آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

کاشی و سرامیک سه بعدی 3D+ تصاویر

کاشی و سرامیک سه بعدی برای پذیرایی
کاشی و سرامیک سه بعدی نوع جدیدی از کاشی و سرامیک است که در سه نوع کاشی سه بعدی معمولی، کاشی سه بعدی با روکش اپوکسی و کاشی سه بعدی با روکش شیشه ای در بازار موجود است. سرامیک هایی با سطح صاف که اگر با کمی فاصله به آنها نگاه کنید، طرح های خاصی به صورت برجسته یا عمق دار دیده می شود.

فهرست مطالب

کاشی و سرامیک سه بعدی نوع جدیدی از کاشی و سرامیک است که در سه نوع کاشی سه بعدی معمولی، کاشی سه بعدی با روکش اپوکسی و کاشی سه بعدی با روکش شیشه ای در بازار موجود است. سرامیک هایی با سطح صاف که اگر با کمی فاصله به آنها نگاه کنید، طرح های خاصی به صورت برجسته یا عمق دار دیده می شود.

کاشی و سرامیک سه بعدی در انواع طرح و نقش تولید می شوند و برای پوشش کف و دیوار مکان های مختلفی مثل فرودگاه، مترو، استخر، رستوران، فضای مجتمع های تجاری، اتاق های پذیرایی بزرگ و همچنین در لابی هتل ها و ساختمان ها، حمام، آشپزخانه و سالن پذیرایی مناسب بوده وبرای اولین بار در ایران روی پازل با قطعات سرامیکی ۶۰ * ۶۰  و ۳۰ * ۳۰ تولید شده و تحویل میگردد و نمونه خارجی آن فقط در ایتالیا وجود دارد.

در این مطلب از مجله مانامستر به بررسی انواع کاشی و سرامیک سه بعدی، نحوه نصب و مکان هایی که می توان از این کاشی استفاده کرد می پردازیم.

کاشی سه بعدی دیواری

انواع کاشی و سرامیک سه بعدی

استفاده از تصاویر سه بعدی بر روی دیوارها به عنوان نما برای دکوراسیون داخلی امروزه جایگاه ویژه ای یافته است. تصاویر سه بعدی یا با استفاده از چاپ دیجیتال بر روی سرامیک ترسیم می‌گردنند یا به وسیله اپوکسی با روش سه پخت. این کاشی‌ها با چسبانده شدن به یکدیگر به صورت قطعات یک پازل تصاویری با عمق و ابعاد ایجاد می‌نمایند که درصورت فاصله گرفتن از آنها به شکلی واقعی بازنمایی می‌کنند.

امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت‌های سازنده کاشی و سرامیک سه بعدی 3D tiles نقاط اتصال آنها با یکدیگر است. این نقاط باید به گونه ای باشد که در تصویر ایجاد شده هیچ انفصالی مشخص نگردد.

پیشرفت صنعت کاشی و سرامیک منجر به ظهور این نوع سرامیک‌ها گردیده است که در صورت پیاده سازی نمی توان در نگاه اول نقاط انفصال کاشی‌ها را تشخیص داد در نتیجه تصویری یکپارچه و یک دست در معرض نمایش خواهد گذاشت.

سرامیک سه بعدی سرویس بهداشتی

نوع اول کاشی و سرامیک سه بعدی

نوع اول همان کاشی یا سرامیک های معمولی هستند، با این تفاوت که یک طرح سه بعدی با تکنولوژی چاپ دیجیتال بر روی آنها چاپ شده است. در حقیقت یک تصویر سه بعدی است که روی کاشی یا سرامیک چاپ شده است. کیفیت این نوع کاشی سه بعدی به جنس و نوع کاشی استفاده شده بستگی دارد.

قیمت این نوع کاشی و سرامیک سه بعدی اندکی از کاشی های غیر سه بعدی گرانتر هست و بستگی به جنس کاشی و نوع چاپ استفاده شده دارد.

نوع دوم کاشی و سرامیک سه بعدی

نوع دوم کاشی های سه بعدی همانند دسته اول هستند با این تفاوت که به جای چاپ دیجیتال، از برچسبهای اپوکسی یا برچسب سرامیک با روش پخت سوم برای ایجاد طرح استفاده شده است. که نسبت به نوع اول از خطای دید بیشتری بهره می برند و نسبت به نوع اول کمی زیباتر و با جلوه تر به نظر می رسند.

قیمت هر متر مربع از این نوع کاشی های سه بعدی حدود 300 هزار تومان می باشد و نسبت به نوع سوم کاشی های سه بعدی که در زیر توضیح خواهیم داد مقرون به صرفه تر هستند.

نوع سوم کاشی و سرامیک سه بعدی

در نوع سوم کاشی های سه بعدی از روکش شیشه برای ایجاد خطای دید و جلوه بیشتر استفاده شده است. این نوع کاشی ها از دوام خوبی برخوردار هستند و مناسب برای کف اماکن عمومی می باشد.

قیمت هر متر مربع از این نوع کاشی های سه بعدی حدود یک میلیون تومان می باشد. عیب این نوع کاشی و سرامیک سه بعدی این است که برای کف اتاق و آشپزخانه و سرویس مناسب نیست. چون سطح آنها از شیشه تشکیل شده و در مجاورت آب بسیار لغزنده است و عیب دیگر این نوع کاشی ها قیمت بالای آن است.

نصب کاشی سرامیک سه بعدی

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در انتخاب کاشی و سرامیک سه بعدی دیواری، نصب و چسباندن این نوع کاشی‌هاست. زیرا کنده شدن بخشی از این کاشی آسیب جدی را به دکوراسیون وارد می‌نماید.

اما صنعت کاشی و سرامیک راه حل مناسبی برای اینگونه کاشی و سرامیک در آستین دارد و آن استفاده از چسب‌های مرغوب کاشی و سرامیک است. این چسب سرامیکی، قدرت اتصال بالایی دارد و اجازه تکان خوردن به کاشی نمی دهد.

نصب کاشی سرامیک سه بعدی

سرامیک 3D دیواری

سرامیک سه بعدی نما به گونه ای طراحی شده است که اگر به آن از فاصله نزدیک نگاه کنید یک سطح صاف متشکل از رنگ‌ها و طرح‌های جذاب را خواهید دید اما با فاصله گرفتن از تصویر شما می‌توانید عمق تصویر را نیز مشاهده نمایید. به این ترتیب تنها در فاصله است که تصاویر سرامیک سه بعدی دارای طرح و نقش برجسته می‌گردد.

طرح های کاشی و سرامیک سه بعدی دیواری

طرح و نقش کاشی و سرامیک سه بعدی از تنوع بسیاری برخوردار است و این طرح‌ها می‌توانند هر نوع سلیقه‌ای را راضی نمایند تنها کافی است زمان کافی را برای جستجو به آن اختصاص دهید.

طرح‌های منظره‌های سرسبز گزینه مناسبی برای استفاده در فضای پذیرایی و نشیمن می‌باشد و در آشپزخانه‌ها طرح‌های گیاهان، میوه‌ها و طرح‌های هندسی گزینه‌های مناسبی می‌باشند.

در اتاق خواب‌ها و اتاق‌های کار شما می‌توانید سلیقه ای کاملا شخصی را به کار ببرید. تصاویر سرامیک‌های سه بعدی دیوار اتاق خواب می‌تواند فضای اتاقتان را مطابق با آنچه نیاز دارید یا به آن فکر می‌کنید کاملا متحول نماید.

کاشی و سرامیک سه بعدی

کاشی و سرامیک سه بعدی بین کابینتی

یکی از مهمترین جایگاه‌های کاربرد کاشی و سرامیک سه بعدی سه بعدی به عنوان سرامیک بین کابینتی می‌باشد. فضای بین کابینتی به یکی از مهمترین بخش‌های آشپزخانه تبدیل شده است که می‌تواند تحول بزرگی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد نماید.

با توجه به بازار و فروش کاشی‌های سه بعدی مشخص گردیده است که یکی از مهمترین بخش‌ها در خانه‌ها که افراد در آنها از کاشی و سرامیک سه بعدی استفاده می‌نمایند فضای بین کابینتی می‌باشد. این طرح‌ها می‌تواند جلوه بصری و جذابیت زیادی را در فضای آشپزخانه ایجاد نماید.

در انتخاب سرامیک بین کابینتی سه بعدی دقت زیادی داشته باشید. زیرا این نوع کاشی و سرامیک باید در مقابل گرما به طور میانگین در حدود 100 تا 200 درجه سانتی گراد مقاوم باشد تا قابلیت استفاده به عنوان دیوارپوش را داشته باشد.

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی

کاشی سه بعدی برای سرویس بهداشتی بسیار مناسب است و به زیباتر شدن سرویس بهداشتی کمک می کند. کاشی های سه بعدی سرویس بهداشتی در طرح های مختلف در بازار موجود هستند و اگر می خواهید جدیدترین مدل‌های کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی را برای دیوارها و کف بخرید توصیه می کنیم با نگاهی به تصاویر کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی که در ادامه جمع آوری شده است بهترین مدل کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی را انتخاب و خریداری نمایید.

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی برای دیوار

همه ما می دانیم استفاده از لوازمی که در برابر رطوبت و آب مقاوم نباشند، در سرویس های بهداشتی غیر مجاز هستند و در صورت استفاده از آنها باید متحمل هزینه و دردسر های بعدی برای تعویض و نگهداری آنها باشیم.

با این حال، برخی از ما در هنگام خرید کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی، این نکات را پشت گوش می اندازیم و فقط به صرف اینکه یک عنصر زیبا است، آن را خریداری می کنیم. عناصر چوبی یکی از لوازم هایی هستند که با وجود زیبایی، متاسفانه برای سرویس های بهداشتی مناسب نیستند.

استفاده از کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی خوب است ولی روشویی چوبی، درب چوبی، شلف و طبقات چوبی گزینه های خوبی برای این قسمت از خانه به شمار نمی روند.

انواع کاشی و سرامیک سه بعدی برای سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی به دلیل استفاده از لوازم چینی و سنگی و همچنین تهویه مداوم، با فضایی سرد مواجه هستیم. شاید برای قسمت توالت این فضا مطلوب باشد ولی اگر سرویس بهداشتی شما شامل توالت و حمام می شود، باید دارای محیطی با دمای مطلوب و گرم باشد تا در هنگام دوش گرفتن احساس خوشایندی داشته باشید و در فصول سرد هم سرما نخورید و استفاده از کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی بسیار توصیه می شود.

بهترین گزینه، استفاده از سیستم های گرمایشی از کف و دیوارها است. در نظر داشته باشید اگر در حال ساخت سرویس بهداشتی هستید، باید از کاشی های سه بعدی مناسب سرویس بهداشتی استفاده کنید.

کاشی و سرامیک سه بعدی

کاشی سه بعدی برای کاسه سرویس بهداشتی

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی گزینه مناسبی برای زیباسازی فضای داخلی سرویس بهداشتی است. اگر به زیبایی سرویس بهداشتی خانه‌تان اهمیت می‌دهید بهتر است برای تزئین سرویس بهداشتی، از کاشی‌های سه بعدی مناسب برای سرویس بهداشتی استفاده کنید.

از کاشی و سرامیک سه بعدی در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

به طور کلی کاشی‌های سه بعدی این روزها متناسب با هر ذوق و سلیقه‌ای طراحی و ساخته می‌شود و اکثراً از آن در فضاهای مختلف استفاده می‌نمایند.

برخی از فضاهای استفاده از کاشی سه بعدی عبارت است از:

 • فرودگاه
 • استخر
 • منازل مسکونی
 • رستوران
 • آشپزخانه
 • سقف
 • دیوارها
 • کف
کاشی سه بعدی برای آشپزخانه
کاشی سه بعدی آشپزخانه

مزایای سرامیک‌های سه بعدی

از جمله مزایای استفاده از سرامیک‌های سه بعدی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ضد خش بودن
 • سهولت در نظافت
 • سرعت در اجرا
 • قابلیت اجرا بر روی سطوحی مانند: سیمان، بتون، سنگ، سرامیک، کاشی، پارکت
 • یکپارچه و بدون هیچگونه درز
 • قابلیت بالای هدایت حرارت و نصب سیستم‌های گرمایش از کف
 • ثابت ماندن نقوش و رنگ‌های آن
 • تنوع طرح و رنگ

سرامیک سه بعدی در فضاهای ورودی:

لابی، ورودی‌ها و راه‌روها بهترین فضا برای استفاده از کفپوش‌های سه بعدی هستند و می‌تواند فضای مرده و کسل‌کننده این بخش را تبدیل به یک فضای هیجان انگیر و باور نکردنی و سرگرم کننده کند.

سرامیک سه بعدی در فضاهای نشیمن:

در استفاده از کفپوش سه بعدی برای فضایی مانند نشیمن بهتر است ابعاد فضای شما بالا باشد و مبلمان آن ساده و بدون طرح باشد تا مانع از ایجاد اغتشاش بصری در دکوراسیون منزل شما شود.

سرامیک سه بعدی

پنج تا از بهترین ترندها:

 • طرح چوب
 • ضد آب
 • بافت دار
 • کفپوش سازگار با محیط زیست
 • کفپوش بلوند

کاشی های برجسته: کاشی مستطیلی، کاشی زینتی، کاشی شیشه ای

طرح چوب: کفپوش طرح چوب در لمینت، وینیل و کاشی سرامیک در این چند سال همیشه جذاب بوده است

ضد آب: برای سالیان سال، کاشی تنها گزینه کفپوش ضد آب در دسترس بود. اما الان می توانید وینیل و لمینت هم خریداری کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتری درخصوص انتخاب بهترین نوع کف پوش با کارشناسان فروش و مشاورین آنلاین در سایت تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر ارتباط برقرار کنید.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

سرامیک کالیبره، که به آن سرامیک رکتیفای هم می‌گویند، نوعی سرامیک است که لبه‌های آن بعد از پخت، توسط دستگاه‌های مخصوص لیزری یا فرز، صاف و هم‌تراز می‌شوند.
آشنایی با ویژگی‌های انواع لوله پلیمری و تفاوت لوله سبز و سفید در لوله کشی ساختمان نیز در انتخاب صحیح و افزایش طول عمر سازه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.