راه های افزایش فروش کاشی در محدودیت های کرونا

در دوران محدودیت های کرونا چگونه به کسب و کار خود رونق ببخشیم و چگونه کاشی های خود را بفروشیم؟

سلام به مشتریان گرامی ماناتایل

من هادی احمدی هستم، مشاور، مدرس و نویسنده چند کتاب در زمینه کارآفرینی و کسب و کار.

در این پادکست قرار است نکاتی به شما بگویم تا در این محدودیت های کرونا این تصور از ذهنتان خارج شود که چون درب فروشگاه یا انبار شما بسته است دیگر قادر به افزایش فروش کاشی نیستید.

اگر کسب و کار شما صرفا با بسته شدن دربش متوقف میشود، بدانید که کسب و کار شما حرفه ای نیست. پس شاید این یک فرصتی باشد تا شما بتوانید در حوزه های دیگری ورود کنید و از روش های جدید و نوین استفاده کنید.

شاید شما اطلاعاتی درباره یکسری از این روشها داشته اید اما تابحال اقدامی نکردید. ولی الان به شما یادآوری خواهیم کرد و منجر خواهد شد تا شما اقدامی انجام دهید.

مشاهده رزومه هادی احمدی

خرید اینترنتی یا آنلاین

معمولا زمانیکه محدودیت ها و تعطیلی ها اتفاق می افتد اکثر مردم خریدهای خود را اینترنتی انجام می دهند. دیجی کالا و آمازون در این ایام بشدت افزایش فروش داشتند. پس این نشان دهنده اینست که شما باید در حوزه اینترنتی و رسانه اجتماعی کسب و کار خود را تقویت کنید و دراین حوزه وارد شوید.

اما اگر بخواهید برای کسب و کارتان سایت یا پیجی بزنید ممکن است سالها معرفی این دو به مردم طول بکشد پس ما در این فرصت کم چه کنیم؟

قدم اول: استفاده از پلتفرم های رایگان

پس باید از پلتفرم هایی که وجود دارند مانند دیوار، شیپور، نیازروز، آگهی.آی آر، ایستگاه و … استفاده کنید. کافیست برروی هر کدام از واژه ها کلیک کنید تا وارد صفحه اش شودید و اطلاعات محصول خود را در آن سایت ها وارد کنید.

پس در مرحله اول در پلتفرم های رایگان و یا وبسایتهای تبلیغاتی تخصصی ساختمان اطلاعات کسب و کار خود را وارد کنید و در زمانی مشخص برخی از محصولات خود را بصورت مداوم معرفی کنید و اطلاعات تماس خود را قرار دهید تا افراد با شما تماس بگیرند.

همین الان این کار را انجام دهید!

و اینکار را بعنوان یکی از کارهای تکرارپذیر همیشه و مرتب انجام دهید چـــــــــــــــون نتیجه خیلی خوبی دارد.

قدم دوم: اینستاگرام

دومین ابزار اینستاگرام است. اگر پیجی دارید همین الان متنی را آماده کنید و قید کنید که در این ایام کرونا سفارشات بصورت آنلاین پذیرفته می شود و شماره تماس خود را پایین متن قراردهید و استوری کنید و این استوری را هرروز تکرار و حتی پست کنید. و بهتر است در کپشن این پست مراحل خرید آنلاین را از فروشگاه خود برای مشتریانتان توضیح دهید که مشتریان عزیز کافیست شما به ما پیام دهید تا ما تصاویر و یا حتی نمونه کاشی را در محل شما ارسال کنیم تا شما ببینید و تائید کنید و یا میتوانیم زمانی را برای تشریف فرمایی شما مشخص کنیم تا در فروشگاه ما حضور داشته باشید و محصولات را مشاهده نمائید و درصورت رضایت ثبت سفارش خود را نهائی کنید.

پس در این صورت مشتریان متوجه خواهند شد که شما در ایام تعطیلی کرونا هم فروش و ثبت سفارش دارید.

قدم سوم: واتس اپ

سومین ابزار وضعیت واتس اپتان است. همان متن ها و اطلاعات تماس را هم میتوانید در وضعیت واتس اپ خود قرار دهید.

قدم چهارم: تلفن

ابزار بعدی تلفن است. بیکار ننشینید. تلفن خود را بردارید و از یکسری فرصت هایی که به ذهنتان می رسد تماس بگیرید. پروژه هایی هستند که هنوز فعال هستند، پس با آن افراد تماس بگیرید و یا میتوانید با مشتریان سابق خود که مدتهاست خریدی از شما نداشتند تماس بگیرید تا هم باعث ایجاد ارتباط مجدد شود و هم می توانید از وضعیت مرحله کارشان جویا شوید، همچنین علت قطع خرید از شما در گذشته را بپرسید و در نهایت پیشنهاد خرید از شما را مطرح کنید.

قدم پنجم: پیامک

ابزار پنجم پیامک است. میتوانید متن پیامکی آماده کنید که “فروش کاشی در زمان محدودیت های کرونا” و شماره تماس خود را هم وارد کنید و این پیامک را برای دوستان، آشنایان و اقوام ارسال کنید و اگر میخواهید در سطح وسیعتری انجام دهید وارد سایت sms.ir شوید که پنل پیامکی ای است که به راحتی با شارژ کردن حساب خود میتوانید به تفکیک جنسیت، استان، کدپستی و … پیامک مورد نظر خود را بصورت انبوه و هدفمند ارسال کنید.

و در نهایت اگر هنوز کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت نکردید همین الان با داشتن یک اکانت گوگل اینکار را انجام دهید. چون خیلی مهم است چون افراد بسیاری از همین طریق اقدام به پیدا کردن مکان های مورد نظر خود میکنند.

شاید بگویید من این کار ها را بلد نیستم و یا حوصله ندارم. ایرادی ندارد این پادکست را برای یکی از همکاران خود ارسال کنید و بگویید که این پنج مورد را برای شما انجام دهد. و یا می توانید در گوگل آموزش انجام این کارها را جستجو کنید. مثلا “ثبت اطلاعات مکان خود در گوگل مپ”  با چنین جستجوهایی آموزشهای راحتی برای شما نمایش داده خواهد که میتوانید براحتی اینکارها را انجام دهید.

اشتراک گذاری این پادکست

راهکارهای جدید و سنگین تر دیگری هم قطعا داریم. اما فعلا اینکارها را انجام دهید و اگر سوالی دارید همین الان بپرسید و منتظر پادکست های بعدی ما باشید!

ماناتایل را در اینستاگرام و گوگل سرچ کنید. سایت manamaster.com برای شما مشتریان ماناتایل هست. اما اگر هنوز به جمع مشتریان ویژه ماناتایل نپیوسته اید احتمالا چون خریدتان کم بوده است و از خدمات ویژه ماناتایل بهره مند نمی شودید پس خرید خود را افزایش دهید.

همکاری با ماناتایل یک برد بزرگ دو طرفه هم برای ماناتایل هم برای مشتریانش است. ماناتایل را فراموش نکنید. منتظر پیام های شما هستیم.

مانا باشید!

تماس با ماناتایل

یکی از روش های زیر را برای ارتباط با ماناتایل انتخاب کنید.