آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک (روش آسان و کاربردی)

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک - مانامستر
نصب کاشی و سرامیک شاید در ظاهر کاری آسان باشد امـا اگر تمام جزئیات و نکات آن به درستی رعایت نشود قطعاً مشکلاتی به همراه خواهد داشت پس بهتر است ابتدای کار با اصول آن هماهنگ شوید؛ نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک نیز یکی از موارد حساس و تخصصی است که نیاز است بر طبق اصول انجام شود، وبسایت ها و ابزارهای مختلفی برای محاسبه متراژ وجود دارد امــا تجربه نشان داده است محاسبه دستی و با استفاده از فرمول دقیق تر بوده و کارایی بالایی در کاشی کاری و نصب سرامیک دارد.

فهرست مطالب

کاشی و سرامیک یکی از پرفروش ترین مصالح ساختمانی در بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر می باشد که در تعمیر، بازسازی یا ساخت بخش های مختلف منزل و ساختمان هایی با کاربری گوناگون پرکاربرد می باشد و یکی از تجهیزات ضروری به حساب می آید، به گونه‌ای که در هر ساختمان حداقل یک بخش را می توان یافت که دارای کاشی و سرامیک باشد، از این رو نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک یکی از مراحل دشوار کاشی کاری و نصب سرامیک کف می باشد که ضروری است تا توسط کاشی کار یا معمار ساختمان با دقت محاسبه شود.

محاسبه متراژ کاشی را می توان این گونه تعریف کرد که در هر متر مربع چه اندازه کاشی نیاز است؟ اما چرا تا این حد به محاسبه دقیق آن تأکید شده و روش های مختلفی را برای محاسبه آن در نظر گرفته اند؟ آیا می دانید اگر متراژ کاشی و سرامیک با دقت و اصولی اندازه گیری نشود چه مشکلاتی بوجود می آید؟ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا نکات کاربردی و تکنیک های اصولی را برای محاسبه متراژ کاشی یا سرامیک را بیاموزید.

روش‌های محاسبه متراژ کاشی و سرامیک

برای محاسبه‌ی متراژ کاشی و سرامیک مورد نیاز منزل خود می‌توان از روش های مختلفی استفاده کرد که در ادامه برخی از مهمترین این روش ها را با هم مرور خواهیم کرد.

یکی از ساده‌ترین روش‌های محاسبه متراژ کاشی و سرامیک، اندازه گیری ابعاد کاشی و مساحت کل محیط مورد نظر است، که می توان اندازه کاشی را بر مساحت محیط مورد نظر تقسیم کنید تا در نهایت تعداد کاشی مورد نیاز برای محل مورد نظر به سادگی مشخص می شود.

امــا مسئله به همین‌جا ختم نمی‌شود و برخی اوقات به دلایل مختلفی مانند بزرگ بودن مساحت یا دیگر موارد ناگزیر هستیم به سراغ دیگر روش‌های محاسبه متراژ کاشی برویم تا در نهایت مقدار دقیقی را محاسبه کرده و با توجه به آن کاشی کاری را انجام دهیم.

روش‌های محاسبه متراژ کاشی و سرامیک

با توجه به این که امروزه ابزارهای گوناگونی در این زمینه و با هدف محاسبه متراژ کاشی وجود دارد امــا هیچ یک به اندازه محاسبه دستی دقت بالایی نداشته و عدد قابل اطمینانی را ارائه نمی دهد، هرچند که تمام نرم افزارهای کاربردی در این زمینه با دقت بالایی طراحی شده اند امـا قطعاً محاسبه دستی دقت بالاتری در این زمینه دارد.

بازرگانی عمده کاشی و سرامیک مانامستر همواره در تلاش است تا افراد و مغازه داران بتوانند تمام مصالح ساختمانی، انواع کاشی و سرامیک خود را با بالاترین کیفیت ممکن خریداری کرده و جهت نصب آن نیز با ارائه نکات مهم توانسته تعداد زیادی از سؤالات مشتریان را پاسخگو باشد.

اهمیت محاسبه دقیق متراژ کاشی و سرامیک

چرا تا این حد به اندازه دقیق و محاسبه متراژ کاشی و سرامیک تأکید می شود؟

یکی از دلایل مهم که تا این حد به محاسبه دقیق متراژ کاشی و سرامیک تأکید می شود هماهنگ بودن طرح و نقش کاشی می‌باشد، برخی اوقات به علت سهل انگاری یا عدم آگاهی متراژ کاشی و سرامیک نادرست اندازه‌گیری می‌شود و کاشی و سرامیک با همان اندازه و تعداد محاسبه شده خریداری می‌شود امـا در اواسط کار متوجه کم بودن میزان سفارش و محاسبه اشتباه خواهیم شد که در این شرایط ناچار به سفارش مجدد با طرح قبلی خود هستیم.

امــا مسئله مهم این است آیا مصالحی که در مرحله قبل خریداری کرده‌ایم در این مرحله نیز با همان طرح و رنگ تولید می شوند؟

محاسبه دقیق متراژ کاشی و سرامیک

قطعاً نمی توان این مسئله را تضمین کرد زیرا در حالی که کاشی و سرامیک با طرح و رنگ قبلی در حال تولید و آماده سازی می‌باشد ممکن است هنگام پخت و رنگ آمیزی کاشی و سرامیک میزان رنگ‌پذیری آن با تولید قبلی کمی متفاوت باشد.

این برای شخصی که به تازگی در حال خرید است مشهود نباشد امـا برای شخصی که کاشی کاری او نصفه نیمه مانده و خرید مجدد کاشی و سرامیک با همان شرایط قبلی برای او اهمیت دارد، تطبیق 100درصدی رنگ و طرح کاشی‌های قبلی با کاشی‌های جدید بسیار مهم است.

اهمیت محاسبه دقیق متراژ کاشی و سرامیک - مانامستر

در این شرایط فرد برای تکمیل ساختمان ناچار به خرید خواهد شد اما ممکن است فضای کاشی کاری شده دچار بی نظمی شود، زیرا تفاوت های جزئی طرح و نقش و رنگ مصالح در مکان هایی با ابعاد کوچک به راحتی قابل مشاهده و درک است.

یکی دیگر از موارد مهمی که به اندازه گیری دقیق متراژ کاشی و سرامیک تأکید می شود صرفه جویی در هزینه ها می باشد،

زیرا ممکن است با محاسبه اشتباه ناچار به خرید مقدار زیادی کاشی و سرامیک باشیم و مبلغ زیادی نیز برای خرید پرداخت کنیم اما پس از نصب مقدار زیادی از آن باقی بماند در این صورت مبلغ بسیار زیادی را از دست داده ایم و مصالح خریداری شده نیز بی مصرف باقی می ماند.

همچنین می توان گفت محاسبه میزان کاشی مورد نیاز و مصالح کاربردی به صورت دقیق کاری بسیار عاقلانه است زیرا کمک می کند تا کاشی و سرامیک را دقیقاً مطابق به میزان لازم تهیه کنید و بودجه متناسب با پروژه را هزینه کنید، این کار تنها چند دقیقه زمان بر است اما می تواند از مشکلات احتمالی جلوگیری کند، پس بهتر است در محاسبه دقیق کوتاهی نکنیم.

چه روش هایی برای محاسبه متراژ کاشی و سرامیک وجود دارد؟

متراژ کاشی و سرامیک با دو روش دستی و استفاده از ابزارهای مربوطه قابل اندازه گیری است که هر دو روش نیز کارایی زیادی داشته و افراد از آن‌ها استفاده می‌کنند امــا آنچه که مهم است محاسبه دقیق و با کمترین میزان خطا می‌باشد که تجربه ثابت کرده است استفاده از روش های دستی برای اندازه گیری متراژ کاشی و سرامیک دقیق تر بوده و نتایج آن نیز قابل استناد است.

محاسبه دستی متراژ کاشی و سرامیک بدنه

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی از روش های محاسبه متراژ کاشی و سرامیک بصورت دستی می باشد که در این شرایط ابتدا لازم است دیوارهایی که قصد دارید بر روی آن کاشی کاری انجام شود را مشخص کنید و سپس مساحت همه دیوارها را اندازه گیری کنید و در نهایت همه ی مساحت های بدست آمده را با یکدیگر جمع کنیم.

محاسبه دستی متراژ کاشی و سرامیک - مانامستر

چند نکته مهم در متراژ کاشی و سرامیک بدنه به شرح زیر است:

  • هر اتاقی دارای پنجره و در است که هر کدام بر روی یک دیوار اتاق تعبیه شده است، بنابراین پس از محاسبه کلی مساحت دیوار ها می توانید مساحت درب و پنجره را اندازه گیری کرده و از مقدار نهایی کم کنید.
  • روش دیگری که می توان مساحت در و پنجره را در مساحت کلی لحاظ کرد، هر دیوار که دارای در یا پنجره است را به قطعه های مختلفی تقسیم کرده و سپس مساحت هر قطعه را جدا اندازه گیری کنید، به گونه ای که در همان میانه کار مساحت درب و پنجره از کل کم شده است و نیازی به کم کردن آن در پایان کار نمی باشد.
  • اگر قصد کاشی کردن تمام دیوار را ندارید و قصد دارید ارتفاع مشخصی از دیوار را کاشی کاری انجام دهید، بهتر است برای محاسبه مساحت کل، ارتفاع دیوار را تا همان قسمت مورد نظر اندازه گیری کنید.
  • یکی از مهمترین نکات در نظر گرفتن پرتی های کاشی کاری است که در هر شرایطی احتمال آن وجود دارد و تنها اگر نصاب حرفه ای و با تجربه باشد می تواند میزان پرتی آن را به حداقل ممکن برساند، امـا به طور کلی خرید مقدار بیشتر کاشی(یک تا دو متر اضافه) در شرایط ویژه مانند پرتی یا شکستگی کاشی ها سبب اطمینان خاطر می شود.

محاسبه سرامیک کف

محاسبه متراژ سرامیک کف نیز مانند بدنه قابل اندازه گیری است، به این صورت که برای محاسبه مساحت کف ابتدا اندازه محیط را به صورت دقیق محاسبه و سپس مساحت بخش‌های مختلف را بدست آورده و در نهایت با یکدیگر جمع می‌کنیم، همچنین بخش‌هایی که قصد چسباندن سرامیک در آن نداریم را اندازه‌گیری کرده و از مساحت کل کم می‌کنیم.

در صورتی که محاسبه متراژ کف را به درستی انجام دهیم در خرید سرامیک کف دچار مشکل نخواهیم شد.

محاسبه متراژ کف

محاسبه مقدار قرنیز

قرنیز (Baseboard) نواری از سنگ یا چوب یا پلاستیک یا بتن و سیمان بوده که در پایین دیوار و در امتداد آن نصب می‌شود.قرنیز ها به صورت شاخه ای خریداری می شوند. برای محاسبه مقدار قرنیز مصرفی برای محیط مورد نظر خود باید مساحت آن را در 6. ضرب نمایید.

برای مثال برای یک محیط با متراژ 200 متر باید 200 را در شش دهم ضرب کنیم یعنی تقریبا 120 عدد قرنیز لازم است. حتما توجه نمایید باید متراژ کل محیط مورد نظر را در نظر گرفت و حمام و یا دستشویی را از متراژ کل حذف نکرد.

نحوه محاسبه متر مربع کاشی

برای محاسبه کاشی مورد نظر لازم است طول دیوارها را با یکدیگر جمع کرده و عدد حاصل را در ارتفاعی که قصد کاشی کاری داریم ضرب می کنیم تا در نهایت مترمربع یا متراژ کاشی حاصل شود، برای درک بهتر موضوع به شکل زیر دقت کنید.

نحوه محاسبه متراژ دیوار

فرمول محاسبه تعداد کاشی

حال نوبت به اندازه تعداد کاشی رسیده که برای محاسبه این بخش مساحت فضای مورد نظر را که در پیش‌تر محاسبه کردیم همراه با مساحت کاشی در نظر می‌گیریم که برای محاسبه مساحت کاشی نیز می‌توان طول و عرض آن را اندازه‌گیری کرد و در نهایت با ضرب کردن این دو مساحت هر کاشی را بدست آورده‌ایم که می توانید با تقسیم مساحت کل بر مساحت کاشی تعداد کاشی مورد نیاز را بدست آورید.

لازم به یادآوری است که پس از محاسبه تعداد کاشی مورد نیاز مقدار بیشتری خریداری نمایید تا در صورت شکستگی یا مسائل احتمالی با کمبود کاشی مواجه نشوید.

خرید اضافه کاشی برای جلوگیری از کمبود آن

هر بسته سرامیک چند متر است؟

سؤالات مختلفی در رابطه با این مسئله مانند متراژ هر بسته سرامیک چقدر است، هر پالت سرامیک چند متر است، هر پالت کاشی چند متر است و غیره بسیار مطرح می شود که پاسخ قطعی برای این سؤال ها وجود ندارد.

زیرا مسائل مختلفی مانند شرکت تولید کننده، ابعاد کاشی، مدل کاشی و… بر این موضوع تاثیرگذار است و نمی توان مقدار دقیقی برای آن ها در نظر گرفت زیرا سایز کاشی و سرامیک، تعداد آن در هر بسته بندی، وزن سرامیک، اندازه پالت، تعداد بسته در هر پالت، وزن پالت، ضخامت و… در هر شرکت و تولید کننده متفاوت است و هر یک با معیارهای مشخص خود نسبت به تولید اقدام می کنند.

همچنین وزن هر متر سرامیک یا وزن هر متر مربع سرامیک را با اندازه گیری تعداد سرامیک مورد نیاز در هر مترمربع و وزن هریک می توان محاسبه کرد.

در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره رایگان خرید کاشی و سرامیک مانامستر استفاده کنید و پاسخ تمام سؤالات خود را از کارشناسان مجموعه دریافت نمایید.

بسته بندی کاشی و سرامیک - مانامستر

محاسبه هزینه کلی نصب کاشی و سرامیک

هر تجهیزاتی که خریداری می کنید و یا خدماتی که دریافت می کنید نیاز به پرداخت هزینه است امـا آنچه مهم است خرید از مراکز معتبر است که می تواند کیفیت و دوام کالای خریداری شده را تضمین کند، در ادامه به مواردی که در محاسبه هزینه کلی تاثیرگذار است اشاره می کنیم.

  • قیمت هر متر مربع کاشی و سرامیک
  • هزینه چسب یا ملات برای چسباندن کاشی و سرامیک به سطح
  • حمل و نقل کاشی از محل خریداری شده تا مقصد
  • دستمزد نصب کاشی و سرامیک

تمامی مواردی که پیش تر به آن اشاره شد در موارد مختلف متفاوت است، بطور مثال قیمت هر متر مربع کاشی و سرامیک با توجه به ضخامت کاشی و سرامیک، مواد اولیه تشکیل دهنده، جنس کاشی و سرامیک یا مدل آن که از کاشی و سرامیک پرسلان استفاده شود یا غیره متغیر است.

محاسبه هزینه نصب کاشی و سرامیک - مانامستر

اهمیت وزن کاشی و سرامیک

همانطور که اشاره شد وزن کاشی های مختلف با توجه به نوع آن متفاوت است، به عبارتی می توان گفت وزن یک متر مربع سرامیک با توجه به نوع سرامیک، جنس و ضخامت آن تعیین می شود. برای نصب بهتر کاشی و سرامیک بهتر است از وزن آن اطلاع داشته باشیم.

بصورت کلی وزن یک متر مربع کاشی در مقایسه با وزن یک متر مربع سرامیک کمتر است و استفاده از آن برای دیوار کاربرد بیشتری دارد، دانستن این مسئله که هر متر کاشی چند کیلو است و یا هر متر سرامیک چند کیلو است می تواند در محاسبه هزینه کلی نیز تاثیرگذار باشد.

بعنوان مثال کاشی و سرامیک پرسلان اغلب دارای وزن زیادی در مقایسه با دیگر انواع کاشی و سرامیک می باشد که به تبع وزن هر متر مربع سرامیک پرسلان هم بیشتر از مدل ها خواهد بود؛ که این مسئله می تواند در میزان چسب یا مصالح مورد استفاده، مدت زمان نصب آن، دشواری های نصب و غیره تاثیرگذار باشد که به تبع در محاسبه هزینه کلی نیز تاثیرگذار است.

اهمیت وزن کاشی و سرامیک - مانامستر

محاسبه میزان چسب مصرفی

همانطور که اشاره شد عوامل مختلفی در چسباندن کاشی و سرامیک دخالت دارد امـا بطور معمول در هر متر مربع کاشی و سرامیک مقدار 4 کیلوگرم چسب لازم است. امروزه استفاده از چسب های مخصوص برای چسباندن کاشی و سرامیک به تبع بهتر و راحت تر از روش های سنتی گذشته است و میزان چسبندگی آن نیز بسیار بیشتر است.

محاسبه میزان چسب مصرفی در کاشی و سرامیک - مانامستر

مزیت خرید عمده کاشی و سرامیک از مانامستر

محصولات مجموعه بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر که با برند ماناتایل بفروش می‌رسد از سال 1385 تا کنون با بیش از 15 سال سابقه در زمینه تولید کاشی و سرامیک و دیگر مصالح ساختمانی بصورت تخصصی فعالیت داشته و با ارائه انواع کاشی و سرامیک در طرح و مدل های مختلف توانسته نیاز مشتریان با سلیقه های مختلف را برآورده کند؛

همچنین این مجموعه با حفظ کیفیت محصولات با قیمت مناسب و اقتصادی را تولید و در اختیار مشتریان قرار می دهد که برای خرید عمده کاشی و سرامیک نیز گزینه فوق العاده ای است.

یکی از مهمترین ویژگی های مجموعه مانامستر فراهم کردن امکان خرید قسطی کاشی و سرامیک است که جهت اطلاع از شرایط و نحوه خرید می توانید با کارشناسان مجموعه مانا مستر تماس گرفته و از مشاوره رایگان خرید کاشی و سرامیک نیز بهره مند شوید.

همچنین برای مطالعه مقالات تخصصی در حوزه مصالح ساختمانی مجله مانامستر بهترین گزینه است، زیرا با ارائه بیش از ده ها مقاله جامع در این زمینه توانسته تمامی موضوعات مختلف را پوشش دهد و به یک منبع علمی نیز تبدیل شود؛ بنابراین شما نیز در صورت نیاز به اطلاعات مختلف در این زمینه تنها کافیست به مانامستر مراجعه کنید.

کاربردهای پرسلان در مقابل سرامیک

مشاهده محصولات کاشی و سرامیک مانا مستر

هر سرامیک چند سانتی متر است؟

هر سرامیک می‌تواند اندازه‌های مختلفی داشته باشد و به‌طور معمول در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. بنابراین، به سادگی نمی‌توان گفت هر سرامیک چند سانتی‌متر است.

با توجه به نوع سرامیک و کاربرد آن، اندازه‌های مختلفی وجود دارد. به‌عنوان مثال، سرامیک‌های دیواری در ابعاد ۲۰×۲۰ ، ۳۰×۶۰ و یا ۳۳×۳۳ سانتی‌متر تولید می‌شوند. در صورت داشتن اطلاعات بیشتر درباره نوع سرامیک مورد نظر، می‌توان بهتر به اندازه آن پاسخ داد.

هر پالت سرامیک چند متر است؟

سایز پالت سرامیک ممکن است متفاوت باشد و به شرکت سانده و نوع بسته بندی آن بستگی دارد. معمولاً در بازار سایز پالت‌های سرامیک به صورت 60×60، 80×80، 90×90، 100×100 و 120×120 سانتی متر و با ارتفاع مختلفی ارائه می‌شود. اما برای پاسخ به سوال شما، نیاز به دانستن تعداد بسته سرامیک در هر پالت داریم.

متراژ هر پالت سرامیک بسته به تعداد و ابعاد بسته‌های سرامیک درون آن متفاوت خواهد بود. برای مثال، اگر هر بسته سرامیک 60×60 دارای 10 عدد سرامیک باشد و در هر پالت 60 بسته سرامیک قرار گیرد، متراژ هر پالت برابر خواهد بود با :

60 بسته × 10 عدد سرامیک در هر بسته × 0.36 متر مربع مساحت هر سرامیک = 216 متر مربع.

پالت سرامیک

کلام آخر

کاشی و سرامیک امروزه نه تنها جهت رفع نیاز و پوشاندن سطح و دیوارهای منزل بلکه بعنوان تزئینات نیز قابل استفاده است، از این رو محاسبه متراژ کاشی و سرامیک یکی از موارد مهم است که دقت بالایی را در محاسبه می طلبد، زیرا کم یا زیاد بودن مقدار کاشی مشکلات زیادی را به همراه دارد که در این مقاله سعی شد تا با موارد مهم در این زمینه آشنا شوید و نحوه محاسبه متراژ را بصورت دقیق بیاموزید.

منبع: bobvila

سوالات متداول

هر بسته سرامیک چند متر است؟

پاسخ این سؤال به عوامل مختلفی از جمله شرکت تولید کننده، ابعاد کاشی و مدل کاشی وابسته است که در نهایت متراژ هر بسته سرامیک را مشخص می کند.

محاسبه با ابزار بهتر است یا محاسبه دستی؟

محاسبه با ابزار راحت تر است و تنها نیاز به وارد کردن طول و عرض محیط دارد امـا هر نرم افزار و ابزاری دارای میزان خطای مشخصی می باشد که اگر محاسبه دقیق برای شما اهمیت دارد از روش های دستی استفاده کنید.

3-میزان پرتی ها را در کاشی و سرامیک چگونه محاسبه کنیم؟

به دو روش می توانید مقدار پرتی ها را محاسبه کنید که در بخش “چه روش هایی برای محاسبه متراژ کاشی و سرامیک وجود دارد؟” بصورت کامل توضیح داده شد.

یک متر کاشی چند عدد است؟

متراژ کاشی به ابعاد و شکل آن بستگی دارد، بنابراین تعداد عدد کاشی مورد نیاز برای یک متر مربع کاشی، به شکل کاشی و متراژ کاشی مورد نظر شما بستگی دارد.
برای مثال، اگر یک کاشی مربع شکل با ضلع ۳۰ سانتی‌متر داشته باشیم، تعداد کاشی‌های مورد نیاز برای یک متر مربع کاشی حدود ۱۱۱ عدد خواهد بود (زیرا هر کاشی دارای مساحت ۰.۰۹ مترمربع است و در یک مترمربع حدود ۱۱۱ عدد کاشی مربع با ضلع ۳۰ سانتی‌متر جا می‌گیرد).

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آزادمنش

سلام. من لینک صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه را هم دیدم خیلی خوب راهنمایی کردید.ممنون

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  آزادمنش

در صورتی که این مقاله از مجله مانامستر برای شما مقید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

سلمانی

ما موقع ساخت خانه مجبور شدیم خیلی کاشی بیشتری بخریم که اگر در حین نصب شکست یا محاسبات اشتباه شد کاشی کم نیاد

نسترن امیدی
پاسخ به  سلمانی

ذر صورتی که با استفاده از مواردیکه در مقاله گفته شد متراژ کاشی و سرامیک مورد نظر خودتون را دقیق محاسبه کنید احتمال این مورد کمتر میشه!

رضایی

من فکر میکنم برای اندازه گیری متراژ کاشی و سرامیک بدنه اینکه مساحت کلی را بدست بیاریم و بعد مساحت در یا پنجره رو ازش کم کنیم راحت تر باشه. ممنون از مطالب خوبتون

نسترن امیدی
پاسخ به  رضایی

ممنون از به اشتراک گداری نظرتون در مجله مانامستر

امیری

این مطلب بخصوص برای سفارش آنلاین خیلی بدرد میخوره که خودت اندازه گیری کنی.ممنون

نسترن امیدی
پاسخ به  امیری

در صورتی که قصد خرید کاشی و سرامیک را دارید میتونید مقاله راهنمای جامع انتخاب کاشی و سرامیک را مطالعه نمایید.

یاوری نسب

چون قصد خرید اینترنتی کاشی را داشتم با مطالب مفید شما تونستم اندازه های دقیق برای کاشی آشپزخانه سفارش بدم و خوشبختانه اندازه و کافی بود.

نسترن امیدی
پاسخ به  یاوری نسب

دوست عزیز ممنون از حسن توجه و اعتماد شما به مانا مستر. در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

سرامیک کالیبره، که به آن سرامیک رکتیفای هم می‌گویند، نوعی سرامیک است که لبه‌های آن بعد از پخت، توسط دستگاه‌های مخصوص لیزری یا فرز، صاف و هم‌تراز می‌شوند.
آشنایی با ویژگی‌های انواع لوله پلیمری و تفاوت لوله سبز و سفید در لوله کشی ساختمان نیز در انتخاب صحیح و افزایش طول عمر سازه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.