آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - مانامستر
روسیه کشوری پهناور و بازار هدف صادرات کالاهای مختلف برای بسیاری از کشورهای جهان می باشد. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران از شرایط مطلوبی برای صادرات و واردات برای تجار ایرانی برخوردار است. یکی از محوصلات صادرات به روسیه کاشی و سرامیک می باشد. بازار صادرات کاشی و سرامیک به روسیه بازار رو به رشدی است که محصولات کاشی و سرامیک ایران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

فهرست مطالب

روسیه کشوری پهناور و بازار هدف صادرات کالاهای مختلف برای بسیاری از کشورهای جهان می باشد. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران از شرایط مطلوبی برای صادرات و واردات برای تجار ایرانی برخوردار است. یکی از محوصلات صادرات به روسیه کاشی و سرامیک می باشد.

بازار صادرات کاشی و سرامیک به روسیه بازار رو به رشدی است که محصولات کاشی و سرامیک ایران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. روسیه مقدار قابل توجهی از محصولات سرامیک را از بازار خارج از کشور وارد می کند که صادرکنندگان ایرانی باید آن را یک بازار بالقوه قوی ببینند.

البته پیدا کردن بازار هدف و مشتری در روسیه خود نیز یک چالش است که با کمک بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر این مشکل را نیز برای تجار آسان نموده است. لذا برای دریافت خدمات صادرات کاشی به روسیه کافی است با بازرگانی مانامستر در ارتباط باشید.

صادرات به روسیه - مانامستر

جایگاه ایران در صادرات کاشی و سرامیک به کشورهای خارجی

صادرات کاشی و سرامیک مانند سایر کالاهای صادراتی از ایران طبق یک سری مراحل قانونی انجام می شود. در واقع می توان گفت صادرات و فروش کاشی و سرامیک یکی از مشاغلی است که می تواند درآمد زیادی برای تولیدکنندگان این صنعت در ایران داشته باشد.

صادرات آنها به کشورهای همسایه ایران مانند عراق، ارمنستان، گرجستان، روسیه، ترکیه، پاکستان، تاجیکستان، آذربایجان، کویت، عمان، امارات، ترکمنستان و حتی کشورهای دوردست مانند کشورهای اروپایی یا آفریقایی یک تجارت غیرانتفاعی پرسود است.

در حال حاضر 135 کارخانه کاشی و سرامیک فعال در ایران وجود دارد که از این تعداد 40 کارخانه جدید در حال فعالیت هستند که برای صادرات محصولات خود به صادرکنندگان جدید نیاز دارند. صنعت کاشی و سرامیک یکی از مشاغل قدیمی ایرانیان است که در هر دوره تاریخی به اشکال مختلف مورد استفاده قرار می گرفته است.

جایگاه ایران در صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - مانامستر

ایران یکی از کشورهای بزرگ تولید کننده در صنعت کاشی و سرامیک است که با ظرفیت بسیار خوبی که در این صنعت دارد توانسته به عنوان بزرگترین صادرکننده این محصولات در غرب آسیا شناخته شود. از این صنعت همیشه برای زیباسازی داخل و خارج ساختمان ها استفاده می شده است. کاشی و سرامیک صادراتی با توجه به شرایط آب و هوایی در فرآیند خاصی تولید می شود تا بتوان از آنها در مکان های مختلف استفاده کرد.

بررسی بازار کاشی و سرامیک در روسیه

کاشی و سرامیک 28 درصد از بازار کفپوش روسیه را تشکیل می دهد. از نظر واردات، 31 درصد از کل سرامیک های مورد استفاده در روسیه وارداتی است. از جمله طرح های پرطرفدار در روسیه کاشی ایتالیایی و اسپانیایی را می توان نام برد که از نظر کیفیت و سبک شهرت زیادی دارد.

بر اساس عواملی مانند برنامه های نوسازی مسکن پیشنهادی در مناطق عمده کشور روسیه که مشابه برنامه نوسازی در مسکو است، کاهش نرخ وام مسکن و اجرای پروژه های زیربنایی بزرگ در این کشور پیش بینی می شود که بازار واردات و صادرات کاشی و سرامیک به روسیه را بیش از بیش تقویت کند.

بازار کاشی و سرامیک در روسیه - مانامستر

راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

به منظور صادرات محصولات کاشی و سرامیک به روسیه باید مراحل خاصی را دنبال کرد و مجوزهای لازم را کسب نمود. در مجله مانامستر مراحل گام به گام صادرات به روسیه به شرح بیان شده است.

صادرکنندگانی که مایل به صادرات کاشی و سرامیک به روسیه هستند باید شرایط و الزامات زیر را داشته باشند:

  • شناسایی بهترین تامین کنندگان و تولید کنندگان کاشی و سرامیک در ایران.
  • دریافت مجوز های لازم برای صادرات از وزارت مربوطه.
  • توافق بر سر قیمت و مبلغی که به عنوان پیش پرداخت باید با سازنده قرارداد ببندید و در قرارداد ذکر کنید.
  • برگه تأیید شرایط کیفری که در صورت عدم تحویل محصولات و کالا در تاریخ های توافق شده پرداخت می شود.
  • اخذ تاییدیه تاریخ تحویل، درج آن در قرارداد و توافق در مورد محل تحویل (کارخانه یا بندر صادراتی).
  • بیمه کردن محصولات.
  • انجام عملیات بسته بندی به گونه ای که دسترسی مطمئن محصولات به مشتری را تضمین کند.
  • ترخیص کالا از گمرک و حمل و نقل توسط کارشناسان این حوزه.
  • استفاده از یکی از روش های حمل و نقل موجود متناسب با نوع محصول و اطمینان از ورود ایمن آن به روسیه.

بهترین راه برای ارسال کاشی صادراتی به روسیه

ارسال کاشی و سرامیک به روسیه از طریق راه های زمینی مشترک و از طریق دریای خزر و به صورت دریایی می تواند به روسیه ارسال شود.

نکته ای که باید به هنگام صادرات زمینی کاشی و سرامیک به روسیه باید رعایت کنیم این است که کاشی و سرامیک باید به مقداری بارگذاری شده باشد که اجازه عبور از مرز ها را داشته باشد و محصولات به گونه ای چینده شود که آسیبی به محصولات وارد نشود.

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به روسیه به عوامل مختلفی همچون هزینه های حمل و نقل، بیمه و مواردی از این قبیل بستگی دارد. اما با توجه به قرارداهای مختلف تجاری تعرفه صادرات بین روسیه و ایران بسیار مناسب شده و تجار می توانند محصولات خود را با مناسب ترین تعرفه به این کشور صادر کنند. همچنین مشاوران شرکت بازرگانی مانامستر با راهنمای صادرات کاشی و سرامیک به روسیه اطلاعات لازم در این خصوص را در اختیار تاجران قرار خواهند داد.

تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - مانامستر

پر طرفدارترین طرح های کاشی و سرامیک در روسیه

با توجه به آخرین روند مد سال 2021 – 2022 از جمله محصولات و طرح های پرطرفدار کاشی و سرامیک در روسیه می توان به کاشی و سرامیک های پرسلان مات، صیقلی و طرح برجسته اشاره کرد. همچنین کاشی و سرامیک های دارای طرح چوب و سنگ طبیعی و کاشی هایی با جلوه های سه بعدی  نیز بسیار پرطرفدار می باشند.

خلاصه

روسیه به دلیل موقعیت و شرایط سیاسی و جغرافیایی از واردات کاشی و سرامیک از سایر کشورها استقبال زیادی می کند. لذا مزیت‌ ایران در صادرات روسیه فرصت های پیشرو برای برقراری ارتباط با سایر مشتریان از سرتاسر جهان است. بنابراین تاجران می توانند با سایر کشورهای اروپایی و آسیایی نیز وارد معامله شده و سود بسیاری کسب کنند.

در این راستا گروه بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر آماده صادرات کاشی و سرامیک به روسیه می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

مجموعه بازرگانی مانامستر با سابقه فراوان در زمینه همکاری با کارخانه های معتبر و اخذ نمایندگی کاشی و سرامیک، مفتخر است تا با کمک کارشناسان خبره خود و تجربه ی شناسایی بازارهای فروش برای صادرات کاشی و سرامیک به کشورهای مختلف از جمله صادرات کاشی به ترکیه، روسیه و صادرات کاشی به کشور های عربی خدمات خود را تقدیم نماید. برای دریافت خدمات صادرات کاشی وسرامیک به روسیه با ما در تماس باشید.

منبع: buildingshows , russianconstruction

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
25 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهدی

سلام. ممنون از مقاله خوبتون. من در مقاله ای خواندم که محدودیت های تجاری بین روسیه و اروپا، فرصت بی نظیری برای صادرات کالای ایرانی به روسیه را فراهم آورده است.

سبحان

سلام .ممنون مطلبهای خوبی در خصوص صادرات کاشی گذاشتید. ولی چه مزیتهایی صادرات به روسیه داره؟

شاهین

سلام و خداقوت
من توی مقاله ای خوندم که طبق آمارهای موجود، روسیه یازدهمین اقتصاد جهانی از نظر شاخص تولید ناخالص داخلی است. همچنین این کشور رتبه ششم اقتصاد جهان را با درآمد سرانه 29 هزار و 32 دلار از نظر قدرت برابری خرید داراست.

چهارگوشه

سلام میشه راهنمایی بفرمایید چه روش برای حضور در بازار روسیه وجود دارد؟

اسماعیلی

سلام. این باعث افتخار هست که ایران جزء بزرگترین تولید کنندگان کاشی هست.ممنون از مقاله خوبتون.

دارابی

بهترین راه برای ارسال سرامیک و کاشی به روسیه چیست؟

شاکری

مطالب خیلی خوبی بود. اینکه چه کاشی هایی در روسیه طرفدار بیشتری دارد خیلی کمک خوبی است.

ناصری

راهنمایی های خیلی خوبی ارائه کردید. این خیلی خوبه که تعرفه را برای کشور روسیه مناسب کرده اند.

زاهدی

مقاله خیلی خوبی بود. من مقاله صادرات کاشی و سرامیک را مطالعه کردم و این مطلب هم کمک خیلی خوبی هست برای صادرات.

مفتاحی زاده

به نظرم چون روسیه پهناورترین کشور جهان است که جمعیت زیادی هم داره و از طریق مرز های آبی هم به دریاهای مختلف دسترسی داره به همین دلیل صادرات کاشی و سرامیک خیلی برای تاجر های ایرانی میتونه سود آوری داشته باشه! ممنون از مطالب مفیدتون. چطوری می تونم برای صادرات کاشی و سرامیک به روسیه با شما در ارتباط باشم؟

نسترن امیدی
پاسخ به  مفتاحی زاده

ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون! برای صادرات کاشی و سرامیک به روسیه می تونید با کارشناسان صادرات ماناتایل در ارتباط باشید.

اشکانی
در انتظار تایید

به نظرم در کشور روسیه کنترل کیفی کالای ارسال شده با سختگیری زیاد انجام میشه. یعنی هم در کنار قیمت پایین محصولات، کیفیت آن ها هم به شدت مهمه. به همین دلیله که کاشی های بی کیفیت چینی هم دراین بازار جایگاهی ندارد.

انتظاری

قوانین گمرکی کشور روسیه به چه صورت است؟

نسترن امیدی
پاسخ به  انتظاری

قوانین گمرکی و واردات کالا به روسیه با تظارت مستقیم دولت این کشور انجام می شود. باید در ابتدا چکونگی ارسال کالا، چک کردن آن هنگام ورودو تحویل آن به دریافت کننده مشخص باشد. مقدار پول دریافتی برای فروش کالا و چگونگی صادرات آن هم باید مشخص باشد. و همچنین کالا هایی که از مرز کمرگی عبور می کنند شامل مالیات و عوارض می شوند.برای اطلاعات بیشر و صادرات کاشی و سرامیک به روسیه می تونید با کارشناسان صادرات ماناتایل درارتباط باشد.

نسترن امیدی

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله مانامستر! در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

دانایی

واردات کاشی از ایران به روسیه با توجه به محدودیت ها چه مدت طول می کشد

نسترن امیدی
پاسخ به  دانایی

دوست عزیز بسته به نوع، مقدار، روش ارسال کاشی و سرامیک و… دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در بخش صادرات در ارتباط باشید!

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

سرامیک کالیبره، که به آن سرامیک رکتیفای هم می‌گویند، نوعی سرامیک است که لبه‌های آن بعد از پخت، توسط دستگاه‌های مخصوص لیزری یا فرز، صاف و هم‌تراز می‌شوند.
آشنایی با ویژگی‌های انواع لوله پلیمری و تفاوت لوله سبز و سفید در لوله کشی ساختمان نیز در انتخاب صحیح و افزایش طول عمر سازه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.