آجر سفید و طوسی بتنی با 25درصد تخفیف
لوله پولیکا و پروپیلن با 30درصد تخفیف
سنگ عباس آباد با 30درصد تخفیف
پرچم ایران
جستجو

بررسی جامع انواع بلوک ساختمانی + تصاویر

بررسی جامع انواع بلوک ساختمانی
همه می دانند که بلوک های ساختمانی بتنی در درجه اول به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت خانه ها، ادارات، آسمان خراش ها و غیره استفاده می شوند. این بلوک ها اساسا واحدهای بنایی بتنی هستند که در صنعت ساختمان برای تشکیل سازه بلوک بتنی استفاده می شوند. بلوک های ساختمانی از بتن و سنگدانه تشکیل شده اند. گاهی اوقات، این بلوک ها را می توان از ماسه و شن ریز مخلوط با سیمان و سنگدانه برای بلوک های با چگالی بالا نیز ساخت. علاوه بر این، می‌توان بلوک‌های سفالی منبسط شده را ساخت که وزن آن‌ها در مقایسه با سایر بلوک‌های ساختمانی بسیار سبک‌تر است.

فهرست مطالب

همه می دانند که بلوک های ساختمانی بتنی و امروزه بلوک هبلکس در درجه اول به عنوان مصالح ساختمانی در ساخت خانه ها، ادارات، آسمان خراش ها و غیره استفاده می شوند. این بلوک ها اساسا واحدهای بنایی بتنی هستند که در صنعت ساختمان برای تشکیل سازه بلوک بتنی استفاده می شوند.

بلوک ساختمانی از بتن و سنگدانه تشکیل شده اند. گاهی اوقات، این بلوک ها را می توان از ماسه و شن ریز مخلوط با سیمان و سنگدانه برای بلوک های با چگالی بالا نیز ساخت. علاوه بر این، می‌توان بلوک‌های سفالی منبسط شده را ساخت که وزن آن‌ها در مقایسه با سایر بلوک‌های ساختمانی بسیار سبک‌تر است.

انواع بلوک و کاربرد آن‌ها

واحدهای بنایی بتنی با نام CMU نیز شناخته می شوند، بلوک هایی هستند که در صنعت ساخت و ساز برای تشکیل ساختار بلوک بتنی مانند دیوار یا حصار استفاده می شوند. بلوک ساختمانی یا بلوک سیمانی در 7 نوع موجود است که در بازار شناخته شده می باشند.

انواع بلوک ساختمانی معمولا بسته به مقاومت مورد نیاز از بتن و مخلوط سنگدانه‌های مختلف ساخته می‌شوند، اما سیستم‌هایی که به عنوان واحدهای بنایی استفاده می‌شوند ماهیت باربری ندارند یا اصلا نباید اجازه حمل بار عمودی را داشته باشند.

در این مقاله از مجله مانامستر اطلاعات مفیدی در مورد بلوک هبلکس، بلوک سیمانی و دیگر بلوک های مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی و مزایا و معایب هر کدام از بلوک ها به اشتراک می گذاریم و به رفع شبهات احتمالی در مورد این مصالح کمک خواهیم کرد.

عدم استفاده از بلوک های بنایی در دیوارهای باربر

انواع بلوک ساختمانی از نظر تراکم، وزن، هوادهی

در ادامه مطلب به بررسی انواع بلوک ساختمانی از نظر تراکم، وزن و هوادهی بلوک می پردازیم:

بلوک سنگدانه متراکم

از دهه 1940 به بعد، بلوک‌های سنگدانه‌ متراکم در صنعت ساخت‌وساز بسیار مهم هستند. ویژگی های متمایز دوام و استحکام این نوع بلوک ها آنها را به یک راه حل ایده آل و مقرون به صرفه برای انواع دیوارهای باربر تبدیل می کند. بلوک های بتنی سنگدانه متراکم از سیمان، ماسه و سنگدانه ها ساخته می شوند.

انواع بلوک ساختمانی سبک

انواع بلوک های سبک ساختمانی که در حجم بیشتری تولید می‌شوند، اما از استحکام کمتری نسبت به بلوک‌های متراکم برخوردارند، هم در دیوارهای داخلی و هم در دیوارهای خارجی که بارگذاری کمی محدودتر است یا به‌عنوان بلوک‌های پرکننده در کف‌های تیر و بلوک استفاده می‌شود. مزیت اصلی آنها نسبت به بلوک های متراکم از ترکیبی از خواص عایق بالاتر و وزن واحد سبک تر ناشی می شود.

انواع بلوک ساختمانی سبک

بلوک سبک تر از طریق جابجایی آسان تر و واحدهای بزرگتر باعث صرفه جویی در زمان و هزینه مواد می شود. بلوک های سبک از سیمان همراه با یکی از انواع سنگدانه های منبسط شده طبیعی یا مصنوعی از جمله: سرباره کوره بلند دانه بندی شده / فوم شده، خاک رس یا شیل منبسط شده، خاکستر کف کوره (FBA)، خاکستر سوخت پودر شده (PFA) یا پوکه کمتر رایج (یک ماده آتشفشانی) است.

چگالی سنگدانه به طور کلی با استحکام بلوک متناسب است. بنابراین برای مثال سنگدانه های “فوق العاده سبک” مانند خاک رس منبسط شده و پوکه که برای عملکرد حرارتی عالی خود استفاده می شوند، دارای مقاومت فشاری نسبتا کمی هستند.

بلوک اکو و بلوک ویژه از انواع بلوک های سبک می باشند که عایق صوتی مناسبی فراهم می کنند و در عین حال دارای استقامت و پایداری بالایی نیز می باشند. این بلوک ها در انواع تک جداره، دو جداره و سه جداره در بازار موجود هستند.

بلوک بتن هوادهی یا بلوک “ایرکریت”

این نوع بلوک ساختمانی اولین بار در سال 1923 در سوئد تولید شد. بلوک‌های بتنی هوادهی یا آکریت سبک‌ترین بلوک‌های بتنی هستند. بلوک های هوادهی با ظرفیت آنها برای انجام یک عملکرد ساختاری / عایق دوگانه متمایز می شوند.

بلوک بتن هوادهی یا بلوک ایرکریت

اگرچه محدود به کاربردهای سازه ای در ساخت و سازهای کم ارتفاع و پارتیشن ها و همچنین جزئی از دیوارهای پرده ای در ساختمان های بلندتر است، اما بلوک های هوادهی می توانند طیفی از عملکردهای مشابه بلوک های متراکم و سبک را انجام دهند.

این نوع بلوک ها از سیمان، آهک، ماسه، خاکستر سوخت پودر شده (PFA) و آب ساخته شده اند. PFA با ماسه و آب مخلوط می شود تا یک دوغاب تشکیل شود. سپس قبل از مخلوط شدن با سیمان، آهک و مقدار کمی پودر سولفات آلومینیوم گرم می شود.

بلوک 20*10*40 دو جداره اکو

برای خرید بلوک ساختمانی از مانامستر

آلومینیوم با آهک واکنش می دهد و حباب های هیدروژن را تشکیل می دهد. همانطور که مخلوط منبسط می شود، هیدروژن پخش شده و با هوا جایگزین می شود. هنگامی که مخلوط تا حدی سفت شد، به اندازه بلوک بریده می شود و به اتوکلاو منتقل می گردد که در آنجا با بخار فشار بالا پخته می شود تا استحکام داشته باشد.

بلوک های بتنی چیست؟

بلوک های خاکستری معمولا برای دیوارهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند که از بتن فشرده ارتعاشی ساخته می شود.

بلوک‌های بتنی ممکن است ظاهر یک مصالح راکد با محدودیت‌های فراوان داشته باشند، اما امروزه بار دیگر تبدیل به یک ماده بسیار پرکاربرد برای ساخت‌وساز اولیه شده‌اند و طول عمر بسیار خوبی دارند.

بلوک های خاکستری معمولا برای دیوارهای ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند که از بتن فشرده ارتعاشی ساخته می شود.

ساخت و ساز با بلوک های بتنی بسیار آسان است. این سیستمی است که تنوع ساختاری و معماری زیادی را ارائه می دهد و بسیار فراتر از معماری صنعتی پایه و ساختمان های کوچک کمکی است.

از آنجایی که بلوک‌های بتنی تولید آسانی دارد، معمولا می‌توان بلوک‌های بتنی را از کارخانه‌های مجاور خریداری کرد که در هنگام تولید از نیروی کار محلی بهره می برند.

بلوک‌های بتنی همچنین انعطاف‌پذیری طراحی را ارائه می‌دهند، از جمله زیبایی‌شناسی آن برای پروژه‌هایی که می‌خواهند آن را در معرض دید قرار دهند.

تفاوت بین بلوک بتنی و سیمانی

هر دو به جای یکدیگر استفاده می شوند و از پایه سیمانی با سنگدانه های بین 65 تا 75 درصد استفاده می کنند.تفاوت بین بلوک های سیمانی و بلوک های بتنی در برخی از مواد مورد استفاده برای ساخت آنها نهفته است.

بلوک های سیمانی از سنگدانه های خاکستر بادی استفاده می کنند، در حالی که بلوک های بتنی از سنگدانه های سنگی یا شن و ماسه خرد شده ریز استفاده می کنند.

در حالی که بلوک های سیمانی سبک تر هستند، بلوک های بتنی استحکام بیشتری دارند. بنابراین، برای مثال، برای ساخت دیوارهای ساختمانی، متخصصان اغلب ترجیح می دهند از بلوک های بتنی استفاده کنند.

تفاوت بین بلوک بتنی و سیمانی

انواع بلوک سیمانی

بلوک های سیمانی موجود در بازار در دو نوع باربر و غیر باربر عرضه می شوند. این بلوک ها به سه صورت بلوک سیمانی معمولی، بلوک سیمانی سبک و بلوک لیپر تولید می شوند.

بلوک های سیمانی معمولی از شن و ماسه طبیعی رودخانه تولید می شوند. چگالی این بلوک ها 2000 کیلوگرم بر متر مکعب است. این بلوک ها در دو نوع بلوک سیمانی دیواری و بلوک سیمانی سقفی در بازار موجود هستند.

بلوک های سیمانی سبک دارای چگالی 1700 کیلوگرم بر متر مکعب هستند و به آن هاذبلوک سبک و یا بلوک پوکه ای نیز گفته می شود.

انواع بلوک سیمانی

بلوک های سیمانی در چهار نوع به صورت بلوک سیمانی سبک رده یک (دارای چگالی 500 تا 700 کیلوگرم بر متر مکعب)، بلوک سیمانی سبک رده دو( دارای چگالی 700 تا 1000 کیلوگرم بر متر مکعب)، بلوک سیمانی سبک رده سه ( دارای چگالی 1000 تا 1700 کیلوگرم بر متر مکعب) و بلوک سیمانی سبک رده چهار ( دارای چگالی 1700 تا 2000 کیلوگرم بر متر مکعب) در بازار موجود می باشند.

بلوک لیپر

این نوع بلوک در دسته بلوک های سیمانی سبک قرار میگیرد. بلوک سیمانی لیپر از پرلیت که نوعی پوکه صنعتی تولید می شود. این بلوک ها عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و رطوبت می باشند. در ساخت این بلوک ها از روش اتوکلاو استفاده می شود. از مزیت های دیگر این بلوک ها می توان به قابلیت رنگ پذیری، استقامت بالا و عدم اشتعال می پذیری آن ها اشاره نمود.

بلوک سیمانی لیپر

بلوک‌ لیکا

بلوک لیکا از مخلوط سنگدانه‌‌ های سبک با سیمان و آب ساخته می شود. برای کاهش وزن این نوع بتن ریزدانه از بتن حذف می شود و در نتیجه بتن متخلخل تری بدست می آید.

با توجه به این ویژگی ها این نوع بتن عایق مناسبی برای رطوبت و حرارت است و البته دارای کاربرد‌‌های زیادی در انواع دیوار ‌های خارجی، پارتیشن ‌‌های داخلی، نما، دیوار‌های دو جداره و سقف ‌‌های سبک بتنی است. بلوک لیکا برای ساخت و ساز در هر یک از این قسمت ها به صورت متفاوتی تولید می شود که در زیر نام آن ها بیان شده است:

 • بلو‌‌ک لیکا دوجداره
 • بلو‌‌ک نیمه
 • بلو‌‌ک سه جداره
 • بلو‌‌ک ترمو
 • بلو‌‌ک آجری
 • بلو‌‌ک هشت جداره
 • بلو‌‌ک تیغه‌ای پر
 • بلو‌‌ک تو خالی
 • بلو‌‌ک فارسی
بلوک لیکا از مخلوط سنگدانه‌‌ های سبک با سیمان و آب ساخته می شود.

بتن سبک سلولی (CLC)

بتن سبک سلولی (CLC) نسخه ای از بتن سبک است که مانند بتن معمولی در شرایط محیطی تولید می شود.

بلوک‌های CLC یک ماده متصل به سیمان هستند که از ترکیب دوغاب سیمان ساخته می‌شوند. فوم پایدار و از پیش ساخته شده تولید شده در محل به این دوغاب تزریق می شود تا فوم بتن را تشکیل دهد.

بتن سبک سلولی (CLC)

بلوک سفالی

بلوک سفالی همانند بلوک بتنی از مصالح مستحکم است. این نوع بلوک در برابر آتش مقاوم بوده و می توان برای مدت طولانی از آن استفاده کرد. بلوک سفالی از اختلاط ماسه، آهک و مصالح بتن به دست می آید. انواع و رنگ های مختلف آن را می توان با مخلوط کردن خاک رس با باریم، منگنز و برخی مواد افزودنی به دست آورد. جرم حرارتی بلوک های سفالی زیاد است. بنابراین در طول روز گرما را جذب می کنند و در شب آن را آزاد می کنند.

بنابراین بلوک سفالی یک ماده عایق طبیعی و عایق حرارتی برای بیرون و داخل است. این ها برای دیوارهای پارتیشن غیر باربر یا مصالح بنایی استفاده می شوند. بلوک های سفالی عایق حرارتی بهتری نسبت به بلوک های بتنی دارند. بلوک‌های رسی اکسترود شده بلوک‌های باکیفیت و گران هستند.

بلوک سفالی همانند بلوک بتنی از مصالح مستحکم است.

بلوک‌های سفالی اکسپوز سوراخ‌دار، از نظر اندازه بزرگ‌تر از آجر هستند و با روش‌های مدرن تولید می‌شوند، خاک رس با رطوبت نسبتا کم اکسترود می‌شود.

این بلوک ها کاملا در معرض اکسترود با مقاومت فشاری بالا دارای سوراخ های افقی هستند. این بلوک ها نصب آسانی دارند و بسیار پایدار و بادوام هستند. در اجرای آن نیازی به گچ کاری نیست و عملکرد فوق العاده ای در انواع کاربردها دارد.

بلوک گچی

بلوک گچی یک مصالح ساختمانی بسیار سبک است که از گچ جامد تشکیل شده است، برای ساخت و نصب دیوارهای داخلی سبک، مقاوم در برابر آتش، غیر باربر، دیوارهای جداکننده، دیوارهای حفره، پوشش ستون در داخل ساختمان استفاده می شود.

موارد استفاده بلوک گچی

بلوک های گچی از سنگ گچ، گچ، آب و در برخی موارد مواد افزودنی مانند الیاف گیاهی یا چوب برای استحکام بیشتر تشکیل شده اند. دیوارهای جداکننده که از بلوک‌های گچی ساخته می‌شوند، نیازی به زیرسازی برای نصب ندارند و از چسب گچ به عنوان چسبنده استفاده می‌شود و در اجرای آن نیازی به ملات استاندارد نیست.

به دلیل این تفاوت اساسی، بلوک های گچی را نباید با گچ تخته نازک تر (همچنین به عنوان تخته دیواری یا تخته گچی شناخته می شود) که برای پوشش دیوارهای گل میخ استفاده می شود، اشتباه گرفت.

بلوک های گچی از نظر ضخامت، چگالی و نوع متفاوت هستند. برای اهداف ساخت و ساز با این بلوک ها دو تراکم مهم است:

 • چگالی ناخالص متوسط 850 کیلوگرم بر متر مکعب تا 1.100 کیلوگرم بر متر مکعب (بلوک های سفید رنگ، مناسب برای استفاده استاندارد)
 • بلوک های با چگالی ناخالص بالا از 1.100 کیلوگرم بر متر مکعب تا 1.500 کیلوگرم بر متر مکعب (رنگ مایل به قرمز، مناسب برای دیوارهایی با عملکرد صوتی بالاتر
مواد تشکیل دهند بلوک گچی

بلوک پلی استایرن

بلوک پلی استایرن در ساخت و ساز به عنوان عایق دائمی در ساختمان ها استفاده می شود. این بلوک ها از نظر انرژی کارآمد هستند و نه تنها برای دیوارهای ساختمان ها، بلکه سقف ها و حتی کف ها را نیز تضمین می کنند.

بلوک های پلی استایرن روی هم چیده می شوند و سپس قالب ها با بتن پر می شوند. هنگامی که بلوک ها در جای خود قرار گرفتند برای ایجاد ساختار استفاده می شوند. به محض ریخته گری بتن در بلوک ها، پایداری حاصل می شود. میلگردها قبل از ریخته گری بتن در بلوک های فوم قرار می گیرند. از میلگردهای فولادی برای تقویت سازه استفاده می شود.

موارد استفاده از بلوک پلی استایرن

روش خاصی برای پرکردن بلوک های پلی استایرن برای جلوگیری از سرریز شدن یا انبساط بیش از حد استفاده می شود. هنگامی که بتن سفت تر شد، واحدها را می توان در نقطه ای دقیق رها کرد. به این ترتیب سازه های فوم به عنوان آجر خالی استفاده می شود و سپس با بتن پر می شود.

پلی استایرن پس از آن حذف نمی شود، زیرا این ماده یک عایق صدا را تشکیل می دهد و همچنین به عنوان عایق حرارتی عمل می کند. سیم برق کشی و لوله کشی را می توان در پلی استایرن قرار داد. این امر نصب سریعتر لوله های برق و لوله کشی در ساختمان را تضمین می کند.

با سیستم بلوک پلی استایرن به هم پیوسته، یک ساختمان فوق‌العاده قوی و در عین حال عایق‌بندی شده می‌تواند سریع‌تر از آنچه با روش معمولی آجر و ملات ممکن است ساخته شود. اتصالات فولادی تقویت انعطاف پذیر ساختار را تضمین می کند.

بلوک پلی استایرن

پیدایش و معرفی بلوک بتنی

در ابتدا بلوک های بتنی توسط کارخانه های کوچک و با کنترل کیفیت ضعیف تولید می شدند که نتیجه آن محصولی بسیار ارزان اما بی کیفیت بود.

امروزه تولیدکنندگان تکامل یافته اند و انجمن ها یا گروه های بزرگتری ایجاد کرده اند که کیفیت و مقاومت بلوک های بتنی را تضمین می کنند.

این بهبود کیفیت بلوک‌های بتنی، تطبیق‌پذیری آن را افزایش داده است و با افزودن رنگ می توان آن ها را با رنگ‌بندی متفاوتی به دست آورد. یا با توجه به کاربرد آن باید تصمیم گرفت که از چه سنگدانه هایی استفاده نمود. علاوه بر این، دما و رطوبت آن ها را می توان در محفظه های پخت کنترل کرد تا با توجه به هر پروژه، کیفیت عملکردی، مقاوم و زیبایی مناسب را ارائه دهد.

انواع بلوک بتنی

معماران مشهوری مانند فرانک گری، ماریو بوتا یا لوید رایت همگی در برخی از پروژه های خود از بلوک ساختمانی بتنی استفاده کرده اند. در زیر انواع بلوک بتنی معرفی شده است.

1. بلوک های بتنی توخالی

بلوک‌های توخالی بتنی که معمولا در صنعت ساختمان استفاده می‌شوند، با استفاده از سنگدانه‌های سبک با بار طراحی مشخص بسته به ماهیت عضوی که در آن استفاده می‌شود، تولید می‌شوند.

مطالعات نشان می‌دهد که معمولا بلوک‌های توخالی بتنی دارای حفره‌هایی به اندازه ¼ سطح ناخالص خود هستند و سطح جامد نباید کمتر از نیمی از مساحت آن باشد تا به حداکثر ظرفیت بار مجاز خود برسد.

بلوک های بتنی توخالی

فضاهای خالی معمولا با ملات مصالح سنگی سبک نیز پر می شوند. دو نوع بلوک توخالی بتنی وجود دارد. بلوک های توخالی بتنی باربر و بلوک های توخالی بتنی غیر باربر از انواع این بلوک ساختمانی می باشند.

بلوک های بتنی توخالی دارای مساحت خالی بیش از 25 درصد از سطح ناخالص هستند. سطح جامد آجرهای توخالی باید بیش از 50٪ باشد. قسمت توخالی ممکن است بر اساس نیاز به چندین جزء تقسیم شود. آنها از سنگدانه های سبک تولید می شوند. این نوع بلوک از انواع بلوک سبک هستند و به راحتی نصب می شوند.

2. بلوک بتنی اتوکلاو شده هوادهی (AAC)

بلوک‌های بتنی اتوکلاو هوادهی سبک‌تر و بزرگ‌تر از آجر هستند. عمدتاً از مواد مشابه آجر ساخته می‌شود، اما با ترکیب متفاوتی که این ماده را تبدیل به مصالحی برای کاهش هزینه می‌کند. مطالعات نشان می دهد که استفاده از بلوک هوادهی اتوکلاو شده به طور مجدانه مصرف فولاد و بتن کلی را به میزان 15 و 10 درصد کاهش داده است.

ظاهرا در بخش فاکتور هزینه و فایده، بلوک هوادهی اتوکلاو شده نبت به آجر دارای مزایایی مانند زمان ساخت، سازگاری با سطوح مختلف، مقاومت در برابر آتش و کاهش هزینه است.

 بلوک بتنی اتوکلاو شده هوادهی (AAC)

3. آجرهای بتنی

آجرهای بتنی معمولا بلوک های مستطیلی کوچکی هستند که به طور سیستماتیک برای ایجاد یک دیوار سفت و سخت انباشته می شوند.

این آجرها معمولا از خاک رس پخته یا بتن ساخته می شوند. برخی از تولیدکنندگان از بتن جامد استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر با نسبت سیمان و سنگدانه های آن برای اهداف اقتصادی بازی می کنند.

سازندگان دیگر نیز بنا به درخواست برخی از مشتریان، آجرهایی با رنگ های متفاوت می سازند. آجرهای بتنی معمولاً در نرده ها، نماها استفاده می شوند، زیرا ظاهر زیبایی را ارائه می دهند.

آجرهای بتنی

4. بلوک های بتنی جامد

بلوک‌های بتنی جامد بسیار متراکم‌تر و بزرگ‌تر از آجرهای بتنی و محکم، سنگین و از سنگدانه‌های متراکم طبیعی ساخته می شوند. این بلوک های بتنی جامد به اندازه ای استحکام دارند که برای واحدهای بنایی بزرگ که ماهیت باربری دارند استفاده می گردند.

بلوک‌های بتنی جامد دقیقا شبیه آجر بتنی هستند اما بسیار گران‌تر و سنگین‌تر می باشند و در مقایسه با آجر می‌توانند نیروهای بیشتری را تحمل کنند.

بلوک های بتنی جامد

5. بلوک های لنتل

از این بلوک های بتنی برای آماده سازی تیرهای لنگه استفاده می شود. این بلوک های لنگه به ​​گونه ای ساخته می شوند که به عنوان یک واحد بنایی و خود قالب عمل می کنند. از نظر زیبایی، بلوک های لنگه دارای شیار عمیقی هستند که در آن میله های تقویت کننده همراه با بتن قرار می گیرند.

به این معنی که آنها به عنوان سیستم های قالب دائمی برای اعضای تیر لنگه عمل می کنند. اکثر سازندگان این کار را کارآمد و مفید می دانند زیرا دو هدف متفاوت را دنبال می کنند.

بلوک های لنتل

6. بلوک های سنگفرش

بلوک های سنگفرش به طور کلی فقط یک مستطیل هستند. از آنجایی که این بلوک ها در سنگفرش و شانه های جاده استفاده می شوند، باید با رنگ های بتن با دید بالا رنگ آمیزی شوند تا رانندگان بتوانند فورا آن را ببینند. همچنین، این بلوک ها باید به اندازه کافی سفت و محکم باشند تا هرگونه برخورد اتومبیل را دریافت کنند.

بلوک‌های سنگفرش در پارک‌ها، پیاده‌روها و گاهی اوقات در محوطه‌های پارکینگ نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. اندازه رایج بلوک سنگفرش 60 میلی متر است.

بلوک های سنگفرش

7. بلوک برانکارد بتنی

از بلوک های برانکارد بتنی برای ترکیب واحدهای بنایی استفاده می شود. بلوک برانکارد بتنی از نظر ظاهری نسبتا مشابه بلوک توخالی معمولی است اما وجهه آنها با توجه به وجه دیوار به موازات قرار می گیرد.

در کنار هر واحد بنایی که در بالا ذکر شد، این بلوک‌های بتنی با میله‌های تقویت‌کننده و ملات و خمیر یا مواد چسب تایید شده عرضه می‌شوند.

بلوک برانکارد بتنی

بلوک هبلکس

جدیدترین و پرفروش ترین بلوک ساختمانی که با فرآیندی متفاوت از سایر بلوک ساختمانی ساخته شده است بلوک سفید هبلکس، اجر هبلکس، بلوک گازی یا اتوکلاو aac است. بلوک های هبلکس ضد زلزله هستند. آن‌ها بسیار سبک وزن هستند و در کنار آن، مقاومت فشاری بسیار بالایی نسبت به سایر مواد سنتی دارند.

عایق صوتی بلوک های هبلکس از هزینه های عایق کاری مجدد ساختمان جلوگیری می کند و در هزینه های شما صرفه جویی می شود.

مهمتر از همه اینکه با خرید بلوک هبلکس فقط با کمترین تعداد کارگر میتوانید سرعت اجرای پروژه خود را افزایش دهید. با این روش پروژه ساخت و ساز طولانی نخواهد شد و شما در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

عایق صوتی بلوک های هبلکس

ساخت بهترین مارک بلوک هبلکس باید از ترکیب موادی مانند آهک، سیلیس، پودر آلومینیوم و سیمان باشد. آهک با توجه به ویژگی های مولکولی خود می تواند به عنوان یک مانع در داخل بلوک عمل کند. وجود این سد آهکی در داخل بلوک های هبلکس این محصولات را به عایق تبدیل می کند.

وجود آهک در داخل بلوک ها باعث شده است که عایق حرارتی و رطوبت عالی شود. گاز داخل بلوک های هبلکس همراه با آهک می تواند این محصول را از سایر مواد متمایز کند . هبلکس نیز به دلیل وجود این گازها یک عایق صوتی است.

قیمت انواع بلوک ساختمانی

قیمت بلوک ساختمانی کمتر از آجرهای معمولی است و مقاومت و دوام آن نیز بالاتر است. با استفاده از بلوک های بتنی می توانیم در مدت زمان کوتاهی ساخت و ساز را به پایان برسانیم.

نکات لازم در انتخاب بلوک ساختمانی

طراحی خوب تنها با مواد با کیفیت قابل دستیابی است و از این رو مصالح راه حلی برای یک ساختمان با عملکرد خوب هستند. کیفیت ساخت تا حد زیادی به مواد استفاده شده بستگی دارد.

بلوک ساختمانی که انتخاب می کنید دوام، استقامت و ویژگی کلی ساختمان را مشخص می کند. بنابراین، هنگام تصمیم گیری در مورد بلوک ساختمانی باید محتاط و خاص بود. سودمندترین روش برای تصمیم گیری موادی که مطابق با نیاز شما باشد، تجزیه و تحلیل پایداری، نگهداری، زیبایی شناسی و هزینه هر ماده است.

نکات لازم در انتخاب بلوک ساختمانی

طیف گسترده ای از بلوک های ساختمانی موجود است و تصمیم گیری در مورد بهترین امکانات برای نیازهای مختلف ما می تواند چالش برانگیز باشد. موارد زیر برخی از عواملی است که باید هنگام انتخاب بلوک ساختمانی در نظر گرفت:

1. هزینه

وقتی به دنبال بلوک ساختمانی مختلف می‌گردید، متوجه می‌شوید که نرخ آن بسیار متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی، همیشه مطلوب نیست که به دنبال مقرون به صرفه ترین محصولات باشید. باید طول عمر یا کاربرد محصولات را در نظر گرفت.

وقتی مواد نامرغوب را خریداری نمایید، ممکن است مجبور شوید اغلب آنها را بازیابی کنید و این کار گران تمام می‌شود.

همیشه مطلوب نیست که به دنبال مقرون به صرفه ترین محصولات باشید

ترجیح دادن مصالح ساختمانی که برای مدت طولانی به شما خدمت می کنند مقرون به صرفه خواهد بود. هزینه مصالح یکی از عوامل مهم در هنگام انتخاب بلوک برای ساخت و ساز است زیرا در نهایت از ساختمان شما محافظت می کند.

2. آب و هوا

یکی دیگر از جنبه های مهم در انتخاب نوع بلوک ساختمانی آب و هوا است. عوامل تعیین کننده مانند میزان متوسط ​​گرما یا سرما در طول سال، بارش باران یا برف، میزان نور روز، تهویه مورد نیاز نکاتی هستند که باید در نظر گرفته شوند.

بلوک ساختمانی باید به آب و هوا و زمینه پاسخ دهد. هنگامی که آب و هوا در تصویر ظاهر می شود، ویژگی های مواد نیز تکامل می یابد و به واکنش به اقلیم کمک می کند.

بلوک ساختمانی باید به آب و هوا و زمینه پاسخ دهد.

3. دوام

برخی از مواد عمر طولانی تری دارند و در برابر خوردگی، رطوبت و سایر شرایط محیطی دافع بیشتری دارند. با تعیین مناسب ترین مواد برای آب و هوا، ما از ماندگاری آنها اطمینان می دهیم. هنگام انتخاب بلوک ساختمانی که به شرایط آب و هوایی پاسخ می دهند، مشورت با کارشناسان ضروری است.

آنها به ما کمک می کنند تا موادی را که مطابق با نیاز ما مناسب هستند، تعیین کنیم. مواد باید قابلیت انطباق با شرایط آب و هوایی را داشته باشند.

برخی از مواد به‌سرعت تخریب می‌شوند، مخصوصا در محیط‌های مرطوب. مواد انتخاب شده باید دوام و استحکام مورد نیاز برای منطقه و شرایط خاص استفاده را داشته باشند.

برخی از مواد به‌سرعت تخریب می‌شوند، مخصوصا در محیط‌های مرطوب

4. در دسترس بودن

همیشه توصیه می شود موادی را که به راحتی در دسترس هستند تهیه کنید. در دسترس بودن بلوک ساختمانی نیز هزینه و زمان نصب را تعیین می کند.

مواد خاصی به صورت محلی در دسترس هستند و حمل و نقل آنها چالش برانگیز است. نه تنها هزینه حمل و نقل گران می شود بلکه کار را به تعویق می اندازد. از سوی دیگر، اگر مواد به صورت محلی قابل تهیه باشد، هزینه حمل و نقل را به حداقل می رساند. همچنین باعث صرفه جویی در زمان می شود و کار را می توان به راحتی تکمیل کرد.

همیشه توصیه می شود موادی را که به راحتی در دسترس هستند تهیه کنید.

جمع بندی

انواع بلوک ساختمانی به صورت تجاری در دسترس هستند که از بلوک های متراکم گرفته تا سبک وزن با ویژگی های متمایز مانند خواص عایق صدا و حرارت، ظرفیت تحمل بار و غیره را شامل می شود. هر کدام از انواع بلوک ساختمانی بسته به منطقه و نوع ساخت و ساز مناسب هستند.

تیم بازرگانی مصالح ساختمانی مانامستر به عنوان نمایندگی بلوک هبلکس یزد با بهترین برند بلوک هبلکس در ایران محصولات خود را به صورت اینترنتی نیز به فروش می رساند.

در مانانایل بهترین بلوک های ساختمانی هبلکس را با قیمتی ارزان و مقرون به صرفه خریداری کنید. لازم به ذکر است که این نوع بلوک های ساختمانی از برترین محصولات صادراتی می باشند. لذا صادرات بلوک هبلکس نیز بسیار پر سود است.برای مشاوره رایگان در صادرات بلوک هبلکس می توانید شماره تماس خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و انواع بلوک ساختمانی و بلوک هبلکس را به صورت عمده و جزئی از ماناتایل تهیه نمایید.

منبع: becosan، paramvisions

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
18 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناظمی

مطالب خیلی خوبی بود. من در مطلبی خوندم که بلوک هبلکس در دیوارهای غیر باربر کاربرد دارد و در دیوارهای باربر قابل استفاده نیست.

نسترن امیدی
پاسخ به  ناظمی

ممنون از به اشتراک گداری نظرتون در مجله ماناتایل.بلوک هبلکس به علت سبک بودن برای کار کردن روی دیوار های باربر مناسب نیستند.

شاهدی

آیا استفاده از بلوک هبلکس برای شهری شمالی مناسب هست؟

نسترن امیدی
پاسخ به  شاهدی

استفاده از بلوک هبلکس بیشتر در مناطق شمال کشوری رایج است.بلوک های هبلکس عایق رطوبت هستند و بنابراین در مناطق شمالی و رطوبت به عنوان عایق می باشد و از ایجاد قارچ های مضر جلوگیری می کند. برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان مانالکس می توانید در ارتباط باشید.

هوایی

آیا بلوک سفالی انتخاب خوبی هست برای خرید؟ یا فقط قیمتش نسبت به هبلکس مناسب تر هست؟

نسترن امیدی
پاسخ به  هوایی

هر کدام از بلوک ها مزایا و معایب مخصوص به خودشون را دارند که شما باید با توجه به هزینه، کارایی و سطح مقاومت مکان مورد نظرتون بلوک سیمانی یا هبلکس را برای ساختمان خود تهیه کنید. ولی توصیه می شود با توجه به مزایای زیادی که بلوک هبکلس در برابر بلوک سیمانی دارد ، درصورتی که میتونید از بلوک هبلکس استفاده کنید.

دهقان طزرجانی

بلوک های سنگفرش میتونه بجای آسفالت خیابان ها جایگزین بشه و آیا دوام بیشتری داره ؟

نسترن امیدی

بله دوست عزیز امکان کار کردن سنگفرش های سیمانی در خیابان ها وجود دارد و این نوع از سنگ فرش ها دوام خوبی دارد.

میرزائی

ممنون از مقاله خوبتون! کدوم بلوک ها سبک تر از بلوک های دیگر هستش؟

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  میرزائی

بلوک هبلکس از سبک ترین بلوک ها محسوب می شود .برای مشاوره بیشتر برای خرید بلوک هبلکس با کارشناسان مانامستر در ارتباط باشید!

عباسی

مجموعه شما بلوک برانکارد بتنی هم دارند؟

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  عباسی

دوست عزیز لطفا با کارشناسان در بخش فروش در ارتباط باشید.

صمدزاده

برای دیوار های باربر به بلوک سنگدانه متراکم احتیاج دارم از مجموعه شما میتونم تهیه کنم یا میتونید معرفی کنید؟

نسترن امیدی
پاسخ به  صمدزاده

بله دوست عزیز.برای خرید بلوک سنگدانه متراکم می توانید با کارشناسان در واحد فروش درارتباط باشید.

منشادیان
در انتظار تایید

اطلاعات کاملی در مورد بلوک ها گفته شده و انتخاب را برای خریدار راحت میکنه.ممنون از مانامستر

نسترن امیدی
در انتظار تایید
پاسخ به  منشادیان

ممنون از حسن توجه شما! در صورتی که این مقاله از مجله مانامستر برای شما مفید بود باری دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

سخاوی

مقاله خیلی خوبی بود . بلوک هبلکس که ضد زلزله هست را مجموعه مانامستر خریداری کردم و خیلی راضی هستم.

نسترن امیدی
پاسخ به  سخاوی

ممنون از اعتماد و حسن توجه شما!

برترین گروه های محصولی مانامستر

جدیدترین مقالات مانامستر

در این مطلب از مجله مانامستر در مورد وال پست دیوار هبلکس، اهمیت و کاربرد آن صحبت می‌کنیم تا بتوانید خرید اینترنتی بلوک هبلکس را با دقت بالایی انجام دهید.
گروه کارشناسان مجله ساختمانی مانامستر در این مقاله با ارائه‌ی مطالب مفید و کاربردی با عنوان راهنمای خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی شما را با معیارهای مهم و اساسی در هنگام خرید لوله و اتصالات آشنا می‌سازد.
با توجه به کاربرد و اهمیت لعاب در ساخت و پخت کاشی و سرامیک در ادامه این مطلب از مجله تولید و پخش مصالح ساختمانی به بررسی صفر تا صد ویژگی، مزایا، موارد استفاده و طرز تهیه لعاب کاشی می‌پردازیم.

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.