آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

بهترین کاشی استخری + ویژگی های سرامیک مناسب استخر

بهترین کاشی استخری
انتخاب بهترین کاشی استخری به عوامل مختلفی بستگی دارد اما در نهایت کاشی و سرامیک استخری باید بتواند نیازها و انتظارات مصرف کنندگان را برآورده کند به همین منظور قبل از خرید ابتدا نکاتی همچون بودجه شما برای خرید کاشی استخری، رنگ مورد نظر برای سرامیک استخری، برند کاشی استخری و... را در نظر داشته باشید تا در نهایت بتوانید با مشاوره کارشناسان بهترین انتخاب و خرید را تجربه کنید و تا سال های طولانی از کاشی و سرامیک استخری با دوام و ماندگاری بالا استفاده کنید.

فهرست مطالب

استخر یکی از بهترین مکان ها برای تفریح و رفع خستگی است و در صورتی که کاشی کاری آن با استفاده از بهترین کاشی استخری انجام شده باشد در نتیجه زیبایی و ظاهر استخر و همچنین نظافت آن نیز آسان تر است، بخصوص اگر استخر عمومی باشد در انتخاب کاشی و سرامیک آن حتما باید با نهایت دقت و وسواس عمل کرد.

طرح و رنگ کاشی استخر

انتخاب کاشی و سرامیک یا دیگر اجزای استخر تا اندازه ای اهمیت دارد که می تواند مشتریان را افزایش یا برعکس کاهش دهد، زیرا افراد برای استراحت و تفریح از استخر استفاده می کنند که در صورت نارضایتی از این فضا احتمالا میزان مشتریان استخر نیز کاهش پیدا می کند.

همچنین در صورتی که برای استخر منزل خود قصد خرید کاشی و سرامیک دارید با انتخاب بهترین کاشی استخری می توانید علاوه بر زیبایی منزل احتمال خطرات را نیز کاهش دهید زیرا بهترین کاشی و سرامیک ها اصولا با استانداردهای جهانی تولید می شوند که از سرخوردگی و هرگونه لغزیدن جلوگیری می کند.

مشاهده و خرید آنلاین انواع کاشی استخری از مانامستر

کاشی استخری چیست؟

کاشی های استخری با توجه به نام آن اغلب با توجه به شرایط استخر و تماس مداوم با رطوبت، آب و مواد شیمیایی دارای مقاومت بالایی است و مخصوص این فضا طراحی شده است و به عنوان یک عایق در استخر عمل می کند؛ به دلیل این ویژگی های منحصربفرد است که به عنوان کاشی استخری شناخته شده و مشتریان زیادی را به خود جلب می کند.

اما چگونه بفهمیم بهترین کاشی برای استخر کدام است؟ چگونه بهترین برند کاشی استخری را پیدا کنیم؟ و… سوالات مهمی هستند که در این مقاله به صورت کامل و مفصل بررسی می شود.

کاشی استخری چیست

بهترین کاشی استخری

بهترین نوع کاشی، سرامیک یا دیگر تجهیزات اغلب با توجه به شرایط، علایق و ویژگی های مورد نظر مشتری سنجیده می شود.

اما به صورت کلی کاشی های استخری که به عنوان بهترین کاشی ها معرفی می شوند دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر هرگونه ضربه، مواد شیمیایی و… هستند که با توجه به ویژگی های منحصربفرد این کاشی و سرامیک ها و همچنین نمای ظاهری آن ها مورد پسند افراد زیادی قرار می گیرد و مشتریان زیادی آن را برای استفاده در استخر عمومی یا استخر خصوصی منزل و ویلای خود انتخاب می کنند.

اهمیت انتخاب بهترین کاشی استخری

کاشی و سرامیکی که به عنوان بهترین ها معرفی می شوند حتما باید بتوانند نیازها و انتظارات مشتری را برآورده کنند، بنابراین علاوه بر اینکه فروشنده انواع کاشی و سرامیک اغلب تمام کاشی ها را به عنوان جنس محصول باکیفیت معرفی می کنند.

امــا همواره به عنوان یک خریدار شما وظیفه دارید به نکات لازم توجه کنید زیرا در صورتی که کاشی و سرامیک های استخری با کیفیت بالا انتخاب و استفاده شود در نتیجه تا چندین سال نیاز به تعویض کاشی یا سرامیک استخر نمی باشد.

اما در صورت خرید کاشی های استخری با کیفیت پایین ممکن است تنها یک یا دوسال دوام و ماندگاری داشته باشد و پس از آن مجددا متحمل هزینه خرید و تعویض کاشی استخری خواهید شد.

خرید بهترین کاشی استخری

تفاوت کاشی استخری و کاشی معمولی

شاید برای شما نیز سوال باشد که چه تفاوتی بین کاشی استخری و کاشی معمولی وجود دارد، مهمترین تفاوت در میزان عایق بودن و عدم جذب آب کاشی و سرامیک استخری است؛ زیرا این نوع کاشی و سرامیک ها دائما با آب و رطوبت در تماس هستند از این رو باید میزان جذب آن بسیار پایین و مایل به صفر باشد اما کاشی معمولی برای فضای خشک و عادی طراحی شده است.

همچنین کاشی های استخری مرحله پخت بیشتری را گذارنده اند و به همین دلیل است که با ریختن آب بر روی هر دو نوع کاشی استخری و معمولی می بینیم کاشی معمولی به سرعت آب را به خود جذب می کند اما کاشی استخری خیر و آب بر روی آن باقی می ماند.

کارخانه پخت کاشی استخری

از طرفی کاشی های استخری به گونه ای طراحی شده اند که در صورت استفاده برای استخرهای فضای باز نیز مقاومت و استحکام خود را حفظ کنند و در صورت سرمای زیاد نیز مقاومت بالایی دارند و هیچ تاثیری بر روی آن مشاهده نمی شود اما در رابطه با کاشی های معمولی این موارد صدق نمی کند.

بنابراین کاشی های معمولی مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت ندارند و به همین دلیل است که نمی توان از آن ها برای استخر یا حوض و… استفاده کرد، زیرا عمر و ماندگاری بسیار کوتاهی در مجاورت آب دارند.

بنابراین در صورت استفاده از کاشی های معمولی در استخر یا جکوزی پس از مدت کوتاهی از بین می روند و مجددا نیاز به تعویض کاشی می باشد که هزینه های دوچندان به همراه دارد و بهتر است همان ابتدا در مرحله کاشی کاری و نصب کاشی استخری به تمام نکات و انتخاب سرامیک استخری و کاشی دقت کنید.

کاشیکاری استخر

انواع کاشی و سرامیک استخری

انواع کاشی و سرامیک قابل استفاده برای استخر به چهار دسته زیر تقسیم می شوند که هریک به صورت مفصل بررسی شده است:

  • کاشی های شیشه ای
  • سنگ طبیعی
  • کاشی های پرسلانی
  • کاشی های موزاییکی

کاشی شیشه ای برای استخر

کاشی های شیشه ای همانطور که از نام آن ها پیداست می توانند با جذب نور خورشید تلاطم آب را منعکس کرده و در نهایت زیبایی دوچندانی به استخر شما بدهند اما در مقابل مراحل نصب کاشی استخری برای کاشی های شیشه ای طولانی و زمان بر است و به تبع هزینه های آن نیز افزایش می یابد.

امــا نمی توان زیبایی و نتیجه نهایی این نوع کاشی در استخر را نادیده گرفت، پس اگر برای اتمام مراحل کاشی کاری و راه اندازی استخر خود عجله ندارید استفاده از کاشی های شیشه ای می تواند نتیجه بی نظیری را در استخر شما خلق کند.

کاشی شیشه ای برای استخر

کاشی سنگی یا سنگ طبیعی

کاشی سنگی یا سنگ طبیعی اغلب برای منازل یا فضاهایی استفاده می شوند که دارای سبک روستیک است، زیرا رنگ طبیعی این سنگ ها می تواند هارمونی بی نظیری را بین کاشی استخر و دیگر اجزا و المان های منزل ایجاد کند.

اما این نکته را در نظر داشته باشید استفاده از کاشی سنگی تراورتن برای استخرهایی که میزان نمک در آب آن بالا است توصیه نمی شود زیرا تخلل این سنگ در صورت قرار گرفتن در معرض آب به سرعت آسیب می بیند که احتمال تخریب آن نیز بالا است.

اما در غیر اینصورت می توانید از انواع کاشی سنگ طبیعی مانند ماسه سنگ، تخته سنگ بلوط و… برای استخر خود استفاده کنید و از نتیجه کار و زیبایی آن لذت ببرید.

استخر با سنگ یا کاشی استخری

کاشی های پرسلانی

یکی از متداول ترین انواع کاشی برای استخرهای عمومی پرسلان هستند که با توجه به تراکم بالای سرامیک پرسلان و ساختار مستحکم آن در برابر آب و مواد اسیدی نیز مقاومت بالایی دارد و با توجه به ویژگی های آن به عنوان گزینه ای ایده آل برای کاشی کاری استخر به شمار می آید زیرا در صورت تماس با آب در مدت طولانی هیچ آسیبی به آن وارد نمی شود و نگهداری آن نیز ساده تر از دیگر مدل های کاشی استخری است.

از دیگر مزایای کاشی پرسلان می‌توان به ساده بودن نصب آن در استخر نیز اشاره کرد.

کاشی های موزاییکی

کاشی های موزاییکی که از ترکیب کردن رنگ و طرح انواع کاشی ها بدست می آید و در نهایت یک کاشی موزاییکی با رنگ های متنوع بوجود می آید. کاشی موزاییکی و کاشی پرسلان یکی از انتخاب های رایج برای کاشی کاری استخر به شمار می آید زیرا در عین دوام و ماندگاری بالا زیبایی خیره کننده ای را در فضای استخر بوجود می آورد.

از مهمترین مزایای این نوع کاشی و سرامیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنوع بالا در رنگ بندی
  • تنوع بالا در ابعاد و اندازه
  • مقاومت در برابر هرگونه خراش
  • امکان نظافت ساده و آسان
  • مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی
کاشی استخری

راهنمای خرید کاشی استخری

انتخاب بهترین کاشی استخری یا سرامیک نه تنها بر زیبایی آن موثر است بلکه می تواند مقاومت و استحکام آن را نیز افزایش دهد، بنابراین برای انتخاب سرامیک استخری لازم است به نکات زیر توجه کنید:

1-عایق رطوبت باشد

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در بهترین کاشی استخری یا سرامیک استخر به آن توجه می شود عایق رطوبت و مقاومت بالا در برابر آب است، به این معنا که در صورت استفاده از انواع کاشی و سرامیک استخری برای دیواره ها یا کف استخر تحت هیچ شرایطی جذب آب نداشته باشد.

کاشی استخری

2-در برابر سرما مقاوم باشد

یکی دیگر از ویژگی هایی که کاشی و سرامیک استخری را به عنوان بهترین معرفی می کند مقاومت در برابر سرما است، زیرا در برخی مناطق سردسیری کشور این مساله اهمیت دارد و در صورت استفاده از کاشی و سرامیک نامناسب احتمال سایش و یخ زدگی سرامیک و در نهایت از بین رفتن آن بسیار زیاد است.

3-طرح و رنگ های زیبا داشته باشد

یکی از مهمترین ویژگی های یک استخر در نگاه اول ظاهر و زیبایی آن است بنابراین رنگ کاشی استخری نیز از جمله موارد مهم در انتخاب کاشی و سرامیک و به عنوان ویژگی های آن به شمار می آید. بنابراین از مدل و رنگ های مختلف بازار مشخص است که افراد مختلف مطابق سلیقه های متفاوتی که دارند در انتخاب سرامیک استخری و بخصوص رنگ و ظاهر آن نیز سخت گیری هایی دارند.

در مجموعه تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر نیز می توانید رنگ بندی کاشی استخری را با تنوع بالایی مشاهده و در نهایت انتخاب کنید که این مجموعه با اولویت قرار دادن رضایت مشتریان نه تنها در خرید کاشی استخری بلکه در انواع کاشی حمام و سرویس، کاشی آشپزخانه و… نیز تنوع بالایی از محصولات را ارائه می کند، بنابراین برای انتخاب بهترین رنگ سرامیک استخر می توانید از تنوع بالای محصولات مانامستر استفاده کنید.

4- از مواد اولیه و متریال مرغوب تشکیل شده باشد

مواد اولیه استفاده شده برای تولید انواع کاشی و سرامیک استخری تعیین کننده میزان کیفیت، مقاومت و استحکام نهایی کاشی استخری است.

خرید بهترین مارک کاشی استخری

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد خرید کاشی و سرامیک استخری که از مواد اولیه نامرغوب تشکیل شده باشد در نهایت عمر و ماندگاری کمی دارد، بنابراین در صورتی که از تولید کننده‌های غیرمعتبر خرید کاشی و سرامیک استخری را انجام دهید.

احتمال استفاده از مواد اولیه نامرغوب برای تولید این نوع کاشی استخری بالا است که در نهایت سبب کاهش استحکام کاشی و سرامیک استخری می شود؛ پس خرید بهترین برند کاشی استخری تا حد زیادی مقاومت و ماندگاری کاشی و سرامیک را تضمین می کند.

قیمت مناسب کاشی استخری

یکی دیگر از فاکتورهای مهم در دسته بندی انواع کاشی استخری قیمت خرید آن است، البته هنگام خرید دقت کنید فریب ارزان بودن کاشی و سرامیک را نخورید، زیرا قیمت مناسب در کنار کیفیت مطلوب اهمیت دارد و در صورتی که سرامیک ارزان و بی کیفیت باشد هیچ ارزشی نخواهد داشت بنابراین بهترین نوع کاشی استخری آن است که علاوه بر کیفیت دارای قیمت معقول و به صرفه باشد.

برای خرید انواع کاشی استخری و اطلاع از قیمت خرید کاشی استخری می توانید با کارشناسان مجموعه مانامستر تماس بگیرید و همچنین جهت اطلاع از نحوه نصب کاشی سرامیکی و دیگر موارد آموزشی از مجله مانامستر استفاده کنید.

بهترین چسب کاشی استخری

با توجه به تماس مداوم انواع کاشی استخری با رطوبت و آب در صورت استفاده از چسب و ملات نامرغوب احتمال جدا شدن آن از سطح وجود دارد، بنابراین بهتر است از چسب هایی استفاده شود که خاصیت آب گریزی داشته باشد.

چسب سرامیک استخری آب گریز که نوعی چسب پلیمری است برای انواع استخر، سونا و جکوزی قابل استفاده می باشد و به گونه ای تولید شده است که در برابر تماس مداوم با آب نیز مقاومت بالایی دارد و تا سال های طولانی چسبندگی خود را حفظ می کند.

بنابراین برخی از ویژگی های چسب کاشی استخری را می توان به چسبندگی بالا، قابل استفاده در سطح عمودی و افقی، قابلیت اجرای آسان اشاره کرد.

چسب کاشی و سرامیک - مانامستر

خرید چسب کاشی و سرامیک از مانامستر

برای استخر کاشی بهتر است یا سرامیک؟

سوال مهمی که تعداد دفعات زیادی از جانب مشتریان پرسیده می شود، اما در نهایت لازم است بدانید برای انتخاب کاشی یا سرامیک آنچه اهمیت دارد توجه به آب گریز بودن انواع کاشی و سرامیک استخری است، به این معنا که کاشی و سرامیک معمولی استفاده نشود و مخصوص استخر تولید شده باشد. زیرا کاشی های معمولی با کیفیت معمولی تولید شده و برای تماس مداوم با آب طراحی نشده است.

بنابراین پس از گذشت مدت زمانی که در تماس با آب قرار بگیرند لایه ای سفید رنگ و رسوب و جرم بر روی آن قرار می گیرد و در نهایت سایش و خوردگی روی سطح آن دیده می شود که نشانه های از بین رفتن کاشی و سرامیک های معمولی است.

محصولات کاشی و سرامیک

خرید انواع کاشی و سرامیک به صورت عمده از مانامستر

کلام آخر

در این مقاله تلاش شد تا بهترین کاشی استخری با توجه به ویژگی های آن بررسی شود و در صورتی که برای خرید کاشی استخری اقدام می کنید بتوانید با در نظر گرفتن تمام نکات و استانداردهای کاشی و سرامیک مخصوص استخر و متناسب با رنگ و دیگر ویژگی های استخر خود خرید سرامیک استخری را انجام دهید.

سوالات متداول

آیا امکان خرید انبوه کاشی استخری وجود دارد؟

بله در مجموعه مانامستر خرید انبوه مصالح ساختمانی و انواع کاشی و سرامیک استخری وجود دارد.

چگونه می توان خرید قسطی کاشی و سرامیک انجام دهیم؟

یکی از ویژگی ها و مزایای خرید از مجموعه مانامستر امکان خرید قسطی انواع کاشی و سرامیک است که برای اطلاع از نحوه خرید قسطی با کارشناسان تماس بگیرید.

کاشی استخری و معمولی چه تفاوتی دارد؟

کاشی استخری متناسب با شرایط استخر و جهت تماس با آب و رطوبت تولید شده است بنابراین دوام و ماندگاری بالایی دارد اما کاشی معمولی در صورت استفاده در استخر طی زمان کوتاهی از بین می رود و دوام پایینی دارد.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.
گروه کارشناسان مجله ساختمانی مانامستر در این مقاله با ارائه‌ی مطالب مفید و کاربردی با عنوان راهنمای خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی شما را با معیارهای مهم و اساسی در هنگام خرید لوله و اتصالات آشنا می‌سازد.
با توجه به کاربرد و اهمیت لعاب در ساخت و پخت کاشی و سرامیک در ادامه این مطلب از مجله تولید و پخش مصالح ساختمانی به بررسی صفر تا صد ویژگی، مزایا، موارد استفاده و طرز تهیه لعاب کاشی می‌پردازیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.