آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

نحوه صادرات کاشی و سرامیک به عمان

: عمان با موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به اقیانوس هند تلاش می کند تا به یکی از مراکز تجاری و اقتصادی این منطقه تبدیل شود. بدین منظور با برنامه ریزی بلند مدت قصد دارد به اهداف مورد نظر خود دست یابد. در سال های اخیر سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت ها در این کشور به شدت افزایش یافته و در این بین صادرات مصالح ساختمانی از جمله صادرات کاشی و سرامیک به عمان با رشد بی سابقه ای همراه بوده است.

فهرست مطالب

عمان با موقعیت جغرافیایی مناسب و دسترسی به اقیانوس هند تلاش می کند تا به یکی از مراکز تجاری و اقتصادی این منطقه تبدیل شود. بدین منظور با برنامه ریزی بلند مدت قصد دارد به اهداف مورد نظر خود دست یابد. در سال های اخیر سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت ها در این کشور به شدت افزایش یافته و در این بین صادرات مصالح ساختمانی از جمله صادرات کاشی و سرامیک به عمان با رشد بی سابقه ای همراه بوده است.

ساخت مناطق اقتصادی بسیار رشد کرده است. در ایران نیز کارخانه های زیادی وجود دارند که می توانندانواع کاشی و سرامیک صادر کنند، اما همه این کارخانه ها نمی توانند محصول باکیفیت را به دست مشتری برسانند.

بر اساس تجربه و راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به عمان، می توانیم ثابت کنیم که تامین کنندگان زیادی در زمینه سرامیک و کاشی وجود ندارد. اما اگر صادرات کاشی و سرامیک به عمان و سایر کشورهای همسایه ایران را مد نظر دارید، باید مراحل زیادی را طی کنید.

صادرات مصالح ساختمانی به عمان

عمان با نام رسمی سلطان‌نشین عمان کشوری پادشاهی در شرق شبه جزیره عربستان می باشد. پایتخت این کشور شهر مسقط است.

عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان منتهی می ‌شود. این کشور از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد. از آنجایی که عمده محصولات صادرات به عمان پس از مشتقات نفتی، مصالح ساختمانی است، اهمیت این موضوع دو چندان شده است.

این کشور در سال های اخیر یکی از بزرگترین مصرف کنندگان محصولات ایرانی بوده است. وجود مرز دریایی نیز باعث شده تا تجار ایرانی در بازار این کشور حضور پررنگی داشته باشند.

در این میان صادرات کاشی و سرامیک به عمان از جمله محصولات صادراتی پر سود به حساب می آید. در ادامه این مطلب از مجله تخصصی مصالح ساختمانی مانامستر اطلاعات جامعی در خصوص راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به عمان بیان شده است.

صادرات کاشی به عمان - ماناتایل

مرورری بر بازار کاشی و سرامیک کشور عمان

با بررسی بازار کاشی و سرامیک در کشور عمان انتظار می‌رود بازار صادرات کاشی و سرامیک به عمان به دلیل عواملی مانند افزایش جمعیت و گسترش بخش ساخت‌وساز، با نرخ قوی رشد کند. این کشور از رونق بخش های ساخت و ساز و زیرساخت ها در کشور بهره زیادی برده است.

در نتیجه با توجه به طرح های مختلف نوسازی و توسعه ساختمان سازی در عمان بازار صادرات مصالح ساختمانی از جمله صادرات کاشی و سرامیک به عمان بسیار رونق گرفته و این کشور بازار هدف خیلی از کشور ها برای صادرات چنین کالاهایی می باشد.

میزان موفقیت ایران در حضور بازار کاشی و سرامیک عمان

جایگاه ایران در بازار کاشی و سرامیک با توجه به کیفیت بالای محصولات کاشی و سرامیک و رعایت استانداردها نسبتا خوب است و فروش خوبی دارد که باعث شده نام کارخانه ها و کشورمان را پر آوازه کند. اما نباید فراموش کرد که این موضوع به قدرت خرید و همچنین سلیقه مردم کشورهای مختلف مربوط می شود.

اکثر شرکت های کاشی و سرامیک در ایران سعی در صادرات کاشی و سرامیک مرغوب و ارزان به خاورمیانه دارند و باید خاطر نشان کرد خط تولید پروژه سرامیک و کاشی صادراتی در ایران به دلیل کارایی و کیفیت برتر همواره بازاری داغ و پر رونق داشته است.

در سال های اخیر وضعیت اقتصادی سلطان نشین عمان با رشد فزاینده ای همراه بوده و حجم مبادلات تجاری این کشور با سایر کشورها از جمله صادرات ایران به عمان افزایش یافته است. کشورهای مختلف با برگزاری نمایشگاه های تجاری به دنبال نفوذ به بازار عمان و رقابت هستند.

ثبات وضعیت اقتصادی ایران در عمان طی سالیان گذشته فضای تجاری بسیار مساعدی را بین دو کشور ایجاد کرده است تا جایی که می توان از عمان به عنوان یکی از شرکای تجاری همیشگی و بدون دردسر ایران یاد کرد.

از طرفی تولیدکنندگان ایرانی همواره سعی کرده اند از بهترین مواد اولیه، ماشین آلات مدرن و روش های نوین در خط تولید این محصولات استفاده کنند تا بتوانند محصولات باکیفیت را در بازار عرضه کنند.

با وجود کیفیت بالا، قیمت این محصولات در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی بسیار کمتر است. زیرا فروشندگان با ایجاد روش های مختلف فروش و عمده فروشی و حذف قشر واسطه سعی در کاهش هر چه بیشتر قیمت این محصول داشته اند.

علاوه بر این، نوسانات نرخ ارز نیز در کاهش قیمت سرامیک برای خارجی ها موثر بوده است و باعث شده محصولات با کیفیت ایرانی در کشور های دیگر از جمله عمان پر طرفدار باشد.

راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به عمان

یکی نکات مهم در صادرات سرامیک و کاشی به کشور عمان توجه به نیاز این کشور و بازاریابی است. صادرات سرامیک و کاشی مانند سایر کالاها از ایران طبق یک سری مراحل قانونی انجام می شود. کاشی و سرامیک از درب کارخانه یا انبار به گمرک صادر می شود.

شرکت های صادرکننده ابتدا باید توانایی صادرات این مصالح ساختمانی را به کشورهای مختلف ارزیابی کنند. به عنوان مثال، اگر قصد صادرات کاشی و سرامیک به عمان را دارید، باید ظرفیت بازار همان کشور را به دقت بررسی کنید. بدون تحقیقات بازار، فرآیند صادرات عملاً بی فایده است و تنها منجر به زیان می شود!

هنگامی که بازار خارج از کشور را ارزیابی کردید، می توانید تجارت سرامیک را از کارخانه جستجو کنید. کارخانه شما باید توانایی تولید سرامیک و کاشی با کیفیت بالا را داشته باشد. صادرات کاشی و سرامیک به کشورهایی که نمی توان آنها را در مقادیر زیاد خریداری کرد، توصیه نمی شود.

چنین کشورهایی مانند عمان که در حال رشد هستند و پروژه های عمرانی بیشتری در حال انجام است، مقصد خوبی برای صادرات سرامیک از ایران هستند. یکی دیگر از نکات مهم برای صادرات کاشی به عمان ، اخذ کلیه مجوزهای لازم برای این تجارت است.

برای واردات و صادرات کاشی و سرامیک به عمان از ایران، اخذ مجوز از وزارت صنعت معدن و تجارت و مجوزهای قانونی تجارت الزامی است. نظارت بر روش‌های استاندارد حمل و نقل، تضمین می‌کند که کالا به سلامت بارگیری می‌شود و به مقصد می‌رسد. نکته مهم در فرآیند محصولات صادراتی به عمان این است که محموله باید دارای بیمه صادرات باشد.

راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به عمان - ماناتایل

مراحل گام به گام صادرات به عمان

همانطور که قبلا هم اشاره شد برای صادرات محصولات کاشی و سرامیک به عمان باید مراحل خاصی را دنبال نمود. در زیر مراحل گام به گام صادرات به عمان آورده شده است تا با نحوه صادرات کاشی و سرامیک به این کشور آشنا شوید.

  • بررسی بازار عمان و نیازها و طرح های پرطرفدار آن
  • انجام بازاریابی و پیدا کردن مشتری
  • اخذ سفارش از مشتری در عمان و رسیدن توافق درباره هزینه ها و مراحال دیگر
  • دریافت مقداری پیش پرداخت از مشتری
  • تامین محصولات با کیفیت صادراتی برای ارسال به عمان
  • بسته‌ بندی محصولات بر اساس قوانین کشور عمان
  • بیمه کردن کالاهای صادراتی
  • ارسال کالاها به بنادر جنوبی و انجام تسویه حساب
مراحل گام به گام صادرات به عمان - ماناتایل

مسیر مناسب برای ارسال کاشی صادراتی از ایران به عمان

با توجه به وجود مرز دریایی بین عمان و ایران بهترین راه برای ارسال کاشی صادراتی بندهای جنوبی ایران می باشند. بهترین بندر صادراتی به عمان از ایران بندر جاسک و همچنین بندر عباس هستند. این دو بندر ایرانی به دلیل مجاورت با بندر خسب در استان مسندم عمان از بهترین بنادر صادراتی برای سلطنت عمان محسوب می شوند. کالاها با قایق یا کشتی های باری به بندر خسب و سپس از خسب با کامیون به پایتخت این شکور یعنی شهر مسقط ارسال می شود.

طرح های پرطرفدار کاشی و سرامیک در عمان

معمولا طرح هایی که برای صادرات به کشورهای دیگر همچون عمان تولید می شوند با طرح های مشتریان داخلی تفاوت زیادی دارند.

بنابراین بسیاری از کارخانه ‌ها خطوط تولید کاشی و سرامیک را به تولید محصولات صادراتی اختصاص داده‌اند و از آنجایی که محصولات بی‌کیفیت نمی‌توانند به خارج از کشور صادر شوند. از جمله طرح های پرطرفدار کاشی و سرامیک در عمان می توان به طرح های لوکس سفید و سیاه با رگه های طلایی اشاره کرد.

بهترین مقصد و شهرهای اصلی عمان برای صادرات کاشی و سرامیک

از جمله بازارهای اصلی عمان برای عرضه کاشی و سرامیک صادراتی می توان به بندر دقم، منطقه آزاذ صلاصه و منطقه آزاد صحار اشاره کرد.

دقم فرصت های بزرگی را برای سرمایه گذاری های خارجی و صادرات دارد. موقعیت استراتژیک دقم یکی از مهم ترین عواملی است که ایجاد منطقه اقتصادی در آن را تشویق می کند، زیرا دقم مشرف به دریای عرب است و با نزدیکی به بازارهای خلیج فارس و آسیایی و مهار ثروت معدنی و زمین های وسیع مشخص می شود.

منطقه آزاد صلاله با دارا بودن مزیت منحصر به فرد دسترسی به بازارهای جهانی و کشورهای صادرکننده امکان واردات و صادرات به همه نقاط جهان را دارد. در این منطقه هیچ محدودیتی در واردات یا انتقال سرمایه وجود ندارد که ارتباط با شرکای بین المللی و شرکت های وابسته را تسهیل می کند.

بندر صحار یک واسطه تجاری برای حمل کالاهای ورودی به بازارهای منطقه و ارسال کالاهای صادر شده روی کشتی‌های مشابه به بازارهای مختلف است. این منطقه دروازه مهمی برای افتتاح پروژه های سرمایه گذاری در منطقه مربوط به حمل و نقل زمینی و دریایی برای صادرات کالا به سایر کشورها است.

بهترین مقصد و شهرهای اصلی عمان برای صادرات کاشی و سرامیک - ماناتایل

مزیت و موانع صادرات کاشی و سرامیک به عمان

مزایای صارات کاشی و سرامیک به عمان بسیار است. از آنجا که بازار عمان یک بازار بین المللی است می تواند همانند یک راه ارتباطی برای صادرات کاشی و سرامیک به دیگر کشور ها باشد. دیگر مزیت ایران در صادرات عمان داشتن مسافت کوتاه و مرز دریایی است که خود باعث کاهش هزینه های صادرت می گردد.

مهمترین مانع و چالش پیش رو برای صادرات کاشی و سرامیک به عمان یافتن مشتری مناسب برای بازرگانان ایرانی در این کشور است.

مزیت و موانع صادرات کاشی و سرامیک به عمان - ماناتایل

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به عمان

قبل از هر اقدامی برای صادرات به سایر کشورها باید از قوانین گمرکی و ارزی آن کشور آگاهی کامل داشته باشید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید. در اینجا برای شما قوانین گمرکی و تعرفه ارسال کاشی و سرامیک به عمان ارائه شده است:

واردات هر کالایی فقط از طریق شرکت های ثبت شده در عمان امکان پذیر است و بسیاری از تجار خارجی برای کار در بازار این کشور شرکت هایی را در عمان ثبت می کنند. کالاهایی که نیاز به خدمات پس از فروش دارند باید دارای یک وکیل عمانی برای انجام امور ترخیص کالا از گمرک باشند.

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک میزان هزینه هایی است که برای ترخیص کالا از گمرک باید پرداخت شود. این تعرفه های گمرکی برای صادرات سرامیک از ایران توسط سازمان های مختلف مشخص و تعیین شده است.

عوامل مؤثر بر تعرفه گمرکی معمولا عواملی مانند حمل و نقل، بیمه و مالیات، عوارض گمرکی و غیره است. نمی توان رقمی برای تعرفه صادرات کاشی و سرامیک مشخص کرد، زیرا قیمت ها به شدت در نوسان است و ممکن است قوانین گمرکی هر ماه به دلیل تحریم های صادراتی کمی تغییر کند.

می توانید برای دریافت خدمات صادرات کاشی به عمان و اخذ مشاوره با بازرگانی آنلاین مصالح ساختمانی مانامستر اطلاعات دقیق تری در مورد این تعرفه ها کسب کنید.

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به عمان - ماناتایل

جمع بندی

صادرات کاشی به عمان به توسعه تولیدکنندگان صنعت کاشی در ایران و رونق اقتصادی کشور کمک کرده است. عمده صادرات کاشی و سرامیک ایران به کشورهای همسایه مانند صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه، صادرات کاشی و سرامیک به روسیه، صادرات به عراق و دیگر کشور های خاورمیانه و حتی کشورهای دوردست مانند کشورهای اروپایی یا آفریقایی می باشد. بنابراین صادرات این کالا ها می تواند یک تجارت سودآور باشد.

مانامستر از جمله بزرگترین شرکت های بازرگانی کاشی و سرامیک در ایران است که در شهر بین المللی یزد واقع شده است. مانامستر با بیش از 15 سال تجربه همکاری طولانی مدت با فروشگاه‌های کاشی و سرامیک، معماران، طراحان داخلی، پیمانکاران و مصرف کنندگان در سراسر ایران برقرار کرده است.

تولید و پخش مصالح ساختمانی مانامستر در تلاش است تا نیازهای شما را برآورده کند و انتخاب شما را در خرید کاشی و سرامیک تسهیل نماید. به همین منظور بازرگانی مانامستر با راه اندازی وب سایت خود سعی نموده در جهت این مهم گامی بردارد. همچنین برای خرید آنلاین کاشی و سرامیک می توانید از وب سایت این مجموعه دیدن نمایید.

اگر قصد صادرات کاشی و سرامیک از ایران به کشور خود را دارید، برای دریافت خدمات صادرات کاشی وسرامیک به عمان شماره تلفن خود را وارد کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زارعیان

جای بسی افتخار هست وقتی میبینم که ایران اینقدر پیشرفت کرده.ممنون از مطالب خوبتون

نسترن امیدی
پاسخ به  زارعیان

انشالله با پیشرفت روز افزون در صنعت کاشی و سرامیک شاهد رشد بیشتر صادرات کاشی و سرامیک ایران به دنیا باشیم.

دانافر

خیلی خوب هست که عمان به عنوان یکی از شرکای تجاری همیشگی و بدون دردسر ایران محسوب میشه وکار رو برای کسب و کار ها راحت میکنه

نسترن امیدی
پاسخ به  دانافر

ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون! در صورتی که مطالب در این مقاله از مجله مانامستر برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

زرگری

سلام مطالب خیلی خوبی بود و معرفی شهرهای اصلی شروع کار را راحت تر میکنه.تشکر

نسترن امیدی
پاسخ به  زرگری

ممنون از حسن توجه شما! در صورتی که این مقاله از مجله مانامستر برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

سعیدی

سلام. بسته‌ بندی محصولات بر اساس قوانین کشور عمان را از کجا میشه تهیه کرد؟

نسترن امیدی
پاسخ به  سعیدی

سلام. دوست عزیز برای اطلاعات بیشتر در مورد صادرات کاشی و سرامیک به عمان می توایند با کارشناسان در بخش صادرات ماناتایل در ارتباط باشید.

ندافیان

باتوجه به اینکه کاشی های صادراتی از کیفیت بهتری برخوردار هست اگر بخوام از این درجه کیفیت استفاده کنم امکانش هست؟

نسترن امیدی
پاسخ به  ندافیان

بله دوست عزیز! تمامی کاشی ها و محصولات در سایت با درجه های مختلف وجود دارند. برای خرید کاشی و سرامیک دره 1 مجی توانید محصول مورد نظر خود زا انتخاب کرده تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مقاله، به بررسی مزایا و ویژگی‌های سنگ کف مغازه و دلایل برتری آن نسبت به سایر انواع کفپوش‌ها می‌پردازیم و این سوال که برای کف سنگ بهتر است یا سرامیک را مورد بررسی قرار می‌دهیم.
مجله مصالح ساختمانی مانامستر، در این مقاله راهنمایی جامع برای مقایسه تفاوت لوله PVC و UPVC ارائه می دهد. با بررسی دقیق مزایا، معایب و کاربردهای هر نوع، به شما کمک می کنیم تا انتخابی آگاهانه و متناسب با نیازهایتان داشته‌باشید.
در این مقاله از مجله مصالح ساختمانی مانامستر، قصد داریم به طور کامل به این سوال بپردازیم که برای سقف سفال بهتر است یا یونولیت یا بلوک هبلکس؟

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.