آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - مانامستر
اگر شغل شما هم کاشی فروشی است و علاقه دارید که فروش محصولاتتان را افزایش دهید و نحوه بازاریابی کاشی و سرامیک را نمی دانید؛ توصیه می کنم در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های اصولی و حرفه ای راه های جذب و افزایش مشتری را به شما عزیزان معرفی کنیم.

فهرست مطالب

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی، با سلام ، اگر شغل شما هم کاشی فروشی است و علاقه دارید که فروش محصولاتتان را افزایش دهید و نحوه بازاریابی کاشی و سرامیک را نمی دانید؛ توصیه می کنم در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های اصولی و حرفه ای راه های جذب و افزایش مشتری را به شما عزیزان معرفی کنیم.

صنعت کاشی و سرامیک و شغل کاشی فروشی یکی از صنایع مهم کشور است که کاربرد وسیعی در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت و ساز، پزشکی و نظامی دارد همین امر باعث شده امروزه با افزایش جذب نمایندگی کاشی و سرامیک همراه باشیم.

این صنعت با رشد خوبی که در دهه اخیر تجربه کرد بازار نسبتاً مناسبی را برای انواع کسب و کارهای مرتبط فراهم نمود به همین دلیل لازم است تا راه های بازاریابی کاشی و سرامیک را فرابگیرید.پس در ادامه مقاله با آموزش فروش کاشی و سرامیک با مجله مانامستر همراه باشید

مغازه کاشی فروشی - مانامستر

ما در این مقاله تکنیک های فروش کاشی و جذب مشتری کاشی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. شاید فکر کنید که برای جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی لازم نیست کار خاصی انجام دهید ، اگر چنین تصوری دارید باید بگم سخت در اشتباه هستید.

شاید فروش محصول کارسخت و پیچیده ای نباشد ولی حتما نیازمند مهارت است تا بتوانید افرادی را که به مغازه شما مراجعه می کنند دست پر بدرقه کنید. در این مقاله در چندین گام تلاش داریم تا برای شما عزیزان این مهارت ها را توضیح دهیم که باعث افزایش جذب مشتری کاشی خواهد شد.

گام اول : به محصولاتتان علاقه و تعصب داشته باشید

علاقه و تعصب داشتن به محصول باعث می شود ما اطلاعات کافی نسبت به آن داشته باشیم. فرض کنین که مشتری درباره تفاوت انواع کاشی ها از شما سوال می پرسد یا ممکن است سوال کند که چرا قیمت اجناس شما گران تر از مغازه مشابه شماست ! اگر شما اطلاعات کافی و شناخت درستی از محصولات خود و دیگران نداشته باشید نمیتوانید پاسخ درست و قانع کننده ای به مشتری ارائه کنید.

به محصولاتتان علاقه و تعصب داشته باشید

در نتیجه توصیه اکید می شود که بسیار دقیق و با حوصله و کاملا مسلط از ویژگی ها و مزایای محصولاتتان برای مشتری صحبت کنید.

توجه : دقت داشته باشید که به هیچ وجه صداقت را از دست ندهید و ویژگی ای را به محصولاتتان نسبت دهید که حتما آنرا داراست. این صداقت عامل اصلی جذب مشتری در مغازه شما می باشد.

بدترین آفت برای فروشنده ها ، اغراق و بزرگنمایی بیش از حد و دروغی محصول است و مشتری به راحتی و با سرعت به این ادعای دروغین پی میبرد.

نتیجه آن که تلاش کنید تا ویژگی های واقعی محصول را کامل و مسلط و با رنگ و لعاب توضیح دهید نه اینکه به ادعاهای دروغین بپردازید.

انتخاب کاشی مناسب - مانامستر

گام دوم : ارتباط با مشتری

در این گام نکته مهمی را برای شما عزیزان ارائه کردم که در فروش و جذب مشتری در کاشی فروشی بسیار بسیار موثر است .

بعد از اینکه شما نسبت به محصول و خود و بازار کار مسلط شدید لازم است بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار کنید . بسیاری از فروشندگان محترم به دلیل همین عدم ارتباط بسیاری از مشتری های خود را ازدست داده اند و مانع جذب مشتری شده اند.

ارتباط خوب و موثر با مشتری شاه کلیدی است که قفل فروش را به راحتی می گشاید. اما لازم است بدانیم این ارتباط موثر چگونه است! چراکه اگر بیش از حد باشد مشتری ممکن است برداشت بدی داشته باشد و اگر بسیار ضعیف باشد مشتری به دلیل عدم برخورد مناسب شما مغازه را ترک می کند.

چه بسیار مواردی را شاهد بودیم که محصول مورد پسند ما بوده و به دلیل عدم رضایت از رفتار و ارتباط فروشنده مغازه را بدون محصول ترک کردیم و چه بسیار مواردی که بخاطر رفتار مناسب و ارتباط درست فروشنده از خرید خود اطمینان حاصل کرده ایم.

ارتباط با مشتری - مانامستر

المان های یک ارتباط موثر

  • یخ مشتریتان را آب کنید ، به عنوان مثال در سلام و احوال پرسی پیش دستی کنید و یا با راهنمایی درست خریدار را به بخش مورد نظر هدایت کنید.
  • برای ارائه نکات و ویژگی های محصول از مشتری اجازه بگیرید ، مثلا بگید اجازه دارم درباره محصول براتون کامل توضیح بدم و ….
  • به مشتری فرصت فکر کردن دهید ، لازم است مشتری را برای تایم کوتاهی در مغازه تنها بزارید تا با خیال راحت درباره خرید خود فکر کند.
  • اگر حس کردید که مشتری دچار تردید برای خرید است ، با مهربانی و دلسوزانه به اون اطمینان خاطر دهید مثل جمله شما از محصول ما استفاده کنید اگر ناراضی بودید من مسئولیتش رو برعهده میگیرم.

گام سوم : فروش را نهایی کنید!

منظور از نهایی کردن خرید چیست ؟ آیا این روش به معنای خرید صد در صدی محصول است ؟

پاسخ این است که نهایی کردن خرید در حقیقت آخرین کاری است که شما برای فروش محصول و جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی باید انجام دهید چرا که اگر بیشتر از این بخواهید برای خریدن محصول اصرار کنید مشتری را به نوعی کلافه و او را نگران می کنید.

شما باید دقت داشته باشید که رفتار شما نباید به گونه ای باشد که مشتری فکر کند شما فقط به دنبال این هستید که محصولتان را به هر نحوی شده به فروش برسانید. شما باید به مشتری احساس ارزشمند بودن بدهید.

یعنی شما تلاش کنید که مشتری متوجه این قضیه شود که شما خیر مشتری را میخواهید و محصولی را ارائه میدهید که مشتری بیشترین استفاده را از آن خواهد برد.

وقتی که این حس را به خوبی به مشتری القا کردید تقریبا کار شما تمام است و با یک جمله میتوانید کار خود را به پایان برسانید و آن این است “من تلاش کردم صادقانه اون چیزی که مناسبتون هست رو پیشنهاد بدم مطمئن باشید ما کیفیت محصول رو تضمین میکنیم باز تصمیم با شماست”

با این کار مشتری متوجه میشود که لازم است تصمیم نهایی را بگیرد و با احتمال زیاد کسانی که تا این مرحله فروشنده را همراهی می کنند تصمیم به خرید دارند و از خریداران همیشگی شما  خواهند بود حتی این کار میتواند خریداران را وادار به خرید عمده کاشی و سرامیک کند.

نهایی کردن فروش - مانامستر

در صورتی که محصولات ما فروش نداشت چه اقدامی انجام دهیم؟

در صورتی که فروش محصولات کاشی و سرامیک شما خوب نیست باید به دنبال علت عدم فروش محصولات کاشی و سرامیک باشید. در صورتی که محصولات خاصی فروش خوبی ندارند خریدآن را متوقف کنید و یا تمایز و شرایطی قائل شوید تا مشتری بتواند با قیمت کمتری یا امتیاز بهتری نسبت به بقیه محصولات و فروشگاه های کاشی و سرامیک دیگر از شما  این محصولات را خریداری کند.

بازار هدف تان را باید مشخص کنید و رعایت مواردی مثل اینکه در بازار هدف شما بیشتر مردم به دنبال چه محصولاتی، با چه قیمتی و حتی به دنبال چه برند هایی هستند و برای هر کدام استراتژی مورد نظر خود را بنویسید.

حتما برای جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی خود نحوه ارائه خدمات و محصولات به مشتری را اجرا کنید و در مورد خدمات پس از فروش و راه های بازگشت مجدد مشتری کاشی و سرامیک خود برنامه ریزی، استفاده از تبلیغات کاشی و سرامیک و استراتژی مناسب بچینید و پیشنهاد می شود در مغازه کاشی و سرامیک خود حتما از استراتژی فروش با در نظر گرفتن بازار هدف استفاده نمایید. در مجله مانامستر می توانید مقالات تخصصی در زمینه مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک را مطالعه نمایید.

فرمول میزبانی از مشتری

فرمول میزبانی از مشتری

سوالی که برای خیلی از فروشندگان و بیزینس من ها در مواجهه با مشتریان پیش می آید این است که مشتریان در بدو ورود فقط قصد دیدن نمونه کاشی های فروشگاه را دارند، پس فروشنده نمیداند که در آن لحظه به استقبال مشتری برود یا به مشتری این اجازه را بدهد که بدون حضور فروشنده از فروشگاه بازدیدی داشته باشد و بعد از آن فروشندگان به سراغ مشتریشان بروند؟

مواردی که وجود دارد به شرح زیر است:

  1. اگر شما در وهله اول به استقبال مشتری نروید، مشتری احساس راحتی ندارد و شما هم احساس خوبی را به مشتری تان انتقال نداده اید.
  2. و اگر هم به استقبال مشتری تان بروید مسئله ای که وجود دارد این است که؛ گاهی اوقات شما مزاحم مشتری تان هستید، چون ممکن است مشتری نیاز داشته باشد تا با همسر یا شریکش صحبتی کند به همین دلیل حضور شما باعث بوجود آمدن احساس معذب بودن در مشتریان می شود. و دیگر در فروشگاه شما احساس راحتی نخواهد داشت.
فرمول میزبانی از مشتری2

خب حالا شما به عنوان فروشنده چکار باید بکنید؟

جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

شما در وهله اول زمانی که مشتری وارد فروشگاه شد کاملا محترمانه به استقبالش میروید و با خوش آمدگویی و معرفی خودتان حس خوبی را به ایشان انتقال می دهید. با این روش شما یخ شکنی را انجام داده اید و خودتان را به مشتری معرفی کردید و ارتباط خوبی با مشتری تان ایجاد کرده اید. مرحله بعد پرسیدن نام مشتری است.

و در آخر برای اینکه شما مزاحم مشتری نباشید به ایشان میگویید که آقای فلانی اگر الان به من نیازی هست بفرمائید. و اگر قصدتان بازدید هست پشت میزم پاسخگوی سوالات شما هستم. بعد از گفتن این جمله مشتری را تنها بگذارید و هر لحظه منتظر بمانید تا اگر سوالی داشت شما را صدا بزند.

پس با اینکار هم حس خوب به مشتری تان انتقال دادید و هم کمک کردید به اینکه مشتری در محیط فروشگاه شما راحت تر بتواند قدم بزند و محصولات شما را بررسی کند.

افزایش فروش کاشی - مانامستر

نتیجه گیری نهایی

با انجام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم ، مطئن باشید که شما به یک فروشنده حرفه ای تبدیل خواهید شد و حتی اگر مشتری محصول مورد نظرش را در فروشگاه شما پیدا نکند قطعا دوباره برای خرید های بعدی به سراغ شما خواهد آمد.

فراموش نکنین که تمام مراحل بالا مستلزم آن است که واقعا شما محصولات با کیفیتی داشته باشید چون ما قصد اجرای نمایش و گول زدن مشتری را نداریم.

همچنین توصیه میکنم حتما از تبلیغات کاشی و سرامیک برای پیشرفت کار خود استفاده کنین که امروزه تبلیغات کمک بسیار بزرگی به خرید کاشی و سرامیک داشته است.

در بخش دوم از مقاله به بررسی چگونگی جذب مشتریان با مدل های رفتاری مختلف خواهیم پرداخت.

نحوه ارتباط و فروش کاشی و سرامیک به مشتریان با مدل رفتاری i

ارتباط فروشنده کاشی و سرامیک با مشتریان بر مبنای مدل DISC

می توانید برای بررسی جامع مقاله شخصیت شناسی disc چیست در اقیانوس آبی را مطالعه نمایید.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
21 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهسوار

سلام. مقاله خیلی خوبی بود. من پادکست فرمول میزبانی از مشتری هم گوش دادم و بسیار عالی بود.ممنون

کامرانی

بله ارتباط با مشتری واقعا مسئله خیلی مهمی هست. من برای خرید کاشی منزلمون به چند مغازه کاشی فروشی رفتیم ولی فقط یکی از اون ها تونست باعث خرید بشه و اون هم بخاطر رفتار و ارتباط خوبی که ازش گرفتیم.

نظیری

سلام. مطالب خیلی خوب هست. مخصوصا که نوشته بودید ویژگی های واقعی محصول را کامل و مسلط و با رنگ و لعاب توضیح دهید خیلی نکته مهمی در فروش هست.

رادمان

سلام.ممنون از مطالب خیلی خوبتون. من 6 تکنیک چیدمان دکور فروشگاه کاشی و سرامیک را مطالعه کردم و پادکست خیلی خوبی بود.

رضایی

سلام. بخش المان های یک ارتباط موثر خیلی خوب بود.ممنون از مقاله خوبتون

رادمهر

مطالب خیلی خوبی بود. ممنونم بابت تکنیک های فروشی که در اختیار گذاشتید.

دهقان طزرجانی
در انتظار تایید

سلام. علاقه و تعصب داشتن نکته خیلی خوب و درستی هست، من در پیجی دیدم که چطور یک نفر باجزئیات جنس خوب را از بد توضیح میداد که چطور باید باشه.مانامستر هم با ارائه مقالات مختلفی که در مورد محصولات میذارید همین کار رو انجام میده.ممنون

آبادیان

ارتباط با مشتری نکته خیلی مهمی هست. متاسفانه بعضی از فروشندگان از همون ورود اول متوجه میشی که باید خیلی سریع مغازه رو ترک کنی

شاهدی

المان های یک ارتباط موثر نکات خیلی خوبی داشت.ممنون

نسترن امیدی
پاسخ به  شاهدی

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله مانامستر.در صورتی که این مقاله برای شما مقید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

علی موسوی

من مغازه کاشی فروشی دارم. ماناتایل امکان فروش کاشی به مغازه داران رو هم داره ؟

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  علی موسوی

بله دوست عزیز! شما میتوانید انواع مصالح ساختمانی از جمله کاشی و سرامیک از بهترین برند ها را با بهترین کیفیت و قیمت به صورت عمده از مانامستر خریداری نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نسترن امیدی
در انتظار تایید

دوست عزیز ممنون از حسن توجه شما در مجله ماناتایل

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مقاله، به بررسی مزایا و ویژگی‌های سنگ کف مغازه و دلایل برتری آن نسبت به سایر انواع کفپوش‌ها می‌پردازیم و این سوال که برای کف سنگ بهتر است یا سرامیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
مجله مصالح ساختمانی مانامستر، در این مقاله راهنمایی جامع برای مقایسه تفاوت لوله PVC و UPVC ارائه می دهد. با بررسی دقیق مزایا، معایب و کاربردهای هر نوع، به شما کمک می کنیم تا انتخابی آگاهانه و متناسب با نیازهایتان داشته‌باشید.
در این مقاله از مجله مصالح ساختمانی مانامستر، قصد داریم به طور کامل به این سوال بپردازیم که برای سقف سفال بهتر است یا یونولیت یا بلوک هبلکس؟

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.