایای گارانتی محصول آشنا هستند.

ضمانت محصول

مهارت و تجربیات مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

صاحب کاشی‌فروشی و یا نمایندگی فروش کاشی و سرامیک باید با انواع کاشی و سرامیک به‌خوبی آشنا باشد و کاشی‌کاری در تخصص آن‌ها باشد. با اینکه در این شغل نیازی به نصب نیست، اغلب از شما سوالاتی پرسیده می‌شود که نیاز به دانش اولیه نصب دارند.

همچنین داشتن تجربه در طراحی داخلی نیز برای کار در کاشی فروشی مفید خواهد بود. توصیه می شود که یک یا دو سال را در یک نمایشگاه یا در یک خرده فروش بزرگ تعمیر و نگهداری ساختمان سپری کنید. این کار نه تنها دانش مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک را در اختیار شما قرار می‌دهد، بلکه به درک عمیق‌تری از نحوه برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگان کمک می‌کند.

به عنوان مالک چنین کسب و کاری، داشتن مهارت‌های رهبری قوی، هوش تجاری و توانایی برقراری ارتباط با افراد مختلف نیز مهم است. روابطی که با تأمین کنندگان ایجاد می‌کنید به اندازه روابطی که با مشتریان و کارکنان شما ایجاد می‌شود مهم خواهد بود.

مهارت و تجربیات مورد نیاز برای راه اندازی کاشی و سرامیک - مانامستر

پتانسیل رشد یک فروشگاه کاشی چقدر است؟

یک فروشگاه کاشی و سرامیک فضای قابل توجهی برای گسترش دارد. کلید تحقق رشد بلند مدت این است که بدانیم سلیقه‌های طراحی بسیار متنوع است. با ارائه گزینه‌های کاشی زیاد، به دنبال ایجاد بازار خرید برای هر مشتری بالقوه باشید.

با این حال، برای گسترش از یک ارائه دهنده محلی به یک خرده فروش ملی، نمایشگاه شما باید فراتر از کاشی گسترش یابد و سایر کفپوش‌ها را نیز ارائه دهد.

همچنین در دنیای مصالح ساختمانی، فرصت‌های بازار بزرگی وجود دارد. این بدان معناست که وقتی می‌گوییم “فروشگاه کاشی و سرامیک”، می‌توان طیف متنوعی از محصولات همچون مرمر، گرانیت، و فروش سرامیک سرویس را در نظر گرفت.

به عبارتی هر ساختمانی به ترکیبی از این مواد تکمیلی نیاز دارد و بنابراین سنگ مرمر، گرانیت و محصولات بهداشتی باید به همراه کاشی و سرامیک در فروشگاه شما گنجانده شود.

پتانسیل رشد فروشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر

شوروم کاشی و سرامیک

شوروم کاشی و سرامیک جایی است که برای اولین بار با مشتری ملاقات می‌کنید و بنابراین ابزار اصلی برای دستیابی به دو هدف مهم تجاری تبدیل و وفاداری است.

مثبت‌ترین ارزش‌های شما باید به خوبی تعریف شوند تا به راحتی توسط بازدیدکنندگان درک شوند. همدلی، نزدیکی و حرفه‌ای بودن شما باید در نمایشگاه  شما دیده شود تا برند شما جان بگیرد و با مشتریان شما ارتباط برقرار کند.

برای رسیدن به این هدف چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ ما از شما دعوت می‌کنیم تا لحظه‌ای را به تماشای نمایشگاه خود از دید بازدیدکنندگان خود اختصاص دهید. آیا آنچه را که می‌بینید دوست دارید؟ آیا از فروشگاه خود خرید می‌کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، به شما تبریک می‌گویم! شما در مسیر درستی قرار دارید.

طرح چیدمان و دکور زنده کاشی و سرامیک نمایشگاه می تواند انواع و ویژگی‌های کاشی‌ها را تقویت کند و به نوعی باعث تبلیغات کاشی و سرامیک گردد.

6 تکنیک چیدمان دکور فروشگاه کاشی و سرامیک

در این پادکست نکاتی درباره تکنیک‌های چیدمان دکور فروشگاه کاشی و سرامیک خود جهت افزایش فروش را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

لطفا این نکات رو به دقت گوش کنید و از آن‌ها استفاده کنید. اگر شما نمایشگاه کاشی و سرامیکی دارید ممکن است از خود بپرسید که بهینه‌ترین حالت ممکن برای چیدمان و نصب دکور محصولات کاشی و سرامیک به منظور افزایش فروش به چه صورت است؟

توجه به سمت راست فروشگاه

تحقیقات ثابت کرده‌اند که مردم اصولا به دکورهای سمت راست نمایشگاه توجه بیشتری نشان می‌دهند. پس سعی کنید محصولاتی که سود بیشتری برای شما دارند را در دکورهای سمت راست نمایشگاهتان قرار دهید. و دقت بیشتری در طراحی دکورهای سمت راست ورودی نمایشگاه‌تان داشته باشید.

قرار دادن کاشی با سودآوری بیشتر در دید مشتری

نکته دومی که باید درنظر داشته باشید این است که مردم به محصولاتی که روبروی چشمشان وجود دارد توجه بیشتری نشان میدهند و احتمال خرید این محصولات بیشتر است. پس کاشی‌های خاص خودتان را که تمایل بیشتری برای فروششان دارید و البته سود بیشتری برایتان دارد را در راستای چشم مشتریانتان قرار دهید.

قراردادن کاشی‌های مهم در ورودی فروشگاه

در نظر داشته باشید که زمانی‌که مشتریان وارد یک فروشگاه کاشی و سرامیک می‌شوند به دکورهای ابتدای فروشگاه دقت بیشتری دارند تا دکورهای انتهای فروشگاه. یعنی هرچقدر جلوتر می‌روند از دقت مشتری کم می‌شود. پس محصولاتی که فروش آن‌ها برایتان جذابیت بیشتری دارند در دکورهای ابتدای فروشگاهتان قرار دهید.

قراردادن کاشی‌های مهم در ورودی فروشگاه

پخش موسیقی ملایم در فضای فروشگاه

نکته بسیار مهمی که باید در نظر بگیرید پخش موسیقی ملایم در فضای فروشگاه شماست. پخش موسیقی باعث آرامش مشتری شما می‌شود بطوریکه آرام‌تر و با حوصله بیشتری در فروشگاه شما قدم میزند و محصولاتتان را بررسی می‌کند.

ایجاد بخش فروش ویژه در فروشگاه

همینطور فضایی از فروشگاهتان را به محصولات فروش ویژه اختصاص دهید. و ترجیحاً از رنگ قرمز در آن فضا استفاده کنید. که این رنگ قرمز می‌تواند رنگ خود دکور و یا بنری که بالای دکور قرار می‌گیرد باشد. چون رنگ قرمز توجه و کنجکاوی مشتری را به همراه دارد.

محصولات فروش ویژه‌تان می‌تواند همان محصولاتی که به اصطلاح بازاری می‌خواهید رَدِشان کنید با تخفیف و قیمت پایینتر در آن قسمت قرار دهید تا پول آن‌را به چرخه کسب و کارتان برگردانید. به اینصورت خیلی راحت نقطه فروش ویژه‌ای ایجاد کردید که توجه مشتریان را به خرید اینجور محصولات جلب می‌کند.

ایجاد بخش فروش ویژه در فروشگاه

دسته‌بندی کردن محصولات مشابه در فروشگاه کاشی و سرامیک

دسته‌بندی کردن محصولات مشابه در فروشگاه باعث مقایسه راحت‌تر کاشی‌های شما توسط مشتری می‌شود. چه از نظر تشابه قیمتی محصولات و چه از نظر تشابه سایز کاشی و یا تشابه طرح کاشی و …

به عنوان مثال بهتر است کاشی‌هایی که از نظر سایز مشابه بهم‌اند را کنار یکدیگر قرار دهید تا مشتری برای مقایسه کاشی‌ها به راحتی و با کمی جابجایی و یا گاها فقط با چرخاندن سرش اینکار را انجام دهد. اگر فاصله بسیار زیاد باشد و دسته‌بندی خاصی در فروشگاهتان نباشد قاعدتا امکان انتخاب برای مشتری سخت می‌شود و ممکن است خریدی انجام نشود و یا مشتری خرید خود را به تعویق بیاندازد.

 تنوع کاشی، خوب یا بد؟

ممکن است تا به حال این موضوع برایتان پیش آمده باشد که زمانی که تنوع کاشی شما کم است مشتریان ناراضی باشند و زمانی که تنوع کاشی خود را افزایش می‌دهید به دلیل نصب دکورها و موجودی کاشی‌های داخل انبارتان سرمایه زیادی از شما می‌گیرد. در این پادکست به شما توضیح خواهم داد که تنوع کاشی در فروشگاهتان خوب است یا بد؟

تنوع کاشی و سرامیک در کل خوب است چون مشتریان این موضوع را مدنظر دارند که کاشی‌ها با هم ست باشند و حق انتخاب بالایی داشته باشند. اما زمانی که تنوع زیاد باشد مشتری گیج میشود و یا خرید را انجام نمیدهد یا مرتبا به تعویق می‌اندازد که این تنوع باعث دردسر شما نیز می‌شود. تنوع محصول زمانی خوب است که شما یک فروشنده خوبی داشته باشید.

خصوصیات خوب فروشنده کاشی و سرامیک

 • هنگام ورود مشتری به جای اینکه فقط جواب سوالات مشتری را بدهد باید از مشتری سوال بپرسد.
 • از طریق پرسش سوالات از مشتری نیازش را کشف کند و او را از آن تنوع خارج کند.
 • مشتری را به سمت محصولاتی که مرتبط با نیاز اوست راهنمایی کند.

در اینصورت ذهن مشتری از تنوع محصولات شما در فروشگاهتان کاهش میابد و سریع‌تر محصول مورد نظر خود را برحسب نیازش انتخاب و خریداری می‌کند.

خصوصیات خوب فروشنده کاشی و سرامیک

استراتژی در طراحی نمایشگاه کاشی و سرامیک

اگرچه تکنیک‌های بازاریابی یا تجارت به شما کمک می‌کند تا مشتریان خود را از طریق نمایش کاشی خود راهنمایی کنید، اما اگر نمایشگاهی برای فروش نداشته باشید، این تکنیک‌ها مفید نخواهد بود.

به خاطر داشته باشید که تجربه خریدی که از طریق نمایشگاه خود ارائه می‌دهید با مجموعه‌ای کامل از عوامل مانند مکان محصول، ارائه مجموعه‌های شما، ایجاد فضایی دلپذیر و البته توجهی که ارائه می‌کنید، تعریف می‌شود. همه این‌ها باعث می‌شود که آن‌ها از شما خرید کنند و از همه مهمتر مشتری ثابت شما شوند.

در کسب و کار خود، مهم است که ارائه محصولات خود را بر اساس گرایش‌ها، اتاق‌ها، نوع شناسی یا موضوعاتی که بازدیدکنندگان را الهام می‌بخشد، به خوبی سازماندهی کنید. شما باید کل نمایشگاه خود را به عنوان یک ویترین مغازه بزرگ در نظر بگیرید. برای رسیدن به این هدف، باید هر صفحه نمایش قفسه کاشی به خوبی انتخاب شده و دارای موقعیت استراتژیک باشد.

بنابراین، برای ارائه بهترین تجربه خرید، به معماری داخلی خوب و بهترین نمایشگرهای کاشی و سرامیک نیاز دارید. برای نمایش کاشی و سرامیک در نمایشگاه طرح و ایده‌های مختلفی وجود دارد. این ایده‌های مختلف با حجمی از انواع مختلف قفسه و استند برای کاشی مطابق با سبک متمایز و استانداردهای کاشی کاری برآورده می‌شود. در زیر متداول‌ترین نمونه‌ها معرفش شده‌است.

استراتژی در نمایشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر

استند پایه کاشی

اینها ابتدایی‌ترین استندها برای نمایش طرح سرامیک مغازه هستند. استند بهترین انتخاب برای نمایش هر سبک، شامل حمام، کف، دیوار، آشپزخانه و غیره است.

قفسه های آبشاری

یکی دیگر از موارد متمایز و بیشتر کاربردی در میان انواع شوروم کاشی و سرامیک، قفسه‌های آبشاری برای نمایش است. این قفسه‌ها به صورت عمودی سازماندهی شده‌اند تا کاشی‌ها مانند یک آبشار ظاهر شوند.

این موقعیت نمایش کاشی، فرد را تشویق می‌کند تا تکه‌ای از هر کاشی را به یکباره نگاه کند، و تصور خوبی از چیدمان در مغازه کاشی ‌فروشی ایجاد می‌کند. علاوه بر این، این قفسه‌ها در فضا نیز صرفه جویی می‌کنند.

قفسه های آبشاری

کابینت برای نمایش کاشی

آشناترین دسته نمایش کاشی، نوع کابینتی است. کابینت یک نوع بسیار سودمند و مفید است که حجم زیادی از اتاق را اشغال نمی‌کند. مدل کابینتی همچنین دارای یک تکنیک کشویی بسیار کاربردی است.

پایه های گردان

یکی دیگر از تکنیک‌های جذاب و نوآورانه استندهای نمایشگر، پایه چرخان است. این جدیدترین سبک است و می‌توان آن را با حجمی از قفسه‌های منحصر به فرد استفاده کرد. پایه‌های چرخان نمایشگر مفید هستند، به خصوص زمانی که در اتاق مشکل دارید.

پایه های گردان

قفسه کشویی برای نمایش کاشی

این دسته دیگری است که معمولاً در فروشگاه‌های معمولی برای نمایش نمونه‌های کاشی استفاده می‌شود. قفسه‌های کشویی معمولاً برای نمونه‌های کاشی بزرگ‌تر استفاده می‌شوند.

تهیه چه نوع کاشی و سرامیکی در راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک بهتر است؟

 بازار در حال حاضر تحت سلطه کاشی‌های کف و کاشی‌های دیوار است. البته برای داشتن ایده برای ارائه کاشی‌هایی متناسب با نیاز مصرف‌کنندگان بهتر است عمده فروشان محلی خود را بررسی کنید و بپرسید که روندهای غالب چیست و در مورد مشتریان بالقوه و سبک خانه آن‌ها بپرسید. همچنین می‌توانید در نمایشگاه‌های مختلفی که در این صنعت برگزار می‌شود شرکت نمایید.

میزان درآمد حاصل از فروشگاه کاشی و سرامیک

یکی از اولین مواردی که افراد را ترغیب به راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک می‌کند و از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردار است میزان درآمد حاصل از این شغل می‌باشد. میزان سود حاصل از فروش کاشی و سرامیک و دیگر ملزومات آن بسته به متراژ پروژه و نوع کاشی و سرامیک بین 7 تا 20 درصد متفاوت خواهد بود. به طور کلی نیز درصورت موفقیت در این شغل می‌توان درآمدی بین 30 الی 40 ملیون تومان در ماه داشت.

میزان درآمد فروشگاه کاشی و سرامیک - مانامستر

پیدا کردن بازار هدف کاشی و سرامیک فروشی

در تمام شغل‌ها بازار هدفی وجود دارد. در راه‌اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک نیز همین امر یعنی شناسایی بازار هدف صدق می‌کند.

یکی از مهمترین اصول پیدا کردن چنین بازار پر سود همچون سازنده‌ها، طراحان داخلی، هتل‌، مدرسه و دانشگاه است. برای تبدیل ساخت چنین بازار هدفی باید روش‌های جذب آن ها نیز آشنا بود تا در نهایت به یک مشتری همیشگی تبدیل شوند.

در نهایت نیز به عنوان یک فروشگاه کاشی و سرامیک باید از یک تامین کننده معتبر محصولات فروشگاه خود را خریداری کنید. در این میان بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر یکی از تامین کنندگان معتبر محصولات درجه یک و متناسب نیاز روز مشتریان شما است.

با پر کردن فرم اعطای نمایندگی فروش کاشی و سرامیک مانامستر اطلاعات لازم در اختیارتان قرار داده می‌شود. همچنین مانامستر در این راستا به افرادی که تمایل دارند اعطای نمایندگی مصالح ساختمانی را می دهد که برای اظلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
23 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رهبری

سلام.ممنون از مطالب خوبتون. اینکه برای شروع کار سردرگم نباشیم کمک خیلی بزرگی هست. موفق باشید.

ظهوریان

اینکه خودتون تو این زمینه فعالیت دارید و کلیه فرایندهای اینکار رو در اختیار رقیب میذارید خودش نشون دهنده قوی بودن کارتون هست. موفق باشید.

سهرابی

سلام. امکانش هست برای شروع کار طبقه زیرزمین برای انبار کاشی استفاده کرد یامجوز داده نمیشه؟

رمضانی
شیبانی پور

سلام مقاله خیلی خوبی بود. یکی از دوستانم خیلی وقته میخواد برای خودش کسب و کاری راه بندازه، مطمینا مطالعه این مقاله بهش کمک میکنه.موفق باشید

سادات

سلام. من محل مغازه رو دارم.برای اینکه بدونم برای شروع چقدر سرمایه میخواد میتونید راهنمایی بفرمایید؟

ناصریان

سلام. مطالب خیلی خوبی ارائه دادید. خیلی خوبه که میزان سود به این میزان داشته باشه. من برای شروع یک کار جدید جستجو میکنم.اطلاعات خوبی بود.ممنون

جعفری نژاد

با ارائه این مقاله کار رو برای افرادی که بخوان این کسب وکار را راه اندازی بکنند راحت کردید.ممنون

افسری

اگر بخوایم با یک مجموعه کاشی وسرامیک شریک بشیم فایده ای داره؟یا خودمون شروع به راه اندازی بکنیم؟

مهلقا

راهنمای خیلی خوبی بود من لینک راهنمای راه اندازی کسب و کار جدید هم مطالعه کردم و استفاده کردم.ممنون

نسترن امیدی
پاسخ به  مهلقا

در صورتیکه این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید .

رامین

سلام..ممنون از مقالتون…خیلی خوب بود…کامل و جامع…ولی همیشه عین مبلغ مارو ترغیب به انجام کار یا مانع از انجام کار میکنه…من خیلی مشتاقم کارمو استارت بزنم…فروش کاشی و سرامیک…میشه یه مبلغ بگین…که ببینم میتونم استارت بزنم…

نسترن امیدی
پاسخ به  رامین

دوست عزیز برای این مورد به شما پیشنهاد می کنیم با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بتونند دقیق تر شما را راهنمایی کنند.

علیپور

خیلی خوشحالم که این مقاله را دیدم و راهکارها و راهنمایی های خوبی برام بود و راه را برام آسان تر کرد.سپاسگزارم

نسترن امیدی
پاسخ به  علیپور

ممنون از حسن توجه شما! در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.
گروه کارشناسان مجله ساختمانی مانامستر در این مقاله با ارائه‌ی مطالب مفید و کاربردی با عنوان راهنمای خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی شما را با معیارهای مهم و اساسی در هنگام خرید لوله و اتصالات آشنا می‌سازد.
با توجه به کاربرد و اهمیت لعاب در ساخت و پخت کاشی و سرامیک در ادامه این مطلب از مجله تولید و پخش مصالح ساختمانی به بررسی صفر تا صد ویژگی، مزایا، موارد استفاده و طرز تهیه لعاب کاشی می‌پردازیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.