آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

آشنایی با مراحل بازسازی و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی

آشنایی با مراحل بازسازی و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی - مانامستر
در حال حاضر، تعویض سرامیک سرویس بهداشتی (Replacing the ceramic toilet) یکی از بهترین راهکارها برای نوسازی و تغییر دادن سرویس بهداشتی می باشد. بدون شک، تمام افراد بعد از مدتی از سبک دکوراسیون داخلی منزل خود خسته می شوند و دوست دارند تغییر و تحولی اساسی در آن ایجاد نمایند.

فهرست مطالب

در حال حاضر، تعویض سرامیک سرویس بهداشتی (Replacing the ceramic toilet) یکی از بهترین راهکارها برای نوسازی و تغییر دادن سرویس بهداشتی می باشد. بدون شک، تمام افراد بعد از مدتی از سبک دکوراسیون داخلی منزل خود خسته می شوند و دوست دارند تغییر و تحولی اساسی در آن ایجاد نمایند.

از آنجایی که برآورد هزینه برای تعمیر و بازسازی، در رنج قیمتی مقرون به صرفه تری تعریف می شود، اغلب افراد این گزینه را برای تغییرات منزل خود انتخاب می کنند.

یکی از اولین فضاهای خانه که همواره مورد توجه است و ساکنین خانه تمایل دارند به روز شود، سرویس بهداشتی است. چرا که سرویس های بهداشتی نسبت به سایر فضاهای منزل زودتر کثیف و دچار خرابی می شوند. به همین دلیل هر چند سال یکبار، نیاز به تعمیر و بازسازی پیدا می کنند. علت زود خراب شدن این فضا هم کاملا مشخص است. 

تعویض سرامیک سرویس بهداشتی

وجود لوله کشی های آب و حضور همیشگی رطوبت در این فضا، زمینه را برای فرسایش خیلی زودرس سرامیک ها و کاشی های این فضا آماده می کنند. بنابراین بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی یکی از بهترین راهکارها برای تبدیل یک فضای غیر بهداشتی و کثیف به یک فضای تمیز و بهداشتی است.

حال اگر شما نیز قصد بازسازی حمام، بازسازی دستشویی و در کل تعویض سرامیک سرویس بهداشتی تان را دارید. همچنین تمایل دارید که اطلاعات خود را در مورد چسباندن کاشی روی کاشی قدیمی، قیمت کاشی چسبی سرویس بهداشتی و هزینه تعویض کاشی سرویس بهداشتی و غیره افزایش دهید، می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

تعویض سرامیک سرویس بهداشتی

چه زمانی به بازسازی و تعمیر سرویس بهداشتی نیاز است؟

از آنجایی که هزینه بازسازی سرویس بهداشتی، کمی بالاست؛ نمی توان بی گدار به آب زد و بدون داشتن اطلاعات کافی، برای این کار اقدام کرد. از این رو افراد باید بدانند چه زمانی سرویس بهداشتی های آن ها نیاز به تعمیر و نوسازی دارد. 

در این راستا باید بگوییم دلایل مختلفی می توانند سبب شوند که شما اقدام به بازسازی این فضا کنید. از جمله ی این دلایل می توان به کهنه شدن یا ترکیدگی لوله های آب، فرسوده شدن عایق کاری، اختلال در شوفاژ سرویس بهداشتی، تعویض توالت ایرانی با فرنگی و قدیمی شدن دکوراسیون سرویس بهداشتی اشاره نمود.

در بین تمامی این موارد، کثیف شدن و قدیمی شدن کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین دلایل تعمیر و نوسازی این مکان می باشد.

همان طور که می دانید کاشی و سرامیک ها همواره در معرض تماس با آب و مواد شوینده قرار دارند. همین موضوع باعث می شود که این مصالح خیلی زود خراب شوند. از طرف دیگر، از مد افتادن و قدیمی شدن کاشی و سرامیک حمام و دستشویی و در کل دکوراسیون داخلی این فضا از مهم ترین دلایلی است که افراد تصمیم به بازسازی سرویس بهداشتی می گیرند.

بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب

همان طور که اشاره نمودیم بنا به دلایل زیادی، افراد برای تعمیر و تعویض کاشی های سرویس بهداشتی منزل خود اقدام می کنند. اما یکی از مهم ترین عواملی که آن ها را دودل می کند، خراب کاری و گرد و خاکی است که این پروژه ی بازسازی و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی به همراه دارد. در واقع بسیاری از خانواده ها به خاطر شلوغی و گرد و خاکی که این بازسازی ایجاد می کند، به طور کل، قید این پروژه را می زنند.

به همین دلیل، یک روش جالب و جدید به نام بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب، طراحی و ارائه شده که خیال افراد را از بابت مشکلات پروژه ی تعویض سرامیک سرویس بهداشتی، راحت می کند. در این روش به جای کندن کاشی ها و نصب کاشی های جدید از کاشی های چسبی استفاده می کنند.

 روش کار به این صورت است که کاشی های چسبی را با یک سری چسب مخصوص بر روی کاشی های قدیمی می چسبانند. در این روش دیگر هیچ گرد و خاک و خرابی وجود نخواهد داشت.

در واقع افرادی که دوست ندارند برای تعویض سرامیک سرویس بهداشتی خود، کنده کاری انجام دهند و فضای خانه ی خود را آشفته کنند؛ این روش بهترین گزینه برای آن ها معرفی می شود. برای برآورد هزینه های مربوط به بازسازی سرویس بهداشتی با کاشی چسبی، تسلط و اطلاع از قیمت کاشی چسبی سرویس بهداشتی یکی از الزامات است.

بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب - مانامستر

قیمت کاشی چسبی سرویس بهداشتی

در این راستا باید متذکر شویم که قیمت کاشی چسبی و در کل هزینه تعویض سرامیک سرویس بهداشتی به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله ی این عوامل می توان به نوع کاشی چسبی، اجرت و هزینه ی دستمزد کارگران، متراژ سرویس بهداشتی و … اشاره نمود. طبیعتاً بر طبق فاکتورهای ذکر شده، نمی توانیم یک لیست قیمت ثابت را به‌عنوان قیمت کاشی چسبی به شما عزیزان ارائه دهیم.

به طور کلی، پروژه ی بازسازی سرویس بهداشتی یک پروسه ی طولانی مدت بشمار می رود. این پروژه شامل تعویض کاشی حمام، کاشی کف حمام، تعویض کاشی دستشویی و سرامیک کف دستشویی خواهد شد. از این رو قیمت تمام شده ی این پروژه به مدت زمان آن و همچنین به اینکه تا چه اندازه قصد بازسازی و نوسازی سرویس بهداشتی را دارید بستگی دارد.

مزایای کاشی و سرامیک چسبی

 • هزینه کمتر و مناسب تر.
 • هیچ گرد و خاکی در محل پروژه ایجاد نمی کند.
 • زمان انجام پروژه سریع تر جلو می رود و حمل و نقل وسایل مورد نیاز آن راحت تر است.
 • این کاشی ها قابلیت چسبیدن بر روی متریال های مختلف همچون، گچ، رنگ، کاشی و سرامیک های قبلی را دارند.
 • با استفاده از آن می توان به ترمیم سرامیک ها نیز پرداخت. یعنی نیاز نیست با آن، روی کل سرامیک ها بپوشانید.
بازسازی سرویس بهداشتی بدون تخریب - مانامستر

کف سازی سرویس بهداشتی

به طور کلی، تعمیر و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی دارای مراحل مختلفی است. در بین این مراحل، کف سازی سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین و اولین گام های این پروژه تعریف می شود. چرا که کف حمام و توالت، بیشترین تماس را با آب دارد و دائما با نم و رطوبت در ارتباط است. از آنجایی که این قسمت، محل عبور و مرور افراد مختلف نیز می باشد، دائما باید شسته شود. 

مجموعه ی این عوامل باعث می شوند که کاشی و سرامیک های این قسمت، زودتر از سایر قسمت های سرویس بهداشتی، فرسوده و کثیف شوند. در ادامه به شرح مراحل مختلف کف سازی سرویس بهداشتی خواهیم پرداخت :

 1. کندن کف سرویس بهداشتی
 2. زیرسازی
 3. انتخاب کفپوش مناسب برای سرویس بهداشتی

به طور کلی کفپوش های مختلفی برای استفاده در سرویس های بهداشتی وجود دارد. اما در حال حاضر، کفپوش های سرامیکی به عنوان رایج ترین کفپوش های مصرفی در داخل کشور معرفی می شوند.

از این رو داشتن اطلاعات در زمینه ی تعویض سرامیک کف سرویس بهداشتی، قیمت سرامیک سرویس بهداشتی و حمام  و سرامیک کف حمام برای تمام افراد که تمایل به نوسازی و تعویض سرامیک کف سرویس بهداشتی خود دارند لازم می باشد. به همین دلیل، در ادامه ی مطلب به برخی از نکات مهم در زمان انتخاب و خرید کاشی و سرامیک اشاره می کنیم.

تعویض سرامیک کف سرویس بهداشتی - مانامستر

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب کاشی کف سرویس بهداشتی ، دقت به ابعاد مختلف این محصول است. به طور کلی سرامیک هایی با ابعاد 25×25 و 30×30 که سرامیک های مربعی هستند و سرامیک های 60×30 و سرامیک های 90×30 که سرامیک های مستطیلی هستند؛ از جمله محبوب ترین و پرکاربردترین سرامیک های مصرفی می باشند.

نکته‌ی مهم بعدی در زمان تعویض کاشی کف سرویس بهداشتی، توجه به متراژ این مکان است. به این صورت که اگر سرویس بهداشتی کوچکی دارید، بهتر است که از تایل های سرامیکی بزرگ استفاده کنید تا کوچک بودن این فضا، به چشم نیاید.

توجه به لغزنده بودن سرامیک از دیگر نکات مهم در انتخاب سرامیک است. به طور کلی، در حالت ایده آل، باید لغزندگی سرامیک های مصرفی سرویس بهداشتی بسیار کم باشد. چرا که لغزندگی بالای سرامیک، امکان سر خوردن و آسیب فیزیکی را برای افراد بالا می برد.

معمولا قیمت سرامیک سرویس بهداشتی داخلی کمتر از سرامیک های خارجی است. بنابراین اگر می خواهید در بازسازی و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی، صرفه جویی کنید؛ بهتر است که تمرکز خود را بر روی خرید سرامیک های با کیفیت داخلی بگذارید.

البته باید این نکته را یادآوری کنیم که کیفیت و مرغوبیت برخی از برندهای سرامیک داخلی به قدری بالا است که در قیاس با نمونه های خارجی، هیچ کم و کاستی مشاهده نخواهد شد. البته قیمت سرامیک این برندها به دلیل کیفیت بالاتر، بیشتر از سایر برندهای داخلی لیبل می خورد.

انتخاب دیوارپوش مناسب سرویس بهداشتی

به همان اندازه که کاشی کاری کف توالت و کاشی کف حمام یکی از اولویت های ساخت و تعمیر این اماکن تعریف می شود. انتخاب یک دیوارپوش مناسب برای توالت و حمام نیز یکی از مهم ترین فاکتورهاست.

پس نتیجه میگیریم که در کنار کاشی و سرامیک های انتخاب شده برای دستشویی و حمام، دیوارپوش ها نیز باید به گونه ای انتخاب شوند که در مقابل نم و رطوبت، مقاومت بالایی داشته باشند.

البته قدرت تمیز شوندگی بالا نیز بادی از ویژگی های این دیوارپوش ها باشد. چرا که برای محیطی مانند سرویس بهداشتی، شست و شوی دیوار پوش ها، خیلی زود به زود اتفاق می افتد. پس سعی کنید دیوارپوش هایی را انتخاب کنید که از متریال قابل شست و شو تشکیل شده باشند.

انتخاب دیوار پوش مناسب حمام - مانامستر

خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی برای تعویض

افرادی که در زمان تعویض سرامیک سرویس بهداشتی و انتخاب کاشی جدید سرویس بهداشتی، سری به بازار فروش مصالح ساختمانی می زنند، با تنوع گسترده ای از کاشی ها مواجه خواهند شد.

لازم است بدانید که کاشی ها می توانند یکی از پرطرفدارترین متریال ها برای بازسازی سرویس بهداشتی و حمام معرفی شوند.

بدون شک، تنوع زیاد در مدل کاشی یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت این محصول در بین مصرف کنندگان می باشد. از آنجایی که در زمان خرید کاشی با دنیایی از طرح، رنگ و ابعاد مواجه می شوید؛ بهتر است که این نکات را نیز برای انتخاب کاشی و خرید آن، لحاظ بفرمایید:

یکی از نکات قابل توجه در زمان انتخاب و خرید کاشی و سرامیک برای کاشی کاری کف توالت، این است که این محصول از ابعاد مینیاتوری یعنی 2×2 تا ابعاد بسیار بزرگ یعنی 100×100 در بازار وجود دارد. این تنوع وسیع در ابعاد سبب می شود که هر خریداری با هر نوع سلیقه ای جذب آن شود.

کاشی مینیاتوری

از این رو، هر شخصی با توجه به متراژ و فضای سرویس بهداشتی و همچنین سلیقه خود میتواند مناسب ترین کاشی را برای حمام و دستشویی خود انتخاب کند.

در انتخاب کاشی برای سرویس بهداشتی مانند سرامیک، بهتر است به متراژ سرویس بهداشتی منزلتان توجه کنید. به طور کلی پیشنهاد می شود که برای سرویس های بهداشتی کوچک، از کاشی های بزرگ استفاده شود.

نکته مهم دیگری که هر خریدار در زمان خرید کاشی جدید برای تعمیر سرویس بهداشتی، به آن توجه می کند قیمت کاشی سرویس بهداشتی است. در این راستا باید متذکر شویم که قیمت کاشی سرویس بهداشتی، به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت کاشی دستشویی و حمام اثر می گذارد، جنس کاشی است. به این صورت که قیمت کاشی های سنگی در مقایسه با کاشی های سرامیکی و چینی بیشتر می باشد. طبیعتا اگر به دنبال یک کاشی مقرون به صرفه برای سرویس بهداشتی خود هستید؛ بهتر است گزینه های گران را از لیست خرید خود، حذف کنید.

انتخاب کاشی جدید سرویس بهداشتی - مانامستر

ویژگی های کاشی کف حمام و دستشویی برای تعویض

در زیر به بررسی ویژگی های کاشی کف حمام و دستشویی برای تعویض می پردازیم:

مقاومت در برابر سایش

از آنجایی که سرویس بهداشتی، جزء مکان های پر رفت و آمد در هر محیطی به شمار می رود، نیاز است کاشی و سرامیک های این مکان در مقابل سایش و رطوبت، مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

یادتان باشد که کاشی و سرامیک های کف حمام و دستشویی در صورت عدم برخورداری از کیفیت مرغوب، بعد از مدت زمان کوتاهی می شکنند. به همین دلیل سعی کنید در زمان خرید کاشی کف سرویس بهداشتی، برند و مدلی را انتخاب کنید که این مقاومت را تضمین کند.

میزان جذب آب کم

انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی کاملا با سایر فضاهای منزل فرق دارد. چرا که کاشی های این فضا همیشه در معرض تماس با آب و رطوبت هستند. از این رو کاشی و سرامیک هایی که برای سرویس بهداشتی انتخاب می شوند نباید قدرت جذب بالای آب داشته باشد.

میزان جذب آب کم

توجه به ابعاد کاشی و سرامیک

یکی دیگر از ویژگی های کاشی و سرامیک کف حمام و دستشویی این است که هر چه کوچک تر باشند، بهتر است. در واقع، این کوچک بودن کاشی های کف سرویس بهداشتی سبب ایجاد مرز و بندهای بیشتری در کف می شود که این موضوع می تواند از لیز خوردن افراد جلوگیری کند.

صیقلی نبودن سطح کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک هایی که برای کف حمام و دستشویی انتخاب می کنید، نباید صیقلی باشند. چرا که این کاشی ها در تماس با آب، احتمال لیز خوردن افراد را افزایش می دهند. به طور کلی، کاشی ها و سرامیک ها دارای دو سطح مات و صیقلی هستند. در زمان انتخاب کاشی برای کف سرویس بهداشتی، انتخاب بهتر، سطح مات خواهد بود.

نحوه تعویض سرامیک سرویس بهداشتی

در حال حاضر، تعويض سراميک سرويس بهداشتی و حمام به روش های زیر انجام می شود:

 • از طریق چسب مخصوص کاشی
 • از طریق ملات
 • بسیاری از افراد بر این باورند که روش دوم بهتر از روش اول است. در صورتی که این تصور، کاملا اشتباه می باشد. اتفاقا روش نصب کاشی با استفاده از چسب های مخصوص بنا به دلایل زیر مناسب تر از ملات خواهد بود:
 • چسب های کاشی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند بسیار محکم و قوی بوده و هیچ کم و کاستی در قیاس با ملات ندارند. استحکام این چسب ها به قدری است که تا 10 سال خیال مصرف کننده از بابت نصب کاشی های جدید، راحت خواهد بود . لذا اصلا نگران از بین رفتن چسب و درآمدن کاشی و سرامیک ها نباشید.
 • مزیت دیگر چسب در مقایسه با ملات این است که استفاده از آن بسیار راحت تر است.
 • همچنین اجرا و نصب کاشی و سرامیک با چسب، بسیار تمیزتر از ملات است. لذا استفاده از چسب، برای افرادی که به تمیز ماندن منزلشان اهمیت می دهند و نمی خواهند در زمان تعویض سرامیک سرویس بهداشتی، منزلشان کثیف شود، بهترین گزینه است.
 • تفاوت زمان نصب از دیگر تفاوت های این دو روش است. نصب کاشی با استفاده از ملات، به زمان زیادی نیاز دارد. حال آن که با استفاده از چسب، پروژه ی نصب در مدت زمان کوتاه تری پایان می یابد.
 • این دو روش از نظر قیمت نیز با هم تفاوت دارند. مزیت نصب کاشی و سرامیک با چسب این است که ارزان تر از ملات، تمام می شود. طبیعتا با توجه به این مزیت ها نصب کاشی و سرامیک با چسب های مخصوص، بهتر از ملات می باشد.
ویژگی های کاشی کف حمام و دستشویی - مانامستر

هزینه نصب کاشی و سرامیک چقدر است؟

مطمئنا در زمان بازسازی دستشویی، هزینه ی پروژه بسیار مهم است. در این راستا باید متذکر شویم که عوامل مختلفی می توانند بر قیمت تمام شده ی این پروژه تاثیر بگذارند.

از جمله ی این موارد می توان به قیمت سرامیک حمام ، قیمت سرویس بهداشتی و … اشاره نمود. در طرف مقابل، اجرت نصابان کاشی و سرامیک نیز از دیگر عوامل تعیین کننده ی هزینه ی پروژه بازسازی سرویس بهداشتی است. در این راستا باید بگوییم اغلب نصابان بر اساس هر متر مربع، دستمزد دریافت می کنند.
البته عوامل متعدد دیگری نیز بر تخمین اجرت نصابان تاثیرگذار هستند که این عوامل عبارتند از:

 • نحوه ی نصب کاشی و سرامیک؛ یعنی اینکه از ملات استفاده شده یا از چسب.
 • کاشی و سرامیک انتخابی شما خارجی است یا ایرانی؛ عموما نصابان برای نصب کاشی های خارجی، اجرت بیشتری دریافت می کنند.
 • اگر کاشی های شما از نوع سه بعدی برجسته است؛ مراحل نصب سخت تری نسبت به کاشی های معمولی دارد. طبیعتا هزینه ی نصب آن ها نیز نسبت به کاشی های معمولی بیشتر خواهد بود.
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیلوفر کاظمی

بنظر منم تنها محلی که در خانه نیاز به توجه بیشتری داره تمیزی سرویس بهداشتی هست. باید توجه زیادی بهش بشه و چه سایتی بهتر از ماناتایل برا تعویض کاشی یا سرامیک 👌🏻

MANATILE
در انتظار تایید

سلام. ممنون از نظر لطفتون
پیشنهاد میکنم قبل از اقدام راهنمای خرید کاشی سرویس بهداشتی رو حتما بخونین:
https://manamaster.com/guide-to-choosing-toilet-tile/

جعفرزاده

واقعا نمیدونستم کاشی و سرامیک چسبی انقد مزایا داره. برای نوسازی سرویس حتما از این مدل کاشی استفاده میکنم

زارع

مسلما در شرایط کنونی که خرید خانه خیلی سخت تر هست تغییر دکوراسیون خانه مثل تغییر کاشی ها میتونه کمک خوبی باشه.ممنون از مطالب خوبتون

نسترن امیدی
پاسخ به  زارع

در صورتی که فصد خرید کاشی و سرامیک برای بازسازی منزل خود دارید می تونید در ماناتایل جدیدترین محصولات کاشی و سرامیک را مشاهده و خرید خود را انجام دهید.

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

مجله مصالح ساختمانی مانامستر در این مقاله پس از معرفی اینکه سنگ بازالت چیست، شما را با مزایا، معایب و کاربردهای متفاوت آن آشنا می‌سازد.
بیسکویت کاشی، در واقع بدنه‌ی اولیه و پخته‌شده‌ی کاشی، پیش از لعاب و رنگ نهایی است که نقشی اساسی در زیبایی و کیفیت نهایی کاشی ایفا می‌کند.
سرامیک اسلب چیست؟ سرامیک اسلب نوعی سرامیک با ابعاد بزرگ است که به صورت تخته‌ای و ورقه‌ای تولید می‌شود و می‌تواند مساحت زیادی را پوشش دهد.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.